ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №2а-1589/08/1370
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 квітня 2009 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Мартинюка В.Я.
при секретарі Колтун Ю.М.
з участю позивача ОСОБА_1.
представників:
від відповідачів -ОСОБА_2., ОСОБА_3.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1до Івано-Франківської Квартирно-Експлуатаційної частини (КЕЧ) району, до начальника Івано-Франківської КЕЧ району, до виконуючого обов'язки начальника Івано-Франківської КЕЧ району, до Об'єднаної житлової комісії Івано-Франківського обласного військового комісаріату про визнання рішення та дій неправомірними, зобов'язання вчинення дій , -
в с т а н о в и в :
13 серпня 2008 року ОСОБА_1звернувся в суд з позовом до Івано-Франківської Квартирно-Експлуатаційної частини (КЕЧ) району про визнання рішення та дій неправомірними, зобов'язання вчинення дій .
Заявою про зміну позовних вимог позивач просить:
- визнати нечинним та скасувати рішення Об'єднаної житлової комісії Івано-Франківського обласного військового комісаріату від 20.01.2009 року (протокол №2) в частині зняття його у складі сім'ї з однієї особи з квартирного обліку, із загальної та першочергової черг;
- зобов'язати цього ж відповідача вчинити дії спрямовані на прийняття рішення про поновлення його в складі сім'ї з трьох осіб (ОСОБА_1., дружина, мати) на квартирному обліку у Івано-Франківському гарнізоні в загальній, першочерговій, позачерговій чергах з 29.07.2003 року;
- зобов'язати Об'єднану житлову комісію Івано-Франківського обласного військового комісаріату передати на зберігання в Івано-Франківську КЕЧ району облікову житлову справу ОСОБА_1;
- зобов'язати Івано-Франківську КЕЧ району отримати від Об'єднаної житлової комісії Івано-Франківського обласного військового комісаріату на зберігання його облікову житлову справу;
- визнати неправомірним рішення Івано-Франківської КЕЧ району від 27.01.2009 року за №11/3;
- визнати рішення і дії начальника Івано-Франківської КЕЧ району підполковникаОСОБА_4 від 22.08.2008 року, щодо відмови у прийнятті на зберігання облікової житлової справи неправомірними;
- визнати рішення і дії виконуючого обов'язки начальника Івано-Франківської КЕЧ району капітана ОСОБА_5 від 11.07.2008 року та 29.01.2009 року, щодо відмови у прийнятті на зберігання облікової житлової справи та про самоправне скерування її у військову прокуратуру Західного регіону України, неправомірними
Позивач вважає, що даний спір повинен розглядатись в адміністративному суді, оскільки не стосується права, а оспорення неправомірних дій суб'єктів владних повноважень.
Присутні представники відповідачів вважають, що даний спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, оскільки стосується житлових відносин.
Заслухавши позивача та присутніх представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з ч. 2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
У відповідності до вимог абзацу 1 ч.1 ст.12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20 грудня 1991 року №2011-XII, з наступними змінами та доповненнями, держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями на підставах, у порядку і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом Української РСР та іншими нормативно-правовими актами.
Частиною 1 статті 15 ЦК України передбачено, що суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
З матеріалів справи вбачається, що спірні правовідносини між сторонами виникли у зв'язку із прийняттям рішень про зняття з квартирного обліку та не прийняття облікової справи у сфері житлових відносин.
Предметом спору в даній справі є право особи перебування на квартирному обліку, зокрема, відновлення порушеного права зі сторони інших осіб. Тобто між сторонами існує спір про право, що в свою чергу виключає її розгляд у порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи наведене суд вважає, що провадження у справі слід закрити та роз'яснити позивачу, що розгляд такої категорії справ віднесено до юрисдикції місцевих загальних судів, крім цього позивачу слід роз'яснити, що повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається.
Керуючись ст.ст. 17, 157, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
у х в а л и в:
Провадження в справі за позовом ОСОБА_1до Івано-Франківської Квартирно-Експлуатаційної частини (КЕЧ) району, до начальника Івано-Франківської КЕЧ району, до виконуючого обов'язки начальника Івано-Франківської КЕЧ району, до Об'єднаної житлової комісії Івано-Франківського обласного військового комісаріату про визнання рішення та дій неправомірними, зобов'язання вчинення дій - закрити.
2. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
3. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.Я.Мартинюк