Справа № 1-4\2007 р.
ВИРОК ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 січня 2007 року Онуфріївський районний суд Кіровоградської області у складі: головуючого судді Шелесько В.Д., при секретарі Гладкій Т.М., з участю прокурора Шморгун В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду сел. Онуфріївка справу про обвинувачення
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, уродженця м. Ужгород Закарпатської області, українця, гр-на України, освіта 9 класів, розлученого, має на утриманні дочку ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, працюєІНФОРМАЦІЯ_5, проживає: АДРЕСА_1, зареєстрований: АДРЕСА_2, судимий Онуфріївським районним судом 27 жовтня 2005 року по ч. 1 ст. 164, ч. 2 ст. 307, 70, 75-76 КК України до 5 років позбавлення волі з випробовуванням з іспитовим строком в 2 роки, покарання не відбув
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 164 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, будучи раніше судимим за злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), продовжує злісно ухилятися від сплати встановлених рішенням Онуфріївського районного суду Кіровоградської області від ІНФОРМАЦІЯ_3 року коштів на утримання дитини (аліментів) дочки ОСОБА_3 5 червня ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження на користьОСОБА_2 в розмірі 1/4 частини заробітку доходу, шляхом неповідомлення органи державної виконавчої служби даних про місце роботи, а саме Кременчуцького колісного заводу Полтавської області, де він працює зІНФОРМАЦІЯ_4року по даний час.
Державною виконавчою службою в Онуфріївському районі ОСОБА_1 в березні-жовтні та листопаді 2006 року попереджався про необхідність сплати аліментів та погашення заборгованості по аліментах і про можливість притягнення його до кримінальної відповідальності за ухилення від сплати аліментів. Однак ОСОБА_1 на дані попередження не реагував, про місце роботи ДВС не повідомив, аліменти добровільно не сплачував, що свідчить про його злісне ухилення від сплати аліментів. Заборгованість по аліментах станом на 01.12.2006 року становила 5 642,81 грн. за 2001-2006 роки.
Підсудний ОСОБА_1 вину свою в інкримінованому йому злочині, передбаченому ч. 2 ст. 164 КК України визнав повністю, щиро розкаявся, приніс вибачення потерпілій, запевнив суд, що в подальшому злочинів вчиняти не буде, майже повністю погасив заборгованість по аліментах, просив не позбавляти його волі, поскільки він працює і буде регулярно сплачувати аліменти і це буде в інтересах потерпілої і дочки. Він дав пояснення, що відповідають пред'явленому обвинуваченню в ході дізнання і в мотивувальній частині даного вироку.
Крім повного визнання підсудного в інкримінованому злочині своєї вини його вина також підтверджується такими доказами:
Показаннями потерпілої ОСОБА_2, яка пояснила, що на протязі кількох років підсудний аліменти сплачував нерегулярно, а останні два роки взагалі їй не сплачував, ніякої допомоги дочці не надавав, про місце роботи її не повідомляв. Коли справа надійшла до суду, то в грудні місяці підсудний переслав по пошті їй 1000 грн. і сьогодні в судовому засіданні ще передав їй в погашення заборгованості 3700 грн. Просила суд не позбавляти підсудного волі,
поскільки так краще для неї і для дитини. Він буде працювати і сплачувати аліменти.
Попередженнями державної виконавчої служби від ІНФОРМАЦІЯ_6 року ОСОБА_1 про необхідність погашення боргу по аліментах та можливість притягнення його до кримінальної відповідальності за ухилення від сплати аліментів.
а.с. 7-13.
Вироком Онуфріївського райсуду від 27 жовтня 2005 року, яким ОСОБА_1, засуджений по ч. 1 ст. 164, ч. 2 ст. 307, 71, 74-76 КК України до 5 років позбавлення волі з випробовуванням з іспитовим строком 2 роки.
а.с. 18-19.
Документами про сплату заборгованості по аліментах у сумі 4700 гривень, а.с.
Довідками про те, що ОСОБА_1 працює на колісному заводі в м. Кременчук Полтавської області і його середній заробіток за місяць складає 1180,83 грн. а.с. 24.
Таким чином суд вважає, що в судовому засіданні знайшла своє підтвердження вина підсудного ОСОБА_1, в злісному ухиленні від сплати встановлених рішенням коштів на утримання дітей (аліментів), вчинених особою, раніше не судимою за цей же злочин, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 164 КК України.
При визначенні виду та міри покарання підсудному ОСОБА_1 суд враховує тяжкість вчиненого ним злочину, який є невеликої тяжкості; особу підсудного, який є судимий за умисний злочин, по місцю проживання характеризується позитивно, має на утриманні неповнолітню дитину; обставини, що пом'якшують покарання: щире каяття у вчиненому злочині і сприяння його розслідуванню; значне відшкодування заборгованості по аліментах; принесення потерпілій вибачення, запевнення суду, що в подальшому злочинів вчиняти не буде, погасить заборгованість по сплаті аліментів і буде регулярно сплачувати аліменти; відсутність обставин, що обтяжують покарання і вважає, що його виправлення можливе без ізоляції його від . суспільства.
З врахування викладеного і ст. 69 КК України суд вважає, що відносно підсудного необхідно за вчинений злочин перейти до іншого, більш м'якого виду покарання, не зазначеного в санкції статті за цей злочин - штрафу і даний вид покарання буде відповідати інтересам суспільства, сім'ї та дитини.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 50, 65, 69, 71-72 КК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1року народження визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 164 КК України із застосуванням ст. 69 КК України призначити йому покарання у вигляді штрафу у сумі 600 (шістсот) гривень.
Статтю 71 КК України відносно покарання за вироком Онуфріївського районного суду від 27 жовтня 2005 року, яким був засуджений ОСОБА_1 по ч. 1 ст. 164 і ч. 2 ст. 307 КК України до позбавлення волі не застосовувати, поскільки у відповідності з ст. 72 ч. З КК України. Основне покарання у виді штрафу при призначенні їх за сукупністю вироків складанню з іншими видами покарань не підлягають і виконуються самостійно.
Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Кіровоградської області на протязі 15 діб з часу проголошення через районний суд.
Головуючий суддя В.Д. Шелесько