Справа №2-о-10/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 березня 2008 року. Рахівський районний суд Закарпатської області в складі:
головуючого – судді І.І.Тулик
при секретарі Шемота М.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Рахів справу за заявою
ОСОБА_1
зацікавлена особа: відділ реєстрації актів цивільного стану
Рахівського районного управління юстиції
про
встановлення факту, що має юридичне значення
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про встановлення юридичного факту, яку мотивує тим, що вона народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Лазещина, Рахівського району Закарпатської області, в сім’ї ОСОБА_2 та ОСОБА_3. Реєстрація народження позивачки із-за певних суб’єктивних причин у встановлений законом строк проведена не була. Враховуючи, що реєстрація народження особи, якій виповнилося 16 років, потребує збору великої кількості необхідних підтверджуючих документів, а народження особи у певний час при реєстрації народження з пропуском строку показами свідків у органах реєстрації актів цивільного стану законодавцем не передбачається, відділом реєстрації актів цивільного стану відмовлено позивачці у реєстрації її народження у зв’язку з відсутністю доказів, достатніх для встановлення факту народження у певний час. Враховуючи, що свідоцтво про народження необхідно позивачці для виготовлення паспорту та інших документів, що посвідчують особу, вважає за необхідне та можливе звернутися до суду для вирішення даного питання про встановлення факту народження позивачки.
В судовому засіданні ОСОБА_1 заяву підтримала, пояснила, що після її народження її мати важко хворіла, а тому не провела реєстрацію її народження у визначений законом термін. Наполягала на задоволенні вимог, наведених у заяві.
Представник відділу РАЦСу Рахівського районного управління юстиції в судове засідання не з’явився, до суду надійшла заява про розгляд справи без їхнього представника.
Свідки ОСОБА_4 та ОСОБА_5, в судовому засіданні пояснили, що вони являються сусідами ОСОБА_1 та ствердили, що дійсно заявниця народилася у 1990 році в сім’ї ОСОБА_2 та ОСОБА_1. У батьків заявниці всього семеро дітей, а ОСОБА_1 являється четвертою дитиною у їхній сім’ї.
Заслухавши заявницю, свідків та дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного висновку.
Медичною довідкою №28 від 28.05.2008 року стверджено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, було взято на медичний облік 06 квітня 1990 року. Її матір’ю являється ОСОБА_3.
З повідомлення відділу РАЦСу вбачається, що дійсно було проведено перевірку та встановлено, що акту про народження ОСОБА_1, 1990 року народження, не виявлено.
У відповідності до ч.2 ст.256 Цивільного процесуального кодексу України слідує, що в судовому порядку можуть бути встановлені факти народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження.
В судовому засіданні було встановлено, що заявниця ОСОБА_1, дійсно народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Лазещина, Рахівського району, Закарпатської області в сім’ї ОСОБА_2 та ОСОБА_3, однак через суб’єктивні та об’єктивні причини, реєстрація ОСОБА_1 проведена не була. Таким чином, суд вважає, заяву ОСОБА_1 доведеною та такою, що підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.10, 58, 60, 212, 213, 223, 234, 256 Цивільного процесуального кодексу України, ст..49 Цивільного кодексу України, ст..144 Сімейного кодексу України, суд
В И Р І Ш И В :
Заяву задовольнити.
Встановити юридичний факт, за яким визнати, що ОСОБА_1, народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 у селі Лазещина, Рахівського району, Закарпатської області у громадянина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, українця, громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 та громадянки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, українки, громадянки України, мешканки АДРЕСА_1, які одружилися 01.09.1982 року народження у виконкомі Лазещинської сільської ради Рахівського району, закарпатської області, запис акта про укладення шлюбу №25 від 01.09.1982 року.
На рішення може бути подано заяву про апеляційне оскарження у судову палату з цивільних справ апеляційного суду Закарпатської області через Рахівський районний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: І.І.Тулик