Судове рішення #4921021

К О П І Я

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И  

  25 травня 2009 року

Кам’янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

в складі: головуючої судді - Талалай О. І.  

при секретарі - Рачковській Т. О.,    

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кам’янець- Подільський справу за адміністративним позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 до управління Пенсійного фонду України в місті Кам’янець-Подільський про визнання дій неправомірними, зобов’язання виплати підвищення пенсії, стягнення підвищення пенсії, -  

В С Т А Н О В И В :

Позивачі звернулися з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в м. Кам’янець-Подільський: ОСОБА_4 про визнання дій неправомірними, стягнення невиплаченого підвищення за 2007 рік в сумі 1442 грн. 70 коп. і зобов’язання виплати підвищення в подальшому; ОСОБА_1,                   ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7,  ОСОБА_8,                         ОСОБА_9  – про стягнення підвищення пенсії за 2007 р. в сумі 1442 грн. 70 коп.; ОСОБА_3, ОСОБА_10 – про стягнення підвищення за 2007–2008 роки в розмірі 30 % мінімальної пенсії.

В обґрунтування вимог вказують, що на підставі ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» мають право на отримання підвищення пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, яке фактично не виплачувалося.  Невиплачені суми підлягають стягненню.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, подав заяву про слухання справи в його відсутності.

Суд вважає за можливе справу слухати в його відсутності.

Заслухавши пояснення ОСОБА_10, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково.

Встановлено, що позивачі мають статус дитини війни відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни». Згідно ст. 6 даного Закону дітям війни пенсії або щомісячне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 % мінімальної пенсії за віком.

 Статтею 71 п. 12 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» зупинено на 2007 рік дію ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», а статтею 111 - встановлено розмір підвищення особам, які є інвалідами.  

Законом України «Про Державний бюджет на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесені зміни до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», відповідно до яких дітям війни до пенсії або щомісячного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни (п. 41).

Рішеннями Конституційного Суду України № 6-рп/2007 від 09 липня 2007 року та № 10-рп/2008 від 22 травня 2008 року визнані такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) положення п. 12 ст. 71 з врахуванням ст. 111 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» і п. 41 розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів України».

Тому, з дня прийняття рішень Конституційним Судом України відповідно з 09 липня  2007 року та з 22 травня 2008 року позивачам повинно нараховуватись і виплачуватись підвищення розміру пенсії, визначене ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни». Відповідно дії управління Пенсійного фонду України в м. Кам’янець-Подільський щодо невиплати такого підвищення слід визнати неправомірними.

Фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України і доплату позивачам до пенсії проводить управління Пенсійного фонду України в м. Кам’янець-Подільський. Саме його слід зобов’язати провести нарахування та виплату підвищення пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком відповідно за період з 09 липня по                         31 грудня 2007 року та з 22 травня по 31 грудня 2008 року.

Суд може вийти за межі позовних вимог згідно ч. 2 ст. 11 КАС України в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін.  

Що стосується вимог ОСОБА_4 про зобов’язання виплати підвищення пенсії в подальшому, то задоволенню вони не підлягають, так як згідно ст. 104 КАС України захисту підлягають порушені права, свободи чи інтереси, а не ті, які можуть бути порушені в майбутньому.

В позові про стягнення підвищення пенсії також слід відмовити.

 Керуючись ст. ст. 94, 158 - 160 КАС України, -  

П О С Т А Н О В И В :  

Позов задоволити частково.

Визнати неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в місті                         Кам’янець-Подільський щодо невиплати підвищення пенсії у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» ОСОБА_1, ОСОБА_2,  ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 в період з 09 липня по 31 грудня 2007 року та ОСОБА_3, ОСОБА_10 в період з 09 липня по 31 грудня 2007 року і з 22 травня по 31 грудня 2008 року.

Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в місті Кам’янець-Подільський провести нарахування та виплату підвищення пенсії у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, починаючи з 09 липня по 31 грудня 2007 року включно та ОСОБА_3, ОСОБА_10, починаючи з 09 липня по 31 грудня 2007 року і з 22 травня по 31 грудня 2008 року включно.

В решті позовних вимог відмовити.

Судові витрати ОСОБА_4 в сумі 3 грн. 44 коп. присудити з місцевого бюджету.

На постанову може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня складання постанови в повному обсязі та апеляційну скаргу протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження з направленням її копії апеляційній інстанції або в порядку ст. 186 ч. 5 КАС України до Львівського апеляційного адміністративного суду через міськрайонний суд.

 Суддя: (підпис)

Вірно.

Суддя:

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація