2-401/07
УХВАЛА
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
30 січня 2007 p. Калинівський районний суд Вінницької області
в складі головуючого: Павленка І.В.
при секретарі: Матвійчук К.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Калинівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до військової частини А - 1119 про стягнення грошової компенсації за продовольче забезпечення, -
ВСТАНОВИВ:
Заочним рішенням Калинівського районного суду від 20 грудня 2006 року, ухваленим у справі за вищезазначеним позовом, позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені у повному обсязі.
Військова частина 17 січня 2007 року звернулась до суду з заявою про поновлення строку на подачу заяви про перегляд заочного рішення та скасування вищезазначеного судового рішення.
Згідно ч. 2 ст. 228 ЦК України, заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії. Таким чином відповідач, отримавши копію заочного рішення мав право протягом 10 днів до 14 січня 2007 подати заяву про його перегляд. Як вбачається із поштового штампу на конверті, в якому надсилалась дана заява, конверт було відправлено 13 січня 2007 року, а тому строк на подачу заяви про перегляд заочного рішення відповідачем не пропущено.
Відповідач просить скасувати заочне рішення посилаючись на те, що військова частина не була належним чином повідомлена про час і місце судового засідання, так як отримала повістку в день слухання справи, а саме 20 грудня 2006 року, а також зазначив, що постановляючи рішення суд не взяв до уваги Закон України «Про деякі заходи щодо економії бюджетних коштів» від 17.02.2000 року, яким було призупинено дію ч. 2 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» в частині одержання військовослужбовцями продовольчих пайків.
В судове засідання з приводу розгляду заяви про перегляд заочного рішення позивач не з'явився. Відповідач просив суд розглядати дану заяву за відсутності його представника. Згідно ч. 1 ст. 231 ЦК України, неявка осіб, належним чином повідомлених про час і місце засідання, не перешкоджає розгляду справи.
Вивчивши матеріали зазначеної вище цивільної справи, суд вважає, що заява не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач одержав повістку про призначення слухання справи на 20 грудня 2006 року 18 грудня 2006 року, а тому посилання відповідача на те, що він був повідомлений лише в день слухання справи, а тому був позбавлений права взяти участь у розгляді справи, є неправдивими та таким, що не відповідають дійсним обставинам справи.
Посилання представника відповідача на те, що суд при ухваленні заочного рішення не взяв до уваги Закон України «Про деякі заходи щодо економії бюджетних коштів» від 17.02.2000 року, яким було призупинено дію ч. 2 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» в частині одержання військовослужбовцями продовольчих пайків або, за їх бажанням, грошової компенсації за них, безпідставні. Так, в мотивувальній частині заочного рішення є посилання на згадані вище закони та обґрунтування позиції суду з цього приводу.
Небажання відповідача надавати докази в обґрунтування своїх заперечень проти позову, зокрема з причини ухилення від участі в судових засіданнях, надало суду право при заочному розгляді справи обмежитися доказами, наданими позивачем, що повністю відповідає положенням ч. 1 ст. 224 ЦПК України. Крім того в процесі підготовки справи до розгляду відповідачем було надано суду розрахунок заборгованості за продовольче забезпечення ОСОБА_1, позивачу по справі.
Крім того, відповідач і на час розгляду заяви про скасування судового рішення не надав доказів, які б мали істотне значення для правильного вирішення справи та були підставою для скасування заочного рішення.
Керуючись ст. 231 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Заяву військової частини А - 1119 про перегляд заочного рішення по справі за позовом ОСОБА_1 до військової частини А - 1119 про стягнення грошової компенсації за продовольче забезпечення залишити без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду
Вінницької області шляхом подачі в 5-денний строк з для-винесення ухвали заяви про
апеляційне оскарження до Калинівського районного суду і поданням після цього
протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в
порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.