Судове рішення #49315604

Справа № 2-а-37/10

Провадження № 2-а/37/2010

У Х В А Л А

ім'ям України

про залишення без розгляду

<30.12.2010 року

Верхньорогачицький районний суд

Херсонської області

розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт. Верхній Рогачик, Херсонської області за позовною заявою ОСОБА_1 до Верхньорогачицької районної державної адміністрації Херсонської області та ОСОБА_2 Держкомзему у Верхньорогачицькому районі Херсонської області про зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії, суд


ВСТАНОВИВ:


Позивач 06.12.2010 року звернувся до суду із позовною заявою до Верхньорогачицької районної державної адміністрації Херсонської області та ОСОБА_2 Держкомзему у Верхньорогачицькому районі Херсонської області в якій вказав, що 14.12.2001 року померла його матір ОСОБА_3, про що в книзі реєстрації актів про смерть ОСОБА_2 РАГС Енергодарського міського управління юстиції Запорізької області зроблено відповідний запис за№ 372 від 14.12.2001 року.

Після її смерті відкрилася спадщина, яка, зокрема, складається з права на земельну частку (пай), розташованого на землях Чистопільської сільської ради, Верхньорогачицького району, Херсонської області без визначення меж в натурі (на місцевості) площею 14,07 умовних кадастрових гектаїів.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України він відносить до першої черги спадкоємців за законом, у зв'язку з чим державним нотаріусом Верхньорогачицької державної нотаріальної контори позивачу було видано свідоцтво про право на спадщину за законом від 20.07.2010 року.

Вказане спадкове майно належало спадкодавцю на підставі сертифікату про право на земельну частку (пай) серії ХС № 0116412, виданого та зареєстрованого 19.09.1996 року Верхньороагчицькою державною районною адміністрацією у Книзі реєстрації сертифікатів про право на земельну частку (пай) за № 2272.

Для виділення земельної ділянки в натурі (на місцевості) позивач звернувся до Чистопільської сільської ради та отримав відповідь про те, що із нерозподілених земельних ділянок за напрямом господарювання залишилися тільки пасовища, в той час як він має право на отримання ріллі.

Тому з приводу виділення земельної ділянки в натурі (на місцевості) та оформлення державного акту на право власності на земельну ділянку він звернувся відповідно до Верхньорогачицької районної державної адміністрації та ОСОБА_2 Держкомзему у Верхньорогачицькому районі Херсонської області, у задоволенні його вимог було відмовлено.

Позивач вважає, що дії відповідачів є протиправними та суперечать чинному законодавству України виходячи з наступного.

Організаційні та правові засади виділення власникам земельних часток (паїв) земельних ділянок у натурі (на місцевості) із земель, що належали колективним сільськогосподарським підприємствам, сільськогосподарським кооперативам, сільськогосподарським акціонерним товариствам на праві колективної власності, а також порядок обміну цими земельними ділянками визначає Закон України від 05.06.2003 р. «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» (далі - Закон).

Частиною першою ст.2 Закону визначено, що основним документом, що посвідчує право на земельну частку (пай), є сертифікат на право на земельну частку (пай), виданий районною (міською) державною адміністрацією.


Згідно з ч.2 ст.2 Закону документом, що посвідчує право на земельну частку (пай), також є свідоцтво про право на спадщину.

Відповідно до ч.І ст. З Закону підставами для виділення земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) є рішення відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації.

На підставі ч.2 ст. З Закону особи, власники сертифікатів на право на земельну частку (пай), які виявили бажання одержати належну їм земельну частку (пай) в натурі (на місцевості), подають до відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації заяву про виділення їм земельної частки (паю) в натурі (на місцевості).

За приписами ч. З ст. З Закону земельна частка (пай) виділяється її власнику в натурі (на місцевості), як правило, однією земельною ділянкою.

Відповідно до ч.І ст.5 Закону сільські, селищні, міські ради та районні державні адміністрації в межах їх повноважень щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості), зокрема:

розглядають заяви власників земельних часток (паїв) щодо виділення їм в натурі (на місцевості) земельних ділянок і видачі документів, що посвідчують право власності на земельну ділян-у; - приймають рішення щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості).

