Судове рішення #49164866

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України

Справа № 2-1571/10

провадження у справі № 2-1571/10

19 серпня 2010 року м. Новоград-Волинський

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

в складі: головуючого – судді Мозгового В.Б.,

при секретарі Бойчук Л.І.,

позивачки ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Новограді-Волинському справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-

в с т а н о в и в :

Позивачка звернулася до суду з цим позовом та просить розірвати шлюб з відповідачем, який було зареєстровано 12.08.2008 року Новоград-Волинським міським відділом РАЦСу, актовий запис № 217, витрати пов’язані зі сплатою державного мита та одержанням свідоцтва покласти на неї.

Розірвати шлюб в органах РАЦСу відповідач відмовляється.

В обґрунтування позову вказує, що останнім часом сімейне життя не склалось. Приводом розриву шлюбних відносин спонукало те, що постійно в сім'ї непорозуміння, скандали. З ОСОБА_1 живе її донька від першого шлюбу, яка постійно, як заявляє, відповідач дратує його. Це дуже погано впливає на дитину. На зауваження змінити свою поведінку не реагує, що і призвело до припинення подружніх відносин. Примирення і подальше спільне подружнє життя не можливе. За таких обставин наполягає на розлученні.

В судовому засіданні позивачка свої позовні вимоги підтримала та наполягала на розлученні. Відповідач в судове засідання, будучи повідомлений належним чином відповідно до вимог ст.ст.74,76 ЦПК України, в судове засідання не з’явився. За таких обставин, враховуючи думку позивачки, суд вважає за можливе слухати справу у відсутності відповідача за наявними матеріалами у справі з постановленням заочного рішення згідно ст.ст.224-226 ЦПК України.

Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи та давши їм належну оцінку, суд приходить до наступного.

Між сторонами виникли правовідносини з приводу припинення шлюбу.

Відповідно до ст. 112 Сімейного Кодексу України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного із них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення для них.

Суд виходить з того, що добровільність шлюбу - одна з основних його засад. Шлюб - це сімейний союз, при цьому слово "сімейний" засвідчує, що шлюб створює сім'ю, а слово "союз", підкреслює договірну природу шлюбу, яка зумовлює його добровільний характер. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Шлюб припиняється внаслідок його розірвання. Розірвання шлюбу засвідчує стійкий розлад подружніх стосунків. Позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.

Для поваги до права дружини або чоловіка на пред'явлення вимоги про розірвання шлюбу потрібен прояв другим з подружжя власної гідності, поваги до себе.

Позивачка скористалася даним правом та звернулася до суду з цим позовом і наполягає на розірванні шлюбу.

Збереження шлюбу можливе на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги та підтримки, тобто на тому, що є моральною основою шлюбу, а позивачка не має наміру зберегти шлюб з відповідачем.

Приймаючи до уваги причини, що спонукають позивачку наполягати на розірванні шлюбу, суд вважає позов є обґрунтованим і подальше спільне життя подружжя та збереження шлюбу суперечило б її інтересам, що має істотне значення, в наслідок чого він підлягає задоволенню.

При таких обставинах суд приходить до висновку, що подальше спільне проживання подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам позивачки.

Витрати по розірванню шлюбу суд покладає на позивачку.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, ч.1 ст.88, 130 212-215, 224-226 ЦПК України, ст.ст. 105,110, 112 СК України, суд -

в и р і ш и в:

Позов задовольнити.

Шлюб, зареєстрований 12.08.2008 року Новоград-Волинським міським відділом РАЦСу, актовий запис № 217, між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 - розірвати.

При реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦС стягнути з ОСОБА_1 мито на користь держави у розмірі 17 грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення мже бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Житомирської області через Новоград-Волинський міськрайонний суд . Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.

Головуючий:


  • Номер: 6/456/10/2018
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1571/10
  • Суд: Стрийський міськрайонний суд Львівської області
  • Суддя: Мозговий В.Б.
  • Результати справи: залишено без змін
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 09.01.2018
  • Дата етапу: 23.08.2018
  • Номер: 22-ц/783/1802/18
  • Опис: Лобойко О.П. про визнання виконавчих документів такими що не підлягають виконанню
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-1571/10
  • Суд: Апеляційний суд Львівської області
  • Суддя: Мозговий В.Б.
  • Результати справи: Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення ухвали без змін
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 07.06.2018
  • Дата етапу: 23.08.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація