ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про порушення провадження у справі
08.07.13 р. Справа№ 914/2627/13
Суддя Деркач Ю.Б., розглянувши матеріали
За позовом: ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю „Хайндсток «Україна» Лімітед”, с.Верин Миколаївського району Львівської області
до відповідача: ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю „Асклепіес Холдінгс”, с.Ріпчиці Дрогобицького району Львівська області
про: стягнення заборгованості в сумі 124 376 грн. 23 коп. (в тому числі 53 952 грн. 75 коп. – орендна плата, 17 156 грн. 81 коп. – відшкодування витрат за електроенергію, 53 266 грн. 67 коп. – пеня).
визнав подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду.
На розгляд господарського суду Львівської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю „Хайндсток «Україна» Лімітед” до відповідача ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю „Асклепіес Холдінгс” про стягнення заборгованості в сумі 124 376 грн. 23 коп. (в тому числі 53 952 грн. 75 коп. – орендна плата, 17 156 грн. 81 коп. – відшкодування витрат за електроенергію, 53 266 грн. 67 коп. – пеня).
Розглянувши позовні матеріали, суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду.
Із позовною заявою на розгляд суду подано заяву про забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно та грошові суми ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю „Асклепіес Холдінгс”.
Відповідно до вимог ст. 66 ГПК України, господарський суд за заявою сторони, прокурора чи його заступника, який подав позов, або з своєї ініціативи має право вжити передбачених статтею 67 цього Кодексу заходів до забезпечення позову. Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.
Згідно із ч. 1 ст. 67 ГПК України, позов забезпечується: накладанням арешту на майно або грошові суми, що належать відповідачеві; забороною відповідачеві вчиняти певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку; зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту.
Пунктом 1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. №16 „Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову” передбачено, що особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати причини звернення із заявою про забезпечення позову. У вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.
Відповідно до п. 3 вказаної Постанови Пленуму Вищого господарського суду України умовою застосування заходів до забезпечення позову за вимогами майнового характеру є достатньо обґрунтоване припущення, що майно (в тому числі грошові суми, цінні папери тощо), яке є у відповідача на момент пред'явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення. Отже, найдоцільніше вирішувати питання забезпечення позову на стадії попередньої підготовки справи до розгляду (стаття 65 ГПК).
Розглянувши Заяву ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю „Асклепіес Холдінгс” про забезпечення позову, суд приходить до висновку, що така не підлягає задоволенню, так як позивачем не доведено обставин, передбачених статтями 66 та 67 ГПК України для вжиття заходів забезпечення позову.
Враховуючи все вищенаведене та керуючись ст.ст. 27, 38, 65, 66, 67, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Порушити провадження у справі і прийняти позовну заяву до розгляду.
2. Справу призначити до розгляду в засіданні на: 23.07.13 о 12:10.
3. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: м. Львів, вул. Личаківська, 128, каб. № 611 (6 поверх).
4. При направленні відзиву посилання на номер справи обов’язкове.
5. Зобов’язати сторони:
Позивача:
– надати суду довідки про включення до ЄДРПОУ позивача та відповідача станом на час розгляду спору (вказані документи повинні відображати інформацію на час вирішення спору);
– надати суду витяги (виписки) державного реєстратора (ст. 20, 21 ЗУ „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”) стосовно позивача та відповідача (вказані документи повинні відображати інформацію на час вирішення спору);
– надати суду уточнення до позовної заяви стосовно дат, номерів та сум актів на відшкодування витрат за електроенергію;
– надати суду докази надіслання вказаного уточнення відповідачеві;
– надати суду оригінали документів, долучених до позовної заяви;
– забезпечити явку повноважного представника.
Відповідача:
– надати суду довідку про включення до ЄДРПОУ станом на час розгляду спору (вказаний документ повинен відображати інформацію на час вирішення спору);
– надати суду витяг (виписку) державного реєстратора (ст. 20, 21 ЗУ „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”) (вказаний документ повинен відображати інформацію на час вирішення спору);
– надати суду документально та нормативно обґрунтоване письмове пояснення по суті позову;
– докази сплати боргу та повернення орендованого приміщення;
– забезпечити явку повноважного представника.
6. Заяву про забезпечення позову відхилити.
У разі неявки сторін спір може бути розглянуто за наявними в справі матеріалами згідно ст. 75 ГПК України.
У разі невиконання вимог ухвали суду згідно п. 5 ст. 83 ГПК України до винної сторони може бути застосовано штрафні санкції.
Повноваження представників сторін мають бути належним чином підтверджені в судовому засіданні у відповідності до вимог ст. 28 ГПК України.
Докази на підтвердження чи спростування позовних вимог подаються в оригіналах чи належним чином засвідчених копіях супровідним листом через канцелярію суду.
Враховуючи вимоги ст. 2-1 ГПК України стосовно обов’язкової реєстрації в автоматизованій системі документообігу заяви, клопотання та інші передбачені законом процесуальні документи подаються в канцелярію суду завчасно до початку судового засідання.
Суддя Деркач Ю.Б.