ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 вересня 2008 р. Справа № 6/74
Господарський суд Івано-Франківської області у складі : судді Грици Юрія Івановича при секретарі Цюрак А.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом Підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1
до відповідача Івано-Франківської міської ради вул.Грушевського,21, м.Івано-Франківськ,76000
про визнання права на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки
Представники:
Від позивача: представник не з"явився,
Від відповідача: Кедик Н.С., (довіреність № 1085/05-17/07 в від 24.07.06 спеціаліст )
СУТЬ СПОРУ: заявлено позов про визнання права приватного підприємця ОСОБА_1 на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтованою площею 0,8700 га між територією ВАТ «Арматурний завод»на вул. Є. Коновальця, 229 та територією ВАТ «Залізобетон»для будівництва виробничо-торгової бази.
В судовому засіданні 23.09.08 оголошувалася перерва до 30.09.08
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача подав суду заперечення на позов, в якому зазначив, що виключно до компетенції міської ради належить вирішення земельних питань, і саме міська рада, як власник землі вправі самостійно вирішувати питання, які згідно чинного законодавства віднесені до її компетенції.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд встановив, що рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради №136 від 14.03.06 підприємцю ОСОБА_1 надано дозвіл на проведення проектно-пошукових робіт ( дозволено збір матеріалів погодження місця розташування земельної ділянки) для будівництва виробничо-торгової бази на ділянці між територією ВАТ «Арматурний завод»на вул. Є. Коновальця, 229 та територією бетонорозчинного вузла ВАТ «Залізобетон».
На виконання вищезгаданого рішення виконкому позивачем виготовлено з усіма погодженнями акт вибору земельної ділянки для будівництва виробничо-торгової бази на ділянці між територією ВАТ «Арматурний завод»на вул. Є. Коновальця, 229 та територією бетонорозчинного вузла ВАТ «Залізобетон», отримано з цього приводу висновки: управління архітектури і містобудування Івано-Франківського міськвиконкому № 2/3-3/1167 від 19.05.06, Івано-Франківського міського управління земельних ресурсів № 1/24/1064 від 24.05.06, управління культури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради №505/1 -7 від 01.06.06, Івано-Франківського міського СЕС №324 від 15.09.06, Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області № 13-7 / 3510 від 18.10.06, технічні умови органу державного пожежного нагляду Івано-Франківського міського управління ГУ МНС №2481 від 02.11.06. Крім того, позивачем на виконання умов рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради №136 від 14.03.06 укладено з виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради договір № 333 від 28.08.06 та договір № 334 від 28.08.06 про пайову участь забудівника у розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста.
05.02.08 позивач звернувся до Івано-Франківської міської ради з клопотанням про погодження місця розташування земельної ділянки для будівництва виробничо-торгової бази на ділянці між територією ВАТ «Арматурний завод»на вул. Є. Коновальця, 229 та територією бетонорозчинного вузла ВАТ «Залізобетон»та надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із долученням копій всіх необхідних висновків та заключень компетентних органів, про що свідчить копія клопотання з відміткою про отримання.
Проте, Івано-Франківська міська рада не прийняла рішення згідно поданої позивачем заяви , а тому він звернувся до суду з вимогою визнати на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва виробничо-торгової бази на ділянці між територією ВАТ «Арматурний завод»на вул. Є. Коновальця, 229 та територією бетонорозчинного вузла ВАТ «Залізобетон»
Відповідно до п.2 ст. 19 Конституції України та ч. 3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування»органи державної влади та органи місцевого самоврядування , їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 123 Земельного Кодексу України юридична особа, зацікавлена в одержанні земельної ділянки у постійне користування із земель державної або комунальної власності, звертається з відповідним клопотанням до районної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій або сільської, селищної, міської ради.
