Судове рішення #4929225

Справа №2-3323/08

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ        УКРАЇНИ

08 вересня 2008 року Дзержинський районний суд міста Кривого Рогу в складі:

головуючого - судді Косторенко А.Ю.,

при секретарі Сєдавних В.В., розглянувши у попередньому судовому    засіданні у місті Кривому Розі цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання права власності в порядку спадкування на спадкове майно - квартиру АДРЕСА_1, мотивуючи свої позовні вимоги тим, щоІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача - ОСОБА_2 За життя він був власником квартири АДРЕСА_1. Вказане майно за життя ОСОБА_2 нікому не заповідав.

Після смерті ОСОБА_2 позивач є єдиним спадкоємцем за законом, який прийняв спадщину на підставі ст. ст. 1223, 1269 ЦК України (в редакції 2004 p.), оскільки на момент смерті спадкодавця позивач проживала разом з ним, доглядала за ним.

Після смерті батька позивач звернулася до нотаріальної контори з метою переоформлення спадщини, але у видачі їй свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_4 йому було відмовлено, у зв'язку з чим він вимушений звернутися до суду з позовною заявою.

Відповідач вважає себе спадкоємцем, оскільки він начебто знаходився тривалий час на утриманні у померлого, але на підтвердження своїх вимог доказів перебування на утриманні у спадкодавця не надав, у встановлений ст. 1270 ЦК України строк не заявив про своє право на спадщину.

Просить визнати за ним право власності на квартиру АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті батька - ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.

Відповідач проти позову не заперечує, вважає, що син померлого має пріоритетне право на отримання спадщини, яке він не оспорює.

Суд вважає можливим винести рішення при проведені попереднього судового засідання згідно зі ст. 130 ч. 4 ЦПК України у зв'язку з тим, що відповідач визнав позов повністю, визнання позову відповідачем не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб та задовольнити позов згідно ст. 174 ч. 4 ЦПК України.

Суд, заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи прийшов до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав:

У попередньому судовому засіданні встановлено, що позивач є сином ОСОБА_2, про що свідчить копія свідоцтва про народження.

Як вбачається з копії свідоцтва про смерть ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача - ОСОБА_2, який за життя був власником квартири АДРЕСА_1. Вказане майно за життя ОСОБА_2 нікому не заповідав.

Позивач є єдиним спадкоємцем за законом після смерті ОСОБА_2, оскільки на момент смерті спадкодавця він проживав разом з ним, що підтверджується актом від 28.08.2008р., засвідченого В.о. директора КЖП №9, на даний час утримує квартиру в належному стані, сплачує комунальні платежі, про що свідчить копія квитанції, що не спростовується відповідачем. Таким чином, позивач фактично прийняв спадщину в порядку ст. 1223 ЦК України (в редакції 2004 p.). Після смерті батька позивач звернулася до    нотаріальної контори з метою переоформлення

спадщини, але у видачі йому свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_2 було відмовлено.

Суд вважає, що оскільки, відповідач у встановлений ст. 1270 ЦК України строк не заявив про своє право на спадщину, то на підставі ч.1 ст.1272 ЦК України, він вважається таким, що не прийняв спадщину та немає на неї права.

Таким чином, позивач на підставі ст. ст. 1223,1269 ЦК України (в редакції 2004 р.) є єдиним спадкоємцем за законом, який прийняв спадщину, що відкрилась зі смертю ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 21-215, 224-226 ЦПК України, ст.ст. 1223, 1268 ЦК України (в редакції 2004 р.), суд -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_2 право власності на квартиру АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_5, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку в Апеляційний суд Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація