Судове рішення #49436739


Справа № 2-а-1669/10

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 листопада 2010 року року Бобринецький районний суд Кіровоградської області в складі: головуючого-судді Сарап М.Б. при секретарі Могиленко Н.Г.,

розглянув у відкритому судовому засіданні в місті Бобринець в залі судового засідання Бобринецького районного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПС Коблевської роти ОСОБА_2 про оскарження постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом про скасування постанови серії ВЕ №298014 від 02.11.2010 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.І ст. 122 КпАП України, так, як вважає її протиправною та такою, що підлягає скасуванню.

Позивач в судове засідання не з’явився, в позовній заяві просить розглянути справу за його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з’явився по невідомій суду причині. Про час та місце слухання справи був повідомлений належним чином.

Суд, вивчивши матеріали справи, приходить до слідуючого:

Постановою серії ВЕ №298014 від 02.11.2010 року ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності по ч.І ст.122 КпАП України та накладено штраф в розмірі 255 грн., з підстав, що останній 02.11.2010 року о 8 год. 25 хв. на 70 км. а/д Одеса-Н.Азовськ, керуючи автомобілем «Рено» д/н НОМЕР_1, перевищив швидкість руху в населеному пункті с.Федорівка, рухався зі швидкістю 93 км/год., швидкість вимірювалась приладом «Радіс» №3694.

Згідно ст. 9 КПК України адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

За змістом ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до статті 283 КУпАП розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі. Постанова повинна містити: найменування органу (посадової особи), який виніс постанову, дату розгляду справи; відомості про особу, щодо якої розглядається справа; опис обставин, установлених при розгляді справи; зазначення нормативного акта, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прийняте по справі рішення.

Суд вважає, що інспектор ДПС ОСОБА_3 при встановленні правопорушення, накладенні стягнення та винесенні постанови в справі про адміністративне правопорушення повинен був з’ясувати характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність ч.2 ст.ЗЗ, а також ст.ст.254, 280, 283 КпАП України, докази, які б свідчили про порушення правил дорожнього руху ОСОБА_1, але крім наданих останнім постанови в справі про адміністративне правопорушення інших доказів суду не надав.

За змістом ч.І ст.122 КУпАП перевищення водіями транспортних засобів встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на двадцять кілометрів на годину, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах, а так само порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками тягне за собою відповідальність у виді штрафу від п'ятнадцяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як зазначив позивач в позовній заяві, він ПДР руху не порушував, оскільки рухався зі швидкістю не більше 80 км./год. Крім того швидкість, яку зафіксував прилад «Радіс», не мав змоги набрати, так як була велика завантаженість транспортних засобів, які не дали б йому розвинути таку швидкість. Для підтвердження або спростування обставин відповідач в судове засідання не з’явився, доказів та письмових заперечень суду не надав.

Дослідивши зібрані у справі докази, суд вважає, що оскаржувана постанова не відповідає вимогам ст.283 КУпАП, оскільки викладені в ній обставини не підтверджуються належними доказами, крім цього в постанові не відображено у якому режимі працював прилад «Радіс», що не дозволяє зробити висновок про правомірність дій відповідача щодо застосування показань такого приладу в якості доказів скоєння правопорушення, оскільки власник транспортних засобів відповідно до ст.14-1 КУпАП притягуються до відповідальності за порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху у разі фіксації працюючими в автоматичному режимі спеціальними технічними засобами, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису, чи засобами фото- і кінозйомки, відеозапису. Отже показання технічного приладу можуть бути використані як докази в адміністративній справі, лише за умови того, що такий прилад має працювати в автоматичному режимі.

Відсутня також в оскаржуваній постанові інформація про те, чи повноважний працівник ДАІ здійснювати вимірювання швидкості приладом «Радіс» в порушення інструкції з діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС України, затвердженої наказом МВС України №1111 від 13.11.2006 року, атому суд дійшов висновку про відсутність в діях позивача складу та події адміністративного правопорушення передбаченого ч.І ст.122 КУпАП й за таких обставин постанова відповідача підлягає скасуванню .

Керуючись ст.ст. 2,7, 18, 19, 70, 161, 162 КАС України, ст.ст.247, ч.І п.1), 251, 254, 258, 268, 283, 293 КУпАП , суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 - задовольнити.

Постанову серії ВЕ №298014 від 02.11.2010 року про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 - скасувати.

Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.

Суддя М.Б.Сарап


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація