Судове рішення #4906585
29/23

                                ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ  

                                                             ПОСТАНОВА

                                                        ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  


07.05.08 р.                                                                                 Справа № 29/23


Суддя Господарського суду Донецької області Волошинова Л. В.

при секретарі судового засідання Калмиковій Л.Г.


розглянув у відкритому судовому засіданні господарського суду справу


за скаргою: Товариства з обмеженою відповідальністю “Агротехніка - Україна” м. Донецьк

до Державної виконавчої служби Ворошиловського районного управління юстиції у м. Донецьку

     

про зобов’язання державного виконавця ДВС Ворошиловського районного управління юстиції у м. Донецьку виконати всі необхідні дії, передбачені Законом України “Про виконавче провадження” та зупинити провадження по постанові про арешт майна від 31.03.2008 р.


За участю:

представників сторін:

від заявника: не з”явився  

від ДВС – Попеску О. Г.


СУТЬ СПРАВИ:


Товариство з обмеженою відповідальністю “Агротехніка - Україна” м. Донецьк звернулось до Господарського суду Донецької області зі скаргою на дії державного виконавця ДВС Ворошиловського районного управління юстиції у м. Донецьку Попеску О. Г.

В обґрунтування своєї скарги заявник посилається на те, що державним виконавцем Попеску О. Г. допущені порушення вимог ст. ст. 24, 27 Закону України “Про виконавче провадження”, які полягають в тому, що копія постанови про відкриття виконавчого провадження Товариству з обмеженою відповідальністю “Агротехніка – Україна” м. Донецьк не направлялась.

У зв’язку з викладеним заявник просить суд зобов’язати державного виконавця ДВС Ворошиловського районного управління юстиції у м. Донецьку виконати всі необхідні дії, передбачені Законом України “Про виконавче провадження” та зупинити провадження по постанові про арешт майна від 31.03.2008 р.


За результатами розгляду матеріалів справи суд вважає, що Товариству з обмеженою відповідальністю “Агротехніка - Україна” м. Донецьк у задоволенні скарги повинно бути відмовлено за наступними підставами.


Відповідно до ст. 24 Закону України “Про виконавче провадження” від 21.04.1999 р. № 606-XIV (зі змінами та доповненнями) державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення виконавчого документа до виконання і цей документ відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, та пред'явлений до виконання до органу державної виконавчої служби за належним місцем виконання рішення.

          Державний виконавець у 3-денний строк з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. В постанові державний виконавець встановлює строк для добровільного виконання рішення, який не може перевищувати семи днів, а рішень про примусове виселення - п'ятнадцяти днів, та попереджає боржника про примусове виконання рішення після закінчення встановленого строку зі стягненням з нього виконавчого збору і витрат, пов'язаних з провадженням виконавчих дій, передбачених цим Законом.


Копія постанови про відкриття виконавчого провадження не пізніше наступного дня надсилається стягувачу, боржнику та органу (посадовій особі), який видав виконавчий документ.

          Як вбачається з матеріалів виконавчого провадження, 12.03.2008 р. до Державної виконавчої служби Ворошиловського районного управління юстиції у м. Донецьку надійшов виконавчий лист Господарського суду до Донецької області від 27.02.2008 р. по справі № 29/23.

В той же день державним виконавцем Попеску О. Г. було відкрите виконавче провадження.

Постанова про відкриття виконавчого провадження від 12.03.2008 р. була направлена на адресу  Товариства  з  обмеженою відповідальністю “Агротехніка - Україна” м. Донецьк 12.03.2008 р.

Статтею 25 Закону України „Про виконавче провадження” визначено, що державний виконавець зобов’язаний провести виконавчі дії по виконанню наказу протягом шести місяців (182 дні) з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження.

З огляду на наведене, суд вважає шестимісячний строк, протягом якого державний виконавець вправі здійснювати виконавчі дії за виконавчим провадженням, до якого входить є непорушеним, а вимоги заявника щодо зобов’язання державного виконавця виконати всі необхідні дії, передбачені Законом України “Про виконавче провадження”, – безпідставними, оскільки до закінчення шестимісячного строку виконання державний виконавець вправі у будь-який момент здійснити відповідні виконавчі дії та виконати судове рішення суду у повному обсязі.

Зобов’язання державного виконавця вчасно, неупереджено та у повному обсязі виконувати рішення судів вже передбачене приписами статей 1 та 5 Закону України „Про виконавче провадження” та статтею 1 Закону України „Про державну виконавчу службу” – тому не вимагає додаткового підтвердження окремим судовим рішенням.  Розглядаючи скаргу на дії державного виконавця, суд також не вправі зобов’язувати державних виконавців до вчинення тих дій, які згідно із Законом України „Про виконавче провадження” можуть здійснюватися тільки державним виконавцем або відповідною посадовою особою державної виконавчої служби. Аналогічна правова позиція виражена в абзаці 2 пункту 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 26.12.03 року № 14 „Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження”.

З огляду на наведене суд вважає також безпідставною вимогу заявника про зупинення провадження по постанові про арешт майна від 31.03.2008 р.

Крім того, при зверненні до суду заявник не дотримав вимоги ст. 181 КАС України, відповідно до якої учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.   

На підстав викладеного, керуючись Законом України “Про виконавче провадження”, ст. 2, 14, 17, 71,  86, 153,  158-163, 185-186,  п. 2 ст. 255  КАС України, суд


                                                              ПОСТАНОВИВ:


Товариству з обмеженою відповідальністю “Агротехніка - Україна” м. Донецьк у задоволенні скарги на дії державного виконавця відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду шляхом подачі через господарський суд Донецької області заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення постанови та наступного подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.


          


          

Суддя                                                                                                Гаврищук Т.Г.           




                                                                                               

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація