ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 грудня 2008 р. Справа № 14/132
за позовом ТзОВ "Геотермал"
вул.Гнатюка, 22/3, м.Івано-Франківськ,76000
до відповідача Івано-Франківської міської ради
вул.Грушевського,21, м.Івано-Франківськ, 76000
Cуддя Булка Володимир Ігорович
При секретарі Кріцак Василь Мирославович
Представники:
Від позивача: Легін В.Б., представник, (довіреність № б/н від 05.11.08)
Від відповідачів: не з"явились
Представнику позивача роз"яснено права та обов"язки на підставі ст.ст.20,22 ГПК України.
СУТЬ СПОРУ: заявлено позов про визнання права на розроблення (складання) проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для будівництва геотермальної установки на вул. Василя Стуса , за крамницею "Арсен", та для будівництва свердловини для закачування охолодженої води під землю на розі вулиць Василя Симоненка - 24 серпня для геотермальної установки в м.Івано-Франківську.
Позивач позовні вимоги підтримує, просить позов задоволити, свої обгрунтування виклав у позовній заяві.
Відповідач двічі в засідання суду не з"явився, вимоги суду викладені в ухвалах від 11.12.08 та 23.12.08 не виконав, а саме - відзиву на позовну заяву не подав, суд розцінює позицію відповідача як ухилення від дій, покладених на них господарським судом.
За наведених обставин та в силу ст.75 ГПК України справа розглядається за наявними в ній матеріалами без участі відповідача, якого належно повідомлено про час, дату та місце проведення засідання суду, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №10709862 від 11.12.08. Відповідач не скористався своїми правами наданим йому ст.22 ГПК України, а саме: знайомитися з матеріалами справи, робити з них витяги, знімати копії, брати участь в господарських засіданнях, подавати докази, брати участь у дослідженні доказів, заявляти клопотання, давати усні та письмові пояснення господарському суду, наводити свої доводи і міркування з усіх питань, що виникають у ході судового процесу.
Заслухавши представника позивача та розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.
Відповідно до рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 25.05.07 № 261 позивачу надано дозвіл на проведення проектно-пошукових робіт (а саме - дозвіл на збір матеріалів погодження місця розташування земельної ділянки) для будівництва геотермальної установки на вул. Василя Стуса, за крамницею «Арсен»в м. Івано-Франківську, а рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 27.07.07 № 392 - надано дозвіл на проведення проектно-пошукових робіт ( а саме - дозвіл на збір матеріалів погодження місця розташування земельної ділянки) для будівництва свердловини для закачування охолодженої води під землю на розі вулиць Василя Симоненка - 24 Серпня для геотермальної установки в м. Івано-Франківську.
В засіданні суду позивач зазначив, що він виконав проектно-пошукові роботи в повному обсязі, отримав усі необхідні матеріали погодження місця розташування земельних ділянок. Як наслідок, позивач 06.08.07 звернувся до відповідача із заявою № 6, згодом - 28.09.08 із заявою про затвердження матеріалів попереднього погодження місця розташування земельної ділянки та надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок.
Як вбачається з матеріалів справи, Івано-Франківське міське управління земельних ресурсів повідомило позивача листом № 03-04-18/344 від 07.10.08 про те, що передача вільних земельних ділянок в оренду здійснюється виключно на умовах аукціону, а тому немає підстав для винесення даного питання на розгляд сесії міської ради. Позивач вважає відмову необгрунтованою та неправомірною.
Позивач виконав всі роботи з приводу попереднього погодження місця розташування об'єктів, що зазначено і підтверджується :
- погодженням управління земельних ресурсів - висновок № 03-04-06/1758 від 28.08.07;
- погодженням управління архітектури і містобудування - висновок № 2/3-3/1450 від 05.06.07 і висновок № 2/3-31990 від 02.08.07;
- погодженням Івано-Франківської міської СЕС - висновок № 393 від 12.09.07;
- погодженням державного управління охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області - висновок № 07-10/4456 від 21.09.07;
- погодженням управління культури - висновок № 13/1-7/в від 12.09.07;
- планом пропонованих меж, погоджений головним архітектором міста;
- актом вибору земельної ділянки від 23.08.07.
Позивач наголошує, що дії відповідача є незаконними.
Беручи до уваги вищевикладене, суд приходить до висновку про задоволення позову і виходить з наступного.
Виготовлення проекту відведення земельної ділянки здійснюється відповідно до Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок затвердженого Постановою кабінету Міністрів України від 26.05.04 № 677, який визначає механізм розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок.
Пунктом 3 вищезазначеного Порядку передбачено, що проект відведення земельної ділянки розробляється на підставі рішення сільської, селищної, міської ради, районної, Київської або Севастопольської міської держадміністрації, до повноважень яких належить надання у користування або передача у власність земельних ділянок.
Згідно ч. 4 ст. 123 Земельного кодексу України, до клопотання про відведення земельної ділянки додаються матеріали, документи, що обґрунтовують її розмір, призначення та місце розташування. Матеріали погодження місця розташування об'єкта повинні включати: викопіювання з генерального плану або іншої містобудівної документації населеного пункту, копію плану земельної ділянки з нанесенням на ній варіантів розміщення об'єкта із зазначенням загальної площі, яку необхідно вилучити, зазначаються також склад угідь земельної ділянки, що вилучається, та умови її відведення.
Частиною 5 ст. 123 Земельного кодексу України, передбачено, що відповідна районна державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає клопотання у місячний строк і дає згоду на розроблення проекту відведення земельної ділянки. Отже, матеріали погодження місця розташування об'єкта підлягають затвердженню Івано-Франківською міською радою.
Складання проектів відведення земельних ділянок виконується у дві стадії, а саме: попереднє погодження місця розташування об'єкта та безпосереднє складання (розробка) проекту відведення земельної ділянки. Попереднє погодження місця розташування об'єкта проводиться з місцевими радами, власниками землі або землекористувачами, землевпорядними, природоохоронними, санітарними органами та органами у справах будівництва, архітектури та житлової політики. В погоджених висновках повинні вказуватись наявні сервітути та обмеження щодо використання земельних ділянок. Матеріали попереднього погодження місця розташування об'єкта є складовою частиною до проекту відведення земельної ділянки. Проект відведення земельної ділянки складається після подання всіх вищевказаних документів щодо попереднього погодження місця розташування об'єкту і затверджується в установленому порядку після погодження його власником землі або землекористувачем та отримання позитивного висновку державної землевпорядної експертизи.
Вибір земельних ділянок для розміщення об'єктів здійснюється до початку будівництва відповідно до Порядку вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.04 № 427.
Пунктами 4,5 вищезазначеного Порядку вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів (п.п. 4, 5) передбачено, що безпосередню роботу щодо вибору земельної ділянки здійснює постійно діюча комісія з питань вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів, а результати роботи комісії оформляються актом (п.6). Акт вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів підписується головою і членами комісії, скріплюється печатками і разом з матеріалами, що використовувалися під час його складання, передається юридичній особі для подання до сільської, селищної, міської ради, районної, Київської чи Севастопольської міської держадміністрації з метою прийняття відповідного рішення (п.7).
Позивач отримав акт вибору земельних ділянок від 23.08.07, підписаний всіма членами комісії без жодних зауважень.
Статтею 186 Земельного України передбачено, що прогнозні матеріали, техніко-економічні обгрунтування використання та охорони земель, проекти створення нових землеволодінь і землекористувань після погодження їх у встановленому порядку розглядаються і затверджуються відповідними органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.
Приписами ст. 20 Закону України "Про землеустрій" встановлено обов'язковість проведення землеустрою при встановленні та зміні меж об'єктів землеустрою, наданні, вилученні (викупу), відчуженні земельних ділянок; організації нових і впорядкуванні існуючих об'єктів землеустрою, тощо.
Норма ст. 22 Закону України "Про землеустрій" та п.3 Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 677 від 26.05.04 , вказують на те, що проект відведення земельної ділянки розробляється на підставі рішення сільської, селищної, міської ради, районної, Київської або Севастопольської міської держадміністрації, до повноважень яких належить надання у користування або передача у власність земельних ділянок або на підставі судового рішення.
Пункт 5 ст. 123 Земельного кодексу України зазначає, що сільська, селищна, міська рада розглядає клопотання про відведення земельної ділянки у місячний строк і дає згоду на розроблення проекту відведення земельної ділянки. Відмову органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади у наданні земельної ділянки в користування або залишення клопотання без розгляду в установлений строк може бути оскаржено в судовому порядку.
Кожна сторона повитнна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень (ст.33 ГПК України).
З матеріалів справи вбачається, що позивач отримав усі документи та матеріали погодження місця розташування земельної ділянки без зауважень, і як наслідок у відповідача відсутні підстави відмовляти ТзОВ «Геотермал» у погоджені місця розташування об'єкта, а відповідно, і у наданні дозволу на розроблення (складання) проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для будівництва геотермальної установки на вул. Василя Стуса, за крамницею «Арсен» та для будівництва свердловини для закачування охолодженої води під землю на розі вулиць Василя Симоненка - 24 Серпня для геотермальної установки в м. Івано-Франківську, тому суд приходить до висновку про задоволення позову .
Судові витрати відповідно до ст.49 ГПК України слід покласти на відповідача.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст.123,124,151 Земельного кодексу України, ст.20,20,22 Закону України "Про землеустрій", ст. 49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
позов задоволити.
Визнати за товариством з обмеженою відповідальністю «Геотермал» (м.Івано-Франківськ, вул.Гнатюка,22/3) право на розроблення (складання) проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для будівництва геотермальної установки на вул. Василя Стуса, за крамницею «Арсен»та для будівництва свердловини для закачування охолодженої води під землю на розі вулиць Василя