Судове рішення #48985797


Виноградівський районний суд Закарпатської області

___________________________________________________________________________________________________

Справа № 299/3022/13-ц

Категорія 9


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03.10.2013 м.Виноградів


Виноградівський районний суд Закарпатської області у складі:

головуючого – судді Оприск З.Л.,

при секретарі Лемак А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Виноградів цивільну справу окремого провадження за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересована особа – відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби ОСОБА_2 РУЮ,


В С Т А Н О В И В :



ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересована особа відділ ДРАЦС реєстраційної служби ОСОБА_2 РУЮ.

Заяву мотивує тим, що 03.01.2002 року вдома поза лікувальним закладом, не перебуваючи в зареєстрованому шлюбі, народила доньку, яку назвала ОСОБА_3. Дитині присвоєно по-батькові "Романівна". Заявниця нещодавно звернулася до відділу РАЦС ОСОБА_2 РУЮ з метою зареєструвати народження дитини, однак їй було відмовлено. Тому в судовому порядку просить винести рішення, яким встановити факт народження доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт.Королево Виноградівського району Закарпатської області, яка народилася у батьків ОСОБА_1 та ОСОБА_4

В судове засідання сторони не з’явилися, будучи належним чином повідомленими про дату, час і місце проведення судового засідання.

Представник заявниці ОСОБА_1 - ОСОБА_5, яка діє на підставі договору про надання послуг адвоката в цивільному процесі від 11.02.2013 року, подала до суду письмову заяву, у якій просить розглянути справу без її участі, уточнює вимоги заявниці, які просить задоволити.

Представник заінтересованої особи в судове засідання не з"явився. В матеріалах справи міститься заява про розгляд справи без участі представника, заперечь щодо позовних вимог не мають.

Дослідивши подані письмові докази, всебічно та повно з’ясувавши необхідні обставини, суд прийшов до висновку, що уточнена заява підлягає задоволенню.

Суд встановив, що ОСОБА_1 зверталася до відділу РАЦСу ОСОБА_2 РУЮ із наміром зареєструвати дитину, народжену поза лікувальним закладом, однак їй було відмовлено у реєстрації дітей та надано довідку про відсутність актового запису про народження ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2, матір"ю якої є ОСОБА_1 Перевірку проведено за період 2001 по 2003 роки.

Встановлено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, проживає в ІНФОРМАЦІЯ_4.

Згідно довідки ОСОБА_2 районної лікарні №529/11-12 від 05.07.2013 року, у період з 2001-2003 років ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, мешканка смт.Королево, вул.Вишнева, 3 в пологовому відділенні райлікарні не народжувала.

Як вбачається з медичної довідки селищної лікарні селища ОСОБА_2 району від 07.03.2013 року, разом із заявницею ОСОБА_1 проживає донька 9-10 років, яка на даний момент здорова, її фізичний та статево-кінетичний розвиток відповідає віку.

Відповідно до ст.256 Цивільного процесуального кодексу України суд розглядає справи про встановлення фактів народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження.

Відповідно до пункту другого частини третьої "Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні", затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 р. № 52/5, підставами для проведення державної реєстрації народження дитини є - медичне свідоцтво про народження (форма № ЮЗ/о), що видається закладом охорони здоров "я, де приймаються пологи. Державна реєстрація народження дитини проводиться за місцем народження дитини або за місцем проживання її батьків чи одного з них.

Дитина досягла більше одного року, але менше 16 років, тому слід керуватись п. 8 ст. 13 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану", згідно якого державна реєстрація народження дитини, яка досягла одного року і більше, проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання дитини за заявою батьків або інших заінтересованих осіб за наявності документів про народження і перебування дитини під наглядом закладу охорони здоров'я та довідки з місця проживання дитини.

У роз'ясненні Міністерства юстиції України від 15.07.2011 року "Державна реєстрація народження дитини після спливу одного року з дня народження" вказано, що якщо документи про народження дитини відсутні, то державна реєстрація її народження проводиться на підставі рішення суду про встановлення факту народження.

Отже, розглянувши цивільну справу окремого провадження за заявою ОСОБА_1, суд оцінив у сукупності підтверджені поданими доказами фактичні обставини та прийшов до висновку, що уточнена заява є обґрунтованою та підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.10, 27,31,60, 169, 212-215, 234, 256-259 ЦПК України, -

В И Р І Ш И В :


Уточнену заяву ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Встановити факт народження ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6, дитини – доньки ОСОБА_3, яка народилася 03.01.2002 року в смт.Королево Виноградівського району Закарпатської області у батьків ОСОБА_1 та ОСОБА_4.

На рішення може бути подано апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Закарпатської області через Виноградівський районний суд.


ГоловуючийОСОБА_6



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація