ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
"30" березня 2009 р. Справа № 4/43
За позовом Чернівецького міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах держави в особі Державного підприємства “Путильське лісове господарство”
до відповідача Приватного підприємця ОСОБА_2
про стягнення шкоди в регресному порядку в сумі 18535,86 грн. за порушення Санітарних правил в лісах України
Суддя О. Г. Проскурняк
Представники:
Від позивача –Фокшек Н.І.
Від відповідача –не з’явився
В засіданні приймав участь прокурор Сівак О.Г.
СУТЬ СПОРУ: Чернівецький міжрайонний природоохоронний прокурор в інтересах держави в особі Державного підприємства “Путильське лісове господарство” звернувся з позовом до Приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення шкоди в регресному порядку в сумі 18535,86 грн. за порушення Санітарних правил в лісах України.
Пред’являючи позов в інтересах держави в особі Державного підприємства “Путильське лісове господарство”, прокурор вказує, що ним переслідується мета повернення шкоди заподіяної в результаті порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, прокурор посилається на те, що проведеною перевіркою 24.05.07 р. спеціалістами позивача встановлено, що при розробці лісосічного фонду в Усть-Путильському лісництві Путильського ДЛГ, яка проводилася на підставі виданих відповідачу лісорубних квитків № 42 від 1 7.02.06 та №43 від 17.02.06, допущено порушення Санітарних правил в лісах України при проведенні лісозаготівельних робіт, зокрема, несвоєчасне та незадовільне очищення лісосіки у кв.4 вид. 15 - на площі 0.5 га, у кв.20 вид. 19 - на площі 3,3 га; зберігання у лісі в літній період незахищеної деревини об'ємом 1 19" \г в кварталі 4 виділах 26,21 згаданого лісництва, а саме, несвоєчасне та незадовільне очищення лісосіки на площі 1 га. Відповідно до розрахунку, що проведений Державною екологічною інспекцією у Чернівецькій області на підставі Санітарних правил в лісах України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №555 від 27.07.1995 року, нараховано майнові стягнення в розмірі 18535 грн. 86 коп. Дані майнові стягнення підлягають стягненню з відповідача, оскільки Державне підприємство “Путильське лісове господарство” здійснило перерахування нарахованого майнового стягнення в розмірі 18535 грн. 86 коп.
Так, згідно з абзацом четвертим частини першої статті 2 Господарського процесуального кодексу України визначено, що господарський суд порушує справи за позовними заявами прокурорів та їх заступників, які звертаються до господарського суду в інтересах держави. Частиною третьою згаданої статті передбачено, що у позовній заяві прокурор самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави та обґрунтовує необхідність їх захисту, а також вказує орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах.
Відповідно до пункту 2 резолютивної частини Рішення Конституційного Суду України від 08.04.99 N 3-рп/99 зі справи за конституційним поданням Вищого арбітражного суду України та Генеральної прокуратури України щодо офіційного тлумачення положень статті 2 Арбітражного процесуального кодексу України під поняттям “орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах”, зазначеним у частині другій статті 2 Арбітражного процесуального кодексу України, потрібно розуміти орган державної влади чи орган місцевого самоврядування, якому законом надано повноваження органу виконавчої влади.
Як вбачається із позовної заяви, прокурор подав позов в інтересах держави в особі Державного підприємства “Путильське лісове господарство”. Згідно Статуту ДП “Путильське лісове господарство”, позивач є підприємством підприємство веде самостійний баланс, має розрахунковий, валютний та інші рахунки в установах банків, печатку зі своїм найменуванням. Підприємство може мати товарний знак, який реєструється згідно до чинного законодавства. Підприємство несе відповідальність за своїми зобов'язаннями усім належним йому майном згідно з чинним законодавством. Підприємство не несе відповідальність за зобов'язаннями держави та Органу управління майном. Підприємство має право укладати угоди, набувати майнові та особисті немайнові права, нести обов'язки, бути позивачем та відповідачем в загальному, господарському та третейському судах.
Отже, Державне підприємство “Путильське лісове господарство” не є органом державної влади чи органом місцевого самоврядування, якому законом надано повноваження органу виконавчої влади тобто позивач не є органом уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про залишення позову без розгляду.
Керуючись пунктом 1 частини першої статті 81, статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, суд —
УХВАЛИВ:
Позов залишити без розгляду.
Суддя Проскурняк Олег Георгійович
- Номер:
- Опис: стягнення боргу
- Тип справи: Видача дублікату наказу (2-й розділ звіту)
- Номер справи: 4/43
- Суд: Господарський суд Луганської області
- Суддя: Проскурняк О.Г.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.06.2017
- Дата етапу: 12.06.2017
- Номер:
- Опис: стягнення боргу
- Тип справи: Видача дублікату наказу (2-й розділ звіту)
- Номер справи: 4/43
- Суд: Господарський суд Луганської області
- Суддя: Проскурняк О.Г.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.09.2018
- Дата етапу: 19.09.2018
- Номер:
- Опис: 481
- Тип справи: Позовна заява, подана прокурором
- Номер справи: 4/43
- Суд: Господарський суд Сумської області
- Суддя: Проскурняк О.Г.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.02.2004
- Дата етапу: 26.02.2004