Справа №22-ц-3792/10 Суддя-доповідач - Ільченко
Категорія -
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 вересня 2010 року м.Суми
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного
суду Сумської області в складі:
головуючого - Ільченко О.Ю.
суддів - Смирнова Т.В., Ведмедь Н.І.
з участю секретаря судового засідання - Пархоменко А.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні апеляційного суду цивільну справу за апеляційною скаргою Управління праці та соціального захисту населення Сумської міської ради на постанову Ковпаківського районного суду м.Суми від 27 листопада 2009 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Сумської міської про визнання дій протиправними та стягнення недоотриманої грошової допомоги,
встановила:
Постановою Ковпаківського районного суду м.Суми від 27 листопада 2009 року зобов'язано відповідача здійснити перерахунок щорічної разової грошової допомоги на оздоровлення за 2008 рік відповідно до ст. 48 Закону «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждати внаслідок Чорнобильської катастрофи» з урахуванням виплат у сумі 90 грн. та провести відповідні виплати в розмірі 2010 грн.
В апеляційній скарзі відповідач, посилаючись на порушення судом норм матеріального і процесуального права, просить постанову скасувати і ухвалити нове рішення.
Відповідачем також подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови суду, проте, підстав для подачі такої заяви у відповідача не було, оскільки апеляційну скаргу ним подано протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.
Колегія суддів вважає, що скарга задоволенню не підлягає.
Встановлено, що позивач як учасник ліквідації наслідків аварії на підставі ст. 48 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» має право на отримання щорічної одноразової допомоги на оздоровлення у розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат, оскільки є інвалідом третьої групи і відноситься до І категорії.
У 2008 році таку допомогу йому було виплачено не згідно з цим Законом, а відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2005 року № 562 «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» -у розмірі 90 грн., що суперечить конституційним нормам щодо пріоритетності законів над підзаконними актами.
Відповідно до п.6 ч.І ст.92 Конституції виключно законами визначаються, зокрема, основи соціального захисту, а її ст.75 установлено, що єдиним органом законодавчої влади є
парламент - Верховна Рада. Конституція не надала права парламенту делегувати свої повноваження іншим державним органам, а останнім - своїми нормативно-правовими актами змінювати положення законів. Верховною Радою дія ст. 48 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» протягом 2007-2008 років не призупинялась.
За таких обставин суд, задовольняючи позов частково, правомірно виходив з того, що відповідач, якому делеговано повноваження щодо виплати сум соціальної допомоги, про яку йде мова, повинен був діяти у відповідності з вимогами ст. 48 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Доводи апелянта про те, що кошти на вказані цілі управління отримує від головного розпорядника коштів - Міністерства праці та соціальної політики України, колегія суддів не може взяти до уваги, оскільки призначення та виплата коштів здійснюється саме управлінням, яке є виконавчим органом.
Викладені у скарзі доводи висновків суду не спростовуються і не можуть бути підставою для скасування рішення, ухваленого з дотриманням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст. ст. 303, 304, 304-1, 307, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів
ухвалила:
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Сумської міської відхилити, а постанову Ковпаківського районного суду м.Суми від 27 листопада 2009 року в даній справі залишити без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий -
Судді -