Справа № 2- 330/ 2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 січня 2007 р. Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області в складі: головуючого судді Піцикевич І.Й. при секретарі Грабар Л.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дрогобич у приміщенні суду справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, третя особа без самостійних позовних вимог КП „Будинкова управа № 3" м. Дрогобич про визначення ідеальних часток у спільній сумісній власності, усунення перешкод у користуванні жилим приміщенням та вселення в нього, встановлення порядку користування жилим приміщенням та відкриття окремого рахунку, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулась з позовом про визначення ідеальних часток у спільній сумісній власності, усунення перешкод у користуванні жилим приміщенням та вселення в нього, встановлення порядку користування жилим приміщенням та відкриття окремого рахунку до відповідача ОСОБА_2, посилається на те, що згідно з свідоцтвом про право власності вона, відповідач та їх неповнолітній син ОСОБА_3, є співвласниками АДРЕСА_1, а тому кожному з них повинна належати 1/3 частина цього жилого приміщення.
Спірне жиле приміщення складається з двох ізольованих жилих кімнат площею 12,2 м. кв. та 16,1 м. кв., кухні площею 7,3 м. кв., коридору 7,3 м. кв., ванної кімнати площею 2,7 м. кв., вбиральні площею 1,2 м.кв., вбудованої шафи площею 0,8 м. кв., загальна площа квартири становить 48,8 м.кв., а тому на кожного співвласника припадає по 9,4 м. кв.
З початку 2003 р. відповідач почав перешкоджати їй та синові у проживанні в квартирі, тому вони вимушені проживати в її мами в м. Львові.
6 листопада 2003 р. шлюб між нею та відповідачем розірвано.
В вересні 2005 р. відповідач поміняв замки у вхідних дверях квартири, він відмовляється дати їй з сином ключі від квартири, хоча в квартирі є їх речі.
Відповідач виписався з спірної квартири, проте розпоряджається нею на власний розсуд, здає її в найом, отримуючи за це гроші, проте плату за комунальні послуги не сплачує протягом трьох років, а тому утворилась заборгованість за опалення на суму 1991 грн. 29 коп., за утримання житла 982 грн. 12 коп., за газ 399 грн. 92 коп.
Вона просить виділити їй разом з неповнолітнім сином в користування кімнату площею 16, 1 м. кв., а відповідачеві залишити в користуванні кімнату площею 12,2 м. кв., решту приміщень залишити у спільному користуванні.
Крім того просить відкрити окремі рахунки на її ім'я та ім'я відповідача.
Позивач ОСОБА_1 свої позовні вимоги підтримала частково, посилається на обставини викладені у позовній заяві, пояснила суду, що просить визнати за кожним із співвласників право власності по 1/3 ідеальній частині спірного жилого приміщення, зобов'язати відповідача не чинити їй та їх неповнолітньому синові перешкод у користуванні цим жилим приміщенням та встановити порядок користування ним таким чином, що вона з сином буде користуватись житловою кімнатою площею 16,1 м. кв., а відповідач буде користуватись кімнатою площею 12, 2 м. кв., решту приміщень залишити у спільному користуванні.
Від позовних вимог про відкриття окремих рахунків на її та відповідача ім'я вона відмовляється, оскільки вирішить дане питання в позасудовому порядку.
1
Відповідач ОСОБА_2 позовні вимоги визнав частково, пояснив суду, що не заперечує проти визначення ідеальних часток всіх співвласників у належному їм житловому приміщенні, він не проживає у спірному житловому приміщенні і віддав позивачці ключ від вхідних дверей до нього, а тому не заперечує щоб позивачка та їх син проживали в цьому жилому приміщенні, проте вважає, що слід встановити інший порядок користування жилим приміщенням, йому та синові виділити у користування кімнату площею 16,1 м. кв., а позивачці виділити кімнату площею 12,2 м. кв., хоча фактично син проживає з позивачкою, проте він бажає щоб син проживав з ним.
Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, подавши письмову заяву про розгляд справи у його відсутність.
З оглянутих свідоцтв про розірвання шлюбу та народження вбачається, що сторони перебували у зареєстрованому шлюбі, який розірвано 6 листопада 2003 p., що у них є син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1
З оглянутого свідоцтва на право власності на квартиру від ЗО січня 1998 р. вбачається, що сторони та їх неповнолітній син є співвласнбиками АДРЕСА_1, площа даної квартири складає 48, 8 м. кв.
З оглянутого технічного паспорта вбачається, що належна сторонам та їх неповнолітньому синові квартира складається з двох житлових кімнат площею 16,1 м. кв. та 12,2 м. кв., які мають окремі входи, а також кухні, коридору
Даючи оцінку зібраним та дослідженим у судовому засіданні доказам суд приходить, що позовні вимоги позивачки підставні та підлягають до задоволення, цими доказами установлено, що сторони та їх неповнолітній син є співвласниками спірного житлового приміщення, а тому кожному з них повинна належати 1/3 ідеальна частина даного жилого приміщення, власникові належить право володіння, користування та розпорядження належним йому майном, оскільки між сторонами виникають непорозуміння з приводу користування належним їм жилим приміщенням, то слід встановити порядок користування ним. При встановленні порідку користування жилим приміщенням суд враховує, що неповнолітній син сторін проживає з позивачкою, а тому в їх користування слід виділити кімнату площею 16,1 м. кв., а відповідачеві кімнату площею 12,2 м. кв., решту приміщень залишити в їх спільному користуванні.
Ці вимоги грунтуються на ст.ст. 357, 358,319 ЦК України, які встановлюють право визначення часток співвласників у спільній частковій власності, право надання у володіння кожному із співвласників належної йому частки майна, а також гарантують право власника на користування належному йому майном.
Керуючись ст.ст. 209, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 357,358,319 ЦК України суд,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1задовольнити, визнати за нею, відповідачем ОСОБА_2та неповнолітнім ОСОБА_3право власності на 1/3 ідеальну частину, за кожним, АДРЕСА_1, зобов'язати відповідача ОСОБА_2 не чинити ОСОБА_1та ОСОБА_3перешкод у користуванні даною квартирою та вселити їх до цього жилого приміщення.
Виділити у користування ОСОБА_1та ОСОБА_3житлову кімнату площею 16, 1 м. кв., а в користування ОСОБА_2 виділити житлову кімнату площею 12, 2 м. кв., решту приміщень даного житлового приміщення залишити у спільному користуванні його співвласників.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Львівської області шляхом подачі заяви про його апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його виготовлення з наступною подачею апеляційної скарги протягом двадцяти днів.
Суддя