За приписами ч.2 ст.5 Закону сільські, селищні, міські ради приймають рішення щодо виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) у межах населених пунктів, а районні державні адміністрації - за межами населених пунктів.

У зв'язку з тим, що нерозподілена (не витребувана) земельна ділянка, статус якої набула успадкована мною земельна частка (пай), знаходиться за межами населеного пункту села Чистопілля, тому мені підлягає виділенню земельна ділянка - рілля, - із земель державної власності (землі резервного фонду), що відноситься до компетенції Верхньорогачицької районної державної адміністрації.

Відповідно до ч.І ст.12 Закону оформлення державних актів на право власності на земельну ділянку вла¬сникам земельних часток (паїв) здійснюється землевпорядною організацією, яка виконала землевпорядні роботи щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості), що відноситься до компетенції ОСОБА_2 Держкомзему у Верхньорогачицькому районі Херсонської області.

За приписами п.б Перехідних положень Земельного кодексу України громадянам - власникам земельних часток (паїв) за їх бажанням виділяються в натурі (на місцевості) земельні ділянки з видачею державних актів на право власності на землю.

Таким чином, дії відповідачів щодо відмови йому у виділенні земельної ділянки в натурі (на місцевості) та оформленні державного акту на право власності на земельну ділянку носять протиправний характер та фактично позбавляють мене права власності, гарантованого ст.41 Конституції України.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та оргши місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Просить суд зобов'язати Верхньорогачицьку районну державну адміністрацію Херсонської області виділити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на підставі сертифіката про право на земельну частку (пай) серії ХС № 0116412, виданого та зареєстрованого 19.09.1996 р. Верхньорогачицькою державною районною адміністрацією у Книзі реєстрації сертифікатів про право на земельну частку (пай) за № 2272, земельну ділянку в натурі (на місцевості) із земель державної власності (землі резервного фонду), рілля.

Зобов'язати ОСОБА_2 Держкомзему у Верхньорогачицькому районі Херсонської області здійснити землевпорядні роботи щодо виділення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, земельної ділянки в натурі (на місцевості) на підставі сертифіката про право на земельну частку (пай) серії ХС № 0116412, виданого та зареєстрованого 19.09.1996 року Верхньорогачицькою державною районною адміністрацією у Книзі реєстрації сертифікатів про право на земельну частку (пай) за № 2272.

Зобов'язати ОСОБА_2 Держкомзему у Верхньорогачицькому районі Херсонської області оформити та видати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2., державний акт на право власності на виділену земельну ділянку в натурі (на місцевості).

Але позивач 30.12.2010 року подав до суду заяву, в якій вказав, що просить залишити його позов без розгляду, оскільки він бажає вирішити все в досудовому порядку.

Представник Верхньорогачицької районної державної адміністрації ОСОБА_4 та представник відділу Держкомзему у Верхньорогачицькому районі Херсонської області Пара сочка Г.М. не заперечили проти залишення позовної заяви без розгляду, оскільки вони вважають, що дане питання можливо вирішити в добровільному порядку.

Тому, суд врахувавши думку учасників процесу та на підставі п.5 ч.І ст. 155 КАС України, суд вважає необхідним залишити даний позов без розгляду і роз'яснити позивачу, що відповідно ч.З ст. 155 КАС України, при усунені підстав, з яких позовна заява залишається без розгляду, має право з даним позовом знову звернутись до суду.

Керуючись: п.7 ч.І ч.З ст. 155, ст. 185, ч.4 ст. 186 КАС України, суд


УХВАЛИВ:

Залишити без розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Верхньорогачицької районної державної адміністрації Херсонської області та ОСОБА_2 Держкомзему у Верхньорогачицькому районі Херсонської області про зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії.

Роз'яснити ОСОБА_1, що відповідно ч.З ст. 155 КАС України, при усунені підстав, з яких позовна заява залишається без розгляду, має право з даним позовом знову звернутись до суду.

На ухвалу може бути подана апеляція через Верхньорогачицький районний суд Херсонської області, протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.





ГОЛОВУЮЧИЙ: А.Я. Сидорякіна



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація