Господарський суд Чернігівської області
Пр-т. Миру, 20, м. Чернігів, 14000 , тел. 676-311, факс 77-44-62, e-mail: inbox@cn.arbitr.gov.ua
========================================================================================================================================================================
УХВАЛА
"30" липня 2014 р. Справа № 927/1081/14
Позивач: Фізична особа-підприємець ОСОБА_1,
вул. Чудінова, 4/9, м. Чернігів, 14001
Відповідач: Приватне підприємство "Агропрогрес",
вул. Щорса, 15, с. Горбачі, Бобровицький район, Чернігівська область, 17412
про стягнення 15960,20 грн.
Суддя А.М.Селівон
ПРЕДСТАВНИКИ СТОРІН:
Від позивача: не з'явився.
Від відповідача: не з'явився.
СУТЬ СПОРУ:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до господарського суду Чернігівської області з позовом до Приватного підприємства "Агропрогрес" про стягнення 15960,20 грн. боргу, а також 1827,00 грн. витрат зі сплати судового збору.
Ухвалою господарського суду Чернігівської області від 18.07.14 р. позовну заяву прийнято до розгляду та порушено провадження у справі № 927/1081/14, розгляд справи призначено на 30.07.14 р..
В судове засідання 30.07.14 р. позивач особисто або його уповноважений представник та представник відповідача не з'явились.
Копія ухвали суду про порушення провадження у справі від 18.07.14 р., яка направлялась позивачу на вказану в позовній заяві адресу, а саме: вул. Чудінова, 4/9, м.Чернігів, 14001, повернулась до суду неврученою адресату з відміткою оператора поштового зв'язку - "за закінченням терміну зберігання".
Пунктом 3.9.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.11 р. № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" (далі - Постанова № 18) передбачено, що за змістом статті 64 ГПК, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
З огляду на приписи ст. 64 Господарського процесуального кодексу України та п.3.9.1 Постанови № 18 суд вважає, що позивач повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
Про дату, час і місце проведення судового засідання відповідача повідомлено належним чином, що підтверджується наявним в матеріалах справи рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення № 1400603270020.
Про поважні причини неявки сторін суд не повідомлено.
Від сторін заяв та клопотань процесуального характеру на час проведення судового засідання до суду не надходило.
Документи, витребувані ухвалою суду про порушення провадження у справі від 18.07.14 р., сторонами суду не надані.
Відповідно до ст.77 Господарського процесуального кодексу України господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному судовому засіданні. Такими обставинами, зокрема, є нез’явлення в судове засідання представників сторін, інших учасників судового процесу, неподання витребуваних доказів та необхідність витребування нових доказів.
Враховуючи, що нез’явлення позивача особисто або його уповноваженого представника та представника відповідача в судове засідання, а також ненадання витребуваних судом документів перешкоджає вирішенню спору по суті в даному судовому засіданні, з метою надання сторонам можливості врегулювати спір мирним шляхом, реалізувати принцип змагальності, рівності всіх учасників процесу перед законом та судом, забезпечення участі представників у судовому засіданні та з метою всебічного, повного і об’єктивного розгляду в судовому процесі всіх обставин справи, оцінки та дослідження доказів, суд приходить до висновку про необхідність відкладення розгляду справи.
Керуючись ст.ст.77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд,
У Х В А Л И В:
1. Розгляд справи відкласти, призначивши судове засідання на 20 серпня 2014 року о 12 год. 00 хв. в приміщенні господарського суду Чернігівської області у м. Чернігові, пр.Миру,20, каб. № 4.
2. Повторно зобов'язати позивача:
- зазначити норми діючого законодавства України, що регулюють спірні правовідносини та порушені відповідачем, а також відповідно до яких має бути вирішений спір;
надати через канцелярію суду, завчасно до початку судового засідання:
- витяги з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про перебування позивача та відповідача в реєстрі станом на день подання позову;
- належним чином засвідчену копію рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення № 1402900618187, яка придатна для огляду судом та містить всі реквізити оригіналу, зокрема відбиток поштового штемпеля;
- належні та допустимі докази на підтвердження надсилання на адресу відповідача та отримання (неотримання) останнім вимоги № 33 від 15.05.14 р.;
- належні та допустимі докази на підтвердження часткової оплати за поставлений товар (пивна дробина);
- письмові пояснення щодо наявності на даний час чи існування у минулому (або відсутності) інших, крім зазначених у позовній заяві, правовідносин з відповідачем;
- письмові пояснення щодо наявності або відсутності інших підписаних сторонами документів, окрім наявних в позовних матеріалах, з приводу зазначених в позовній заяві правовідносин між сторонами та, у разі наявності надати суду їх оригінали (для огляду) та належним чином засвічені копії.
3. Повторно зобов'язати відповідача надати через канцелярію суду, завчасно до початку судового засідання:
- письмовий мотивований відзив на позов у порядку ст. 59 Господарського процесуального кодексу України з поданням належних і допустимих доказів (копій та оригіналів для огляду), що підтверджують викладені у ньому факти (обставини) та докази направлення цих документів позивачу;
- докази виконання відповідачем своїх зобов'язань або письмові пояснення щодо неможливості надання таких доказів;
- на підтвердження цивільної правоздатності та дієздатності юридичної особи, повного найменування та місцезнаходження належним чином засвідчені копії установчих документів (для залучення до матеріалів справи) та документів, що підтверджують повноваження керівника (протокол, наказ);
- витяг (виписку) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про перебування відповідача в реєстрі станом на день подання позову;
- письмові пояснення щодо наявності на даний час чи існування у минулому (або відсутності) інших, крім зазначених у позовній заяві, правовідносин з позивачем;
- письмові пояснення щодо наявності або відсутності інших підписаних сторонами документів, окрім наявних в позовних матеріалах, з приводу зазначених в позовній заяві правовідносин між сторонами, та, у разі наявності надати суду їх оригінали (для огляду) та належним чином засвічені копії.
4. Зобов’язати сторони надати:
- оригінали документів, копії яких надані на підтвердження заявлених вимог та заперечень (для огляду);
- власне письмове підтвердження того, що у провадженні господарських судів немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору.
5. У разі направлення в судове засідання представників, останнім мати документи, що посвідчують особу, повноваження оформити у відповідності з вимогами ст. 28 Господарського процесуального кодексу України, а також надати належним чином засвідчені копії документів на підтвердження їх повноважень. У разі явки в судове засідання особисто про собі мати документ, що посвідчує особу.
6. Попередити сторони про відповідальність за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону, передбачену п. 5 ст. 83 ГПК України, про можливість розгляду справи відповідно до положень ст. 75 ГПК України за наявними у ній матеріалами, а також позивача - про зміст норм п. 5 ч.1 ст. 81 ГПК України.
7. Звернути увагу сторін, що відповідно до ст. 78 ГПК України вони можуть укласти мирову угоду на будь – якій стадії розгляду справи.
Суддя Селівон А.М.