Справа № 2а-3631/2010/28
П О С ТА Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 жовтня 2010 року м. Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області у складі:
головуючого судді Гаврилової М.В.,
при секретарі Доценко В.М.
розглянувши в відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську про визнання бездіяльності неправомірною, і зобов`язання донарахування підвищення до пенсії за 2010 рік, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання бездіяльності неправомірною, і зобов`язання до нарахування підвищення до пенсії за 2010 рік та зобов’язання нараховувати і виплату щомісячної доплати до пенсії, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що згідно ст. 1 Закону України №2195-IV від 18.11.04. «Про соціальний захист дітей війни» він має статус «дитина війни». У зв`язку з цим згідно цього Закону йому повинні з 1 січня 2006 року виплачувати підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Однак, ця доплата до пенсії не проводилася. Позивач просить визнати дії відповідача противоправними та зобов`язати відповідача зробити нарахування надбавку до пенсії, як «дитині війни», з 01.03.2010р. по 30.09.2010р. в сумі 1133,40 грн.
Позивач в судове засідання не з’явився, але надав суду заяву, в якій просить справу слухати в його відсутність та задовольнити заявлені вимоги.
Представник відповідача управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську у судове засідання не з’явився, по невідомій причині, хоча про час слухання справи повідомлений належним чином.
Суд, проаналізувавши зібрані в справі докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 народився 19.12.1938 року, що вбачається з його паспорту громадянина України, перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного Фонду України в м. Краматорську Донецької області, отримує пенсію за віком, тому на нього, у відповідності із Законом України «Про соціальний захист дітей війни», розповсюджується правовий статус дітей війни.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», який набрав чинності з 01.01.2006 року, дітям війни пенсії або щомісячне грошове утримання чи державна соціальна допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30% мінімальної пенсії за віком.
Відповідно до ст. 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» мінімальна пенсія за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Згідно ст. 71 Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік» Кабінету Міністрів надано право у 2009 році встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбачених за відповідними програмами. Названа норма передбачає встановлення в абсолютних сумах розмірів лише тих виплат, вихідним критерієм розрахунку яких є розмір мінімальної заробітної плати. Відповідно її дія не поширюється на спірні відносини, оскільки розмір зазначених соціальних виплат згідно із Законом України «Про соціальний захист дітей війни» залежить від розміру мінімальної пенсії за віком. Отже, нарахування та виплата у 2009 році дітям війни підвищення до пенсії або щомісячного грошового довічного утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, повинні здійснюватися відповідно до норм Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
В такій редакції наведена норма закону перейшла як діюча і на 2010 рік.
На підставі вищенаведеного, суд вважає, що позовні вимоги позивача відлягають задоволенню в повному обсязі, оскільки наявні всі підстави для зобов’язання відповідача здійснити перерахунок та виплату підвищення до пенсії як дитині війни в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком за період з 01.03.2010р. по 30.09.2010р. включно.
Також, відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України на користь позивача необхідно стягнути з Державного бюджету України судові витрати в сумі 3,40 грн.
Керуючись ст.ст. 6, 8, 11, 14, 94, 159 КАС України, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську про визнання бездіяльності неправомірною, і зобов`язання донарахування підвищення до пенсії за 2010 рік як дитині війни задовольнити.
Визнати неправомірною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в м. Краматорську Донецької області по ненарахуванню щомісячної надбавки ОСОБА_1, як дитині війни, за період з 1 березня 2010 року по 30 вересня 2010 року, виходячи із розміру 30% мінімальної пенсії за віком, встановленої ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 щомісячну доплату до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, передбачену ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», за період з 1 березня 2010 року до 30 вересня 2010 року, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з урахуванням фактично отриманих сум.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судові витрати – судовий збір в сумі 3,40 грн. (р/р №31411537700059, отримувач – місцевий бюджет м. Краматорська, ЄДРПОУ 34686652, МФО 834016, банк ГУ ДКУ у Донецькій області).
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Донецького апеляційного адміністративного суду через Краматорський міський суд протягом десяти днів з дня її проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя:
Постанова ухвалена в нарадчій кімнаті та надрукована в єдиному екземплярі.
Суддя :