Апеляційний суд Чернігівської області
м. Чернігів, вул. Г.Полуботка, 2, 14000, (0462) 67-62-96
Справа № 22ц-4029/2010 Головуючий у 1 інст. - Валевач М.М.
Доповідач - Демченко Л.М.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 серпня 2010 року м. Чернігів
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ у складі :
головуючого- судді Квача М.О.
суддів: Демченко Л.М., Зінченко С.П.,
при секретарі: Марченко О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Щорському районі на постанову Щорського районного суду від 08 квітня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Щорському районі про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги,
В С Т А Н О В И 15 :
Постановою Щорського районного суду від 08.04.2009 року позов задоволений частково. Визнано бездіяльність управління ГІФУ в Щорському районі щодо виплати позивачу щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком за період 22.05.2008 року по 31.12.2008 року протиправною. Зобов'язано відповідача здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з підвищенням її на 30 % мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч.і ст.28 Закону України „Про загальнообов'язкове пенсійне страхування" та провести відповідні виплати з 22.05.2008 року по 31.12.2008 року. В решті вимог відмовлено.
В апеляційній скарзі управління Пенсійного фонду України в Щорському районі просить скасувати зазначену постанову суду та прийняти нову про відмову в задоволенні позову, посилаючись те, що ч.2 ст. 8 Закону України „Про пенсійне забезпечення", ч.2 ст. 72 Закону „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" закріплені положення, згідно з якими кошти Пенсійного фонду України не включаються до складу Державного бюджету України. Статтею 23 Бюджетного кодексу передбачено, що будь - які бюджетні зобов'язання та платежі можна здійснювати лише за наявності відповідного бюджетного призначення, які встановлюються Законом про Державний бюджет чи рішенням про місцевий бюджет. Законом „Про Державний бюджет на 2008 рік" не було визначено видатків держави на виплату даного підвищення до пенсії та не було виділено на це відповідних коштів.
Вислухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, апеляційний суд приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає відхиленню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_1 народився у 1938 році, а тому в розумінні Закону України „Про соціальний захист дітей війни" є дитиною війни.
Статтею 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни'1, передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на ЗО % мінімальної пенсії за віком. Відповідно до ч.і ст.28 Закону „Про загальнообов"язкове пенсійне страхування" мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок - 20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Пунктом 41 розділу II Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік" текст статті 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни", яка набрала чинності з 01 січня 2008 року, викладено в новій редакції, а саме положеннями даної норми передбачено, що дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту") до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни. Ветеранам війни, які мають право на отримання підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до цього Закону та Закону України „Про статус.ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" дане підвищення провадиться за їх вибором згідно з одним із законів.
Відповідно до п.2 рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року №10-рп/2008 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) положення пунктів 36-100 розділу II „Внесення змін до деяких законодавчих актів України" Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28.12.2008 року.
З огляду на вищевикладене, суд першої інстанції, приймаючи рішення про задоволення позовних вимог в частині зобов'язання відповідача провести нарахування та виплату надбавки позивачу за 2008 рік, правомірно керувався положеннями Закону України „Про соціальний захист дітей війни" та Закону „Про загальнообов'язкове пенсійне страхування", а не положеннями Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік".
За таких обставин, апеляційний суд вважає, що суд першої інстанції повно та об'єктивно з'ясував дійсні обставини справи та ухвалив законне і обґрунтоване судове рішення, з додержанням норм матеріального права.
З врахуванням вищенаведеного, апеляційна скарга управління Пенсійного фонду України в Щорському районі підлягає залишенню без задоволення.
Керуючись ст.ст. 303, 307, 308, 313-315, 319, 325 ЦПК України, апеляційний суд,
УХВАЛИ В:
Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Щорському районі відхилити.
Постанову Щорського районного суду від 08 квітня 2009 року залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Головуючий: Судді: