Судове рішення #49240425


Справа № 1-79

2010 р.

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 жовтня 2010 року Заліщицький районний суд Тернопільської області

в складі головуючого Антоновського О.О.

з участю секретаря Фаринник Г.В.

прокурора Брили Н.В.

підсудного ОСОБА_1

потерпілої ОСОБА_2


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Заліщики справу про обвинувачення:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця і жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, українця, ІНФОРМАЦІЯ_3, інваліда ІІ групи, пенсіонера, не військовозобов’язаного, урядових нагород не має, не одруженого, раніше не судимого в порядку ст. 79 КК України, у злочині, передбаченому ст. 185 ч. 3 КК України,

ВСТАНОВИВ:

30 липня 2010 року біля 17 години ОСОБА_1, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, з метою викрадення чужого майна, через вікно проник у житловий будинок ОСОБА_2 у с. Добрівляни, Заліщицького району, по вул. Національного Відродження, 201/1, звідки викрав золоту обручку, вагою 3 грами та золоту каблучку, завдавши шкоду на загальну суму 2500 грн.

Підсудний ОСОБА_1 свою винність у скоєному злочині визнав повністю і суду пояснив, що він дійсно 30.07.2010 року проник у житловий будинок ОСОБА_2, звідки викрав золоті речі. Дані золоті каблучки продав за 700 грн. Завдану шкоду відшкодував повністю потерпілій у сумі 2500 грн.

Винність підсудного ОСОБА_1 у скоєнні злочину знайшла своє повне підтвердження у судовому засіданні матеріалами справи та показами потерпілої.

Так, потерпіла ОСОБА_2 у судовому засіданні суду ствердила, що 30.07.2010 року вона виявила поламаний вазон в одній із кімнат, а карніз та штори зрушені. І тому зрозуміла, що в будинку хтось побував. Після чого виявила пропажу двох золотих каблучок, вартістю 2500 грн., про що повідомила в міліцію. Сусіди повідомили потерпілу, що навколо її будинку ходив її колишній чоловік, підсудний по справі, про що вона також повідомила працівників міліції.

Свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які були допитані органами досудового слідства, (див. а.с. 25-26, 23-24) ствердили, що вони бачили 30.07.2010 року підсудного по справі, який ходив по подвір’ю потерпілої. ОСОБА_4 говорив з підсудним.

Згідно висновку доктелоскопічної експертизи (див. а.с. 34-41) суду відомо, що саме підсудний по справі проник у житловий будинок потерпілої ОСОБА_2, так як працівники міліції виявили та вилучили сліди папілярних узорів пальців рук, які були залишені 30.07.2010 року підсудним у житловому будинку потерпілої.

А тому, суд вважає, що органи досудового слідства правильно кваліфікували дії підсудного ОСОБА_1 за ст. 185 ч. 3 КК України, так як він вчинили таємне викрадення чужого майна (крадіжку), поєднане з проникненням у житло.

Обираючи покарання підсудному ОСОБА_1 суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного, а саме те, що він щиро розкаюється у вчиненому злочині, що завдана шкода повністю відшкодована, що потерпіла просить суд суворо не наказувати підсудного. А тому, суд прийшов до переконання про можливість виправлення підсудного без відбування покарання. І при призначенні покарання, в межах санкції ст. 185 ч. 3 КК України, слід застосувати ст. 75 КК України та звільнити підсудного від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк на 2 роки та покласти на нього обов’язки, передбачені ст. 76 ч. 1 п. 2, 3,4 КК України.

Виходячи з наведеного та керуючись ст.ст. 322 - 324 КПК України, суд

ЗАСУДИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 у скоєнні злочину, передбаченого ст.185 ч.3 КК України та обрати йому покарання за даною статтей – 3 (три) роки позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України звільнити засудженого від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк на 2 (два) роки.

Зобов’язати засудженого ОСОБА_1 не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органів кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти дані органи про зміну місця проживання, роботи або навчання, періодично з’являтися для реєстрації у кримінально-виконавчу інспекцію.

Міру запобіжного заходу щодо засудженого ОСОБА_1 залишити попередню – підписку про невиїзд.

Стягнути із засудженого ОСОБА_1 258 грн. в користь НДЕКЦ при УМВС України в Тернопільській області за проведення дактилоскопічнеої експертизи.

Речові докази по справі – одяг ОСОБА_1, які зберігаються у кімнаті речових доказів Заліщицького РВ УМВСУ, передати засудченому ОСОБА_1 після вступу вироку в законну силу.

Вирок може бути оскаржений в апеляційний суд Тернопільської області на протязі 15 діб через Заліщицький районний суд.

Головуючий: підпис

Вирок вступив в законну силу: 12.11.2010 року

Копія вірна:


Суддя Заліщицького

районного суду ОСОБА_5



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація