ГАГАРИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ м. Севастополь ул. Вакуленчука, 3
ПОСТАНОВА
ІМЯМ УКРАЇНИ
Код 2702 Перша інстанція
Справа № 2а - 409 /2006 ,2а-50/ 2007
Категорія 36
Від 25 січня 2007р. Гагарінського району суду м. Севастополя
У складі: головуючою Завгородньої Л.М .
При секретарі Колб Т.П.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні позовну заяву ОСОБА_1 до Управління пенсійної Фонду ї України Гагарінського району м. Севастополя про визнання незаконним протоколу НОМЕР_1, суд
Встановив
Позивальниця звернулася до суду з позовом на тих підставах, що відповідач незаконно відмовив їй в призначенні пенсії за вислугу років, тому просить відмінити протокол НОМЕР_1 і зобов'язати відповідача провести призначення пенсії за вислугу років з моменту обігу за призначенням пенсії, тобто з 13.01.2006р., включаючи період з 10.07.1984р. по 26.10.1987 р.
Представник відповідача з позовом не згодна, пояснивши, що вони не можуть включити в стаж роботи для нарахування пенсії по вислузі років період проходження позивальницею дійсної військової служби з 07.06.1984р. по 26.10.1987 p., оскільки військова служба не зараховується в спеціальний стаж для призначення пенсії за вислугу років. Крім того з трудової книжки і довідки, виданої Євпаторійськім військовим комісаріатом, убачається, що позивальниця проходила військову службу на посаді начальника аптеки, тобто на посаді, робота на якій не дає право на пенсію по вислузі років.
Вислухавши всіх учасників процесу, допитавши свідка, вивчивши матеріали справи . суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
В судовому засіданні встановлено, що позивальниця 13.01.2006 р. звернулася до відповідача про призначення пенсії по вислузі років як працівнику охорони здоров'я, надала всі необхідні документи .
Відповідач відмовив позивальниці в призначенні даної пенсії, посилаючись на те, що у неї не недостатньо спеціального стажу роботи для призначення пенсії по вислузі років, оскільки по представленим документам стаж складає всього 21 рік 9 місяців 21 день . Період проходження дійсної військової служби з 07.06.1984р. по 26.10.1987 р. не може бути зарахований в пільговий стаж, оскільки відповідно до листа Пенсійної Фонду
України НОМЕР_2. військова служба не зараховується в спеціальний стаж для призначення пенсії за вислугу років.
Але суд не може погодитися з даним посиланням відповідача, оскільки це суперечить перш за все Конституції України ст.43, де вказано, що кожний має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею , яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Не вважається примусовою працею військова або альтернативна /невійськова / служба, а також робота чи служба , яка виконується особою за вироком чи іншим рішенням суду або відповідно до законів про воєнний і про надзвичайний стан. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.. Лист, на який посилається відповідач, не є нормативним документом і його роз'яснення суперечить чинному законодавству.
Також суд не може погодитися з доводами відповідача в тій частині, що період служби позивальниця на посаді начальник аптеки в\ч 64571 з 10.07.1984р. по 26.10.1987р. в стаж роботи за фахом при призначенні пенсії за вислугу років не може бути зарахований, оскільки дані доводи не знайшли свого підтвердження в ході судового засідання і спростовуються свідченнями свідка ОСОБА_2, який показав, що він працював старшим начальником відділу кадрів і оформляв наказ про призначення позивальниці на посаду начальника аптеки . Аптека при в\ч це фактично медичний пункт . Дані свідчення підтверджуються виписуванням з керівництва по медичному забезпеченню Радянської армії і військово-морського флоту.
Крім того відповідно до Закону України « Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей"ст.8 " час перебування громадян України на військової службі зараховується до їх загального і безперервного трудового стажу , а також до стажу роботи за спеціальністю".
Таким чином, аналізуючи всі обставини і докази по справі, суд вважає, що вимоги позивальниці обгрунтовані.
Керуючись Конституцією України, Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", ст. 159,160 КАС України, суд
Постановив
Позов задовольнити . Відмінити протокол НОМЕР_1 за призначенням і виплаті пенсії Управління ПФУ в Гагарінськом районі м. Севастополя .
Зобов"язати Управління ПФУ в Гагарінськом районі м. Севастополя провести призначення і виплату пенсії по вислузі років ОСОБА_1 з моменту обігу за призначенням пенсії, тобто з 13.01.2006р., включаючи період з 10.07.1984р. по 26.10.1987р.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення постанови . Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання про апеляційне оскарження , якщо апеляційне оскарження не було подано . Постанова віддруковано в нарадчій кімнаті.