Справа № 5-2
2009 рік
П О С Т А Н О В А
10 квітня 2009 року Деражнянський районний суд Хмельницької області
у складі: головуючого – судді Коваля Ф.І.
при секретарі Демчишиній Н.Г.
з участю прокурора Кисіля В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за поданням старшого державного виконавця відділу Державної виконавчої служби Деражнянського районного управління юстиції про заміну покарання у виді штрафу на інше покарання щодо ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця і жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, ніде не працюючого, одруженого, судимого 24 червня 2008 року Деражнянським районним судом за ст. 249 ч. 1 КК України до покарання у виді штрафу в розмірі 850 грн. з конфіскацією рибальської сітки та без конфіскації добутої риби, -
встановив:
Вироком Деражнянського районного суду від 24 червня 2008 року ОСОБА_1 засуджений за ст. 249 ч. 1 КК України до покарання у виді штрафу в розмірі 850 грн. з конфіскацією рибальської сітки та без конфіскації добутої риби.
Старший державний виконавець відділу Державної виконавчої служби Деражнянського районного управління юстиції звернувся в суд з поданням про заміну покарання у виді штрафу на інше покарання щодо засудженого. У поданні міститься посилання на те, що на виконанні у відділі ДВС знаходиться виконавчий лист Деражнянського районом суду про стягнення із засудженого штрафу в наведеному вище розмірі, проте в ході примусового виконання вироку встановлено, що у засудженого відсутнє майно, на яке можна звернути стягнення, він не працює, що унеможливлює сплату ним штрафу .
Вислухавши доводи державного виконавця, пояснення засудженого ОСОБА_1, думку прокурора та дослідивши матеріали справи, суд вважає подання таким, що підлягає задоволенню.
Згідно із ст. 26 Кримінально-виконавчого кодексу України у разі несплати з0асудженим штрафу у місячний строк після набрання вироком законної сили, його стягнення провадиться примусово Державною виконавчою службою на підставі виконавчого листа, виданого судом, який постановив вирок.
Відповідно до ст. 53 ч. 4 КК України у разі неможливості сплати штрафу суд може замінити несплачену суму штрафу покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт.
Наведені у поданні обставини щодо неможливості сплати штрафу засудженим підтверджуються наявним у матеріалах справи актом державного виконавця про відсутність у боржника майна, на яке можна звернути стягнення. Судом з”ясовано і те, що ОСОБА_1 не працює.
Підсумовуючи викладене, суд доходить висновку про обґрунтованість подання і вважає доцільним замінити призначене засудженому покарання у виді штрафу на громадські роботи.
Керуючись ст.53 ч. 4 КК України і ст. 410 КПК України, суд, -
постановив:
замінити ОСОБА_1, засудженому Деражнянським районним судом 24 червня 2008 року за ст. 249 ч. 1 КК України до покарання у виді штрафу в розмірі 850 грн., на покарання у виді двохсот сорока годин громадських робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування.
На постанову може бути подана апеляція до апеляційного суду Хмельницької області протягом семи діб з дня її оголошення.
Суддя Коваль Ф.І.