Справа №1-05/2007
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 січня 2007 року Казанківський районний суд Миколаївської області у складі :
головуючого - судді Вжещ СІ.
при секретарі - Фалій В.В.
з участю прокурора Метальникова A.M.
підсудного - ОСОБА_1
його захисника ОСОБА_2.
Потерпілих ОСОБА_3.
ОСОБА_4.
їх представника ОСОБА_5
розглядаючи у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Казанка кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні злочину , передбаченого ч.4 ст.296 КК України,
ВСТАНОВИВ: ОСОБА_1 звинувачується в тому, що 02.06.2006 року біля 14-ї години , перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, знаходячись біля магазину "Світлана", розташованого в АДРЕСА_1 Казанківського району Миколаївської області, грубо порушуючи громадський порядок з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю, безпідставно висловлювався нецензурною лайкою, на зауваження громадянина ОСОБА_4. з приводу його поведінки , завдав останньому один удар рукою в область грудей, наносив удари ногами по товару, який знаходився в магазині, розбив двері магазину. Крім того ,біля 19-ї години 02.06.2006 року ОСОБА_1.продовжуючи свої хуліганські дії, виражаючись нецензурною лайкою безпідставно забіг з сокирою в руках до приміщення магазину "Світлана", де погрожував фізичною розправою продавцям ОСОБА_3. та ОСОБА_6,які в цей час перебували в ньому(магазині) Після спроб громадянами ОСОБА_4. та ОСОБА_7 припинити хуліганські дії ОСОБА_1., продовжуючи хуліганські дії, намагався сокирою завдати удар ОСОБА_4., але удару завдано не було з причин, що не залежать від нього (ОСОБА_1.)
У судовому засіданні захисником підсудного ОСОБА_2 заявлено клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи з метою визначення психічного стану підсудного в зв'язку з виниклим сумнівом щодо його (підсудного) осудності на момент вчинення злочину та розгляду кримінальної справи у суді.
На запитання експерта запропоновано поставити слідуючі запитання:
1. Чи міг ОСОБА_1 на момент вчинення злочину усвідомлювати свої дії або керуватись ними?
2. Чи може ОСОБА_1 на час розгляду кримінальної справи усвідомлювати свої дії або керуватись ними? Чи може ОСОБА_1 нести кримінальну відповідальність?
Підсудний , прокурор, потерпілі, їх представник не заперечували проти задоволення клопотання, а також не заперечували проти запропонованих запитань, які необхідно поставити на вирішення експерта.
Згідно ст.76 КПК України експертиза призначається обов'язково для визначення психічного стану підсудного в зв'язку з виниклим сумнівом щодо його (підсудного) осудності.
Враховуючи наведене та керуючись ст.76, 273 КПК України ,суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання захисника підсудного ОСОБА_1 адвоката ОСОБА_2. задовольнити повністю, призначити судово-психіатричну експертизу, поставивши перед експертом слідуючі запитання:
І.Чи міг ОСОБА_1 на момент вчинення злочину усвідомлювати свої дії або керуватись ними?
-2-
2.Чи може ОСОБА_1 на час розгляду кримінальної справи усвідомлювати свої дії або керуватись ними? Чи може ОСОБА_1 нести кримінальну відповідальність?
Проведення експертизи доручити експертам Миколаївської обласної психіатричної лікарні № 1, попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. ст.384, 385 КК України.
Вказану експертизу слід провести на протязі одного місяця.
В розпорядження експертів надати кримінальну справу № 1 - 05 / 2007 р.