Справа № 202/5522/14-ц
Провадження № 2/202/4225/2014
УХВАЛА
18 червня 2014 року Індустріальний районний суд міста Дніпропетровська у складі:
головуючого судді: Колесніченко О.В.,
при секретарі Голобородько О.М.,
за участю позивача ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Дніпропетровську клопотання ОСОБА_1 про призначення судової експертизи, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Індустріального районного суду м. Дніпропетровська знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа без самостійних вимог - Індустріальний відділ ДРАЦС РС Дніпропетровського МУЮ, про виключення відомостей про особу, як батька дитини з актового запису № 527 про народження ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, вчиненого Індустріальним відділом ДРАЦС РС Дніпропетровського МУЮ 07 травня 2014 року.
Позивач в судовому засіданні заявив клопотання про призначення судової генетичної експертизи на предмет встановлення кровного споріднення між ним та дитиною ОСОБА_3 Мією, ІНФОРМАЦІЯ_1, з покладенням на нього витрат по оплаті проведення даної експертизи.
Відповідач проти задоволення клопотання заперечувала, вважаючи, що проведення такої експертизи недоречно, оскільки вона упевнена, що батько дитини інший чоловік, який не бажав народження цієї дитини.
Суд, заслухавши думку сторін, розглянувши клопотання, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази, приходить до висновку про задоволення клопотання, виходячи з наступного.
За ч. 1 ст. 143 ЦПК України для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі.
Суд, зважаючи на предмет і підстави заявлених позовних вимог за ст.136 СК України, норми якої передбачають доведення кровного споріднення між батьком і дитиною, вважає за необхідне призначити судову молекулярно-генетичну експертизу на предмет визначення походження дитини від позивача, оскільки необхідність експертного висновку випливає з обставин справи і поданих сторонами доказів.
Одночасно, за змістом п. 5 ч. 1 ст. 202 ЦПК України суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі, у тому числі у випадку призначення судом експертизи.
Керуючись ст.ст. 143, 144, 202, 208, 209, 210 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Призначити у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа без самостійних вимог – Індустріальний відділ ДРАЦС РС Дніпропетровського МУЮ, про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про народження, судову молекулярно-генетичну експертизу, на вирішення якої поставити наступне питання:
1. чи є ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_3, генетичним батьком дитини – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_4, народженої ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5?
Проведення судово-генетичної експертизи доручити Обласному комунальному закладу «Дніпропетровське бюро судово-медичної експертизи» (пл. Жовтнева, 14, м. Дніпропетровськ, 49095).
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.
Надати експертові для проведення експертизи копію ухвали суду від 18 червня 2014 року.
Оплату за проведення експертизи покласти на позивача - ОСОБА_1.
Роз'яснити ОСОБА_1, ОСОБА_2 положення ст. 146 ЦПК України, зокрема, про те, що у разі ухилення особи, яка бере участь у справі, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з'ясування якого експертиза була призначена.
Провадження у справі зупинити на час проведення судової експертизи.
Апеляційна скарга на ухвалу суду в частині зупинення провадження по справі може бути подана протягом п’яти днів з дня її оголошення до апеляційного суду Дніпропетровської області через Індустріальний районний суд міста Дніпропетровська. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.В. Колесніченко