Статтею 151 Земельного кодексу України передбачено порядок погодження питань, пов'язаних із вилученням (викупом) земельних ділянок, з якого вбачається, що юридичні особи, зацікавлені у вилученні (викупі) земельних ділянок, зобов'язані до початку проектування погодити із власниками землі і землекористувачами та сільськими, селищними, міськими радами місце розташування об'єкта, розмір земельної ділянки та умови її вилучення (викупу) з урахуванням комплексного розвитку території, який би забезпечував нормальне функціонування на цій ділянці і прилеглих територіях усіх об'єктів, умови проживання населення і охорону довкілля. Вибір земельних ділянок для розміщення об'єктів проводиться юридичними особами, зацікавленими у їх відведенні. Погодження місць розташування об'єктів, розмірів передбачуваних для вилучення (викупу) земельних ділянок та умов їх відведення провадиться відповідними сільськими, селищними, міськими радами відповідно до їх повноважень щодо вилучення цих ділянок.
Юридичні особи, зацікавлені у вилученні (викупі) земельних ділянок, звертаються з клопотанням про погодження місць розташування об'єктів до відповідної сільської, селищної, міської ради, місцевої державної адміністрації. Доказом такого звернення позивача є заява від 05.02.08.
Відповідна сільська, селищна, міська рада чи місцева державна адміністрація згідно із своїми повноваженнями розглядає клопотання і в п'ятиденний строк з дня реєстрації направляє його разом з матеріалами, передбаченими частиною п'ятнадцятою цієї статті, на розгляд органів земельних ресурсів, природоохоронних, територіальних органів виконавчої влади з питань лісового господарства і санітарно-епідеміологічних органів, органів містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини. Зазначені органи протягом двох тижнів з дня одержання клопотання надають свої висновки відповідній сільській, селищній, міській раді чи місцевій державній адміністрації, які з урахуванням одержаних висновків протягом десяти днів приймають рішення про погодження місця розташування того об'єкта, під який мають право самостійно вилучати земельну ділянку, або мотивоване рішення про відмову. В матеріалах справи наявні всі необхідні висновки.
Згідно п.9 ст.123 Земельного кодексу України відмову органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади у наданні земельної ділянки в користування або залишення клопотання без розгляду може бути оскаржено в судовому порядку.
У разі відмови власника землі або землекористувача, сільської, селищної, міської ради, органів державної влади у погодженні місця розташування об'єкта ці питання вирішуються у судовому порядку.
У разі задоволення позову щодо оскарження відмови власника землі або землекористувача, сільської, селищної міської ради, органів державної влади у погодженні місця розташування об'єкта рішення суду є підставою для розробки проекту відведення земельної ділянки.
Як випливає із зібраних в матеріалах справи доказів, підприємцем ОСОБА_1 зобов’язання, покладені на нього відповідно до рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради та вимоги ст.ст. 118, 123, 124, 151 Земельного Кодексу України виконано в повному обсязі.
Виходячи із змісту ст. 151 Земельного Кодексу України, суд вважає, що Івано-Франківська міська рада в місячний строк повинна була розглянути матеріали погодження місця розташування об"єкта та дати дозвіл на підготовку матеріалів погодження місця розташування об"єкта або надати мотивовану відмову.
В матеріалах справи відсутні докази того, що відповідачем розглядалося дане питання і з цього приводу приймалося яке-небудь рішення.
В силу дії ст.70 Закону України "Про землеустрій" спори, що виникають при здійсненні землеустрою вирішуються судом.
Порядком розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №677 від 26 травня 2004 року, передбачена можливість розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок на підставі судового рішення.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача правомірні і підлягають задоволенню.
Судові витрати відповідно до ст.49 ГПК України слід покласти на відповідача.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст. 12, 116, 118, 122, 123, 151 Земельного Кодексу України, Порядком розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №677 від 26 травня 2004 року, ст. ст. 49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
позов задоволити.
Визнати за підприємцем ОСОБА_1 АДРЕСА_1 (Ідент.код НОМЕР_1) право на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтованою площею 0,8700 га між територією ВАТ «Арматурний завод»на вул. Є. Коновальця, 229 та територією ВАТ «Залізобетон»для будівництва виробничо-торгової бази.
Стягнути з Івано-Франківської міської ради на користь підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1 (Ідент.код НОМЕР_1) -85 грн державного мита та 118 грн витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, у разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання повного рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Грица Юрій Іванович
рішення підписане 30.09.08
Виготовлено в АС "Діловодство суду"
________________ Сивак Ірина Михайлівна