Судове рішення #49465998

Справа №22-ц-1649/10 Суддя-доповідач - Жмака

Категорія -



УХВАЛА


13 травня 2010 року м.Суми


суддя Апеляційного суду Сумської області Жмака В.Г., розглянувши

апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Зарічному районі м.Суми

на постанову Зарічного районного суду м.Суми від 10 грудня 2009 року

у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду

України в Зарічному районі м.Суми про зобов'язання нарахувати щомісячну державну соціальну

допомогу як дитині війни,

встановив:

Постановою Зарічного районного суду м.Суми від 10 грудня 2009 року позов ОСОБА_1 О.0. задоволено частково, визнано протиправною бездіяльність УПФ в Зарічному районі м. Суми, зобов'язано УПФ в Зарічному районі м.Суми здійснити перерахунок пенсії позивача з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком та провести відповідні виплати за 2007 рік з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та за 2008 рік з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року.

14 січня 2010 року УПФ України в Зарічному районі м.Суми подало апеляційну скаргу

на постанову суду, порядок апеляційного оскарження на той час регулювався нормами КАС

України.

Відповідно до ч.З ст.186 КАС України заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Згідно ч. 1 ст.294 ЦПК України, заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційну сккаргу на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Відповідно до ч.4 ст.295 ЦПК України апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Як вбачається з матеріалів справи, УПФ України в Зарічному районі м.Суми подало апеляційну скаргу без попередньої подачі заяви про апеляційне оскарження, через місяць після проголошення постанови, копія якої була направлена місцевим судом 14 грудня 2009 року, тобто з порушенням процесуальних строків.

Відповідно до ч.З ст.294 ЦПК України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження УПФ України в Зарічному районі м.Суми не подавало, не висловлена така вимога і в апеляційній скарзі, в ній не зазначена дата отримання постанови суду, що за певних обставин давало б підстави вважати строк не пропущеним.

За таких обставин, апеляційну скаргу УПФ України в Зарічному районі м.Суми на постанову Зарічного районного суду м.Суми від 10 грудня 2009 року слід залишити без розгляду, роз'яснивши відповідачу, що він має право подати до апеляційного суду заяву про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження зазначеної постанови суду, вказавши причини пропуску.

Керуючись ст. 294 ЦПК України, суддя, -



ухвалив:


Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Зарічному районі м.Суми на постанову Зарічного районного суду м.Суми від 10 грудня 2009 року залишити без розгляду, а справу повернути до Зарічного районного суду м.Суми.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.

Суддя Апеляційного суду Сумської області


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація