Судове рішення #49135013

Справа №22-ц-2536/10 Суддя-доповідач - Ільченко

Категорія -



УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


13 липня 2010 року м.Суми

Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляцій суду Сумської області в складі:

головуючого - Ільченко О.Ю.

суддів - Лузан Л.В., Гагіна М.В.

з участю секретаря судового засідання - Пархоменко А.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні апеляційного суду цивіл справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України у м.Конотопі Сумської області

на постанову Конотопського міськрайонного суду Сумської області від 30 грудня 2009 року

у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Конотопі Сумської області

про зобов'язання провести перерахунок пенсії,

встановила:

Постановою Конотопського міськрайонного суду Сумської області від 30 грудня 2009 року позов задоволено - визнано протиправною бездіяльність відповідача та зобов'язано Управління Пенсійного фонду України у м.Конотопі Сумської області здійснити перерахунок пенсії позивача у розмірі 6 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії у розмірі 50% мінімальної пенсії за віком, виходячи з її розміру, визначеного ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та провести відповідні виплати з 22 травня по 31 грудня 2008 року та з 01 січня по 31 грудня 2009 року, з урахуванням здійснених виплат.

В апеляційній скарзі Управління Пенсійного фонду України, посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову суду і ухвалити нове рішення про відмову в позові.

Доводить, що ним призначено та виплачується пенсія позивачеві з дотриманням вимог діючого законодавства; судом неправильно застосовано ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», названа норма до спірних правовідносин не застосовується.

Перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесений до першої категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, йому встановлено III групу інвалідності від захворювання пов'язаного з впливом аварії на ЧАЕС.

Позивач звернувся до Управління Пенсійного фонду України у м.Конотопі із заявою про перерахунок призначеної йому пенсії у розмірі 6 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії у розмірі 50% мінімальної пенсії за віком, визначеної ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», однак отримав відмову.


Відповідно до ст. ст. 50, 54 Закону №796 (у редакції Закону від 06 червня 2006 року) особам, віднесеним до 1 категорії, які є інвалідами 3 групи, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 50% мінімальної пенсії за віком, а розмір державної пенсії для таких осіб не може бути нижчим шести мінімальних пенсій за віком.

Відповідач же провів розрахунок вказаних пенсій позивачеві у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, на підставі відповідних наведених у скарзі постанов і норм Закону №796 у редакції Закону «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», внаслідок чого обсяг встановлених законом прав позивача був істотно звужений.

За таких обставин суд з урахуванням конституційних норм щодо пріоритетності законів над підзаконними актами дійшов до обгрунтованого висновку про те, що позивач має право на пенсію у розмірі не нижчому від 6 мінімальних пенсій за віком та на щомісячну додаткову пенсію у розмірі 50% мінімальної пенсії за віком.

За чинним законодавством розмір мінімальної пенсії за віком визначається лише за правилами, передбаченими ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Тому застосуванню підлягає розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлений у законах про Державний бюджет України на відповідний рік, з якого визначається мінімальний розмір пенсії за віком.

Керуючись ст.303, п.1 ч.І ст.307, ст.ст.308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів.

ухвалила:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у м.Конотопі Сумської області відхилити, а постанову Конотопського міськрайонного суду Сумської області від 30 грудня 2009 року залишити без змін.

Ухвала набрала законної сили з моменту її проголошення і з цього часу протягом двох місяців може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України.

Головуючий -

Судді -


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація