Судове рішення #4906455

справа № 2-682

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 червня 2008 р. Жовтневий районний суд м. Запоріжжя у складі

головуючого судді     Смолки І.О.,

при секретарі     Боєвій К.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом

ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку на прийняття спадщини,

встановив:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, в якому зазначила, що ОСОБА_3 перебував у шлюбі з ОСОБА_4 ОСОБА_4 на праві особистої приватної власності на підставі договору дарування від 28.08.53 р. належав житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1. ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_5. Вона залишила заповіт, згідно якому заповіла зазначений будинок своїй онуці ОСОБА_2 Спадщина відкрилась на житловий будинок АДРЕСА_1. Спадщину прийняли - онука ОСОБА_2 і чоловік ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_3 Після смерті дружини ОСОБА_3 не отримав свідоцтво про право на спадщину за законом на 1\3 частину спірного житлового будинку та не зареєстрував у ОП ЗМБТІ на своє ім"я вказане нерухоме майно.

ОСОБА_3 являється рідним братом позивачки. Про смерть брата позивачка дізналася тільки у листопаді 2007 p., коли приїхала до Запоріжжя, і зустрілася з ріднею дружини брата ОСОБА_2. Ті їй повідомили, що ОСОБА_3 09.04.97 р. склав на ім"я позивачки заповіт. Що заповідав їй брат вона не знає. Позивачка пропустила з поважних причин строк для  прийняття спадщини, тому просить суд визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини після смерті рідного брата ОСОБА_3

У судовому засіданні представник позивачки позов підтримав.

Відповідач ОСОБА_2 з позовом погодилась.

Суд, заслухавши пояснення сторін, ознайомившись з матеріалами справи, вважає позов таким, що підлягає задоволенню, з наступних підстав:

Судом встановлено, що позивачка є рідною сестрою ОСОБА_3, який знаходився у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_4. ОСОБА_4 на праві приватної власності на підставі договору дарування від 28.08.53 р. належав житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1. Померла ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 відкрилась спадщина на зазначений житловий будинок. ОСОБА_3 прийняв спадщину у виді 1\3 частини спадкового майна відповідно до ст.ст.549, 535 ЦК України від 1963 p., але право власності не оформив. ІНФОРМАЦІЯ_2 помер і сам ОСОБА_3  09.04.97 р. ОСОБА_3 склав заповіт, яким заповів своє майно позивачці. Але вона про цей заповіт нічого не знала, тому що з братом жили на відстані у різних містах, мали похилий  вік, в останнє  десятиріччя зустрічалися дуже рідко, не листувались. Про заповіт їй розповіла відповідачка, яка про заповіт дізналася від нотаріуса. Таким чином, позивачка з по-

2

важних причин пропустила строк для прийняття спадщини і відповідачка не заперечує проти визначення позивачці додаткового строку.

Керуючись ст.ст.10, 11, 212-215 ЦПК України, ст.ст.1262, 1272, 1277 ЦК України, суд

Вирішив:

Позов задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк протягом 2 місяці для прийняття спадщини після смерті рідного брата ОСОБА_3, який мешкав за адресою:АДРЕСА_2 і, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2. в м. Запоріжжі.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-деннйи строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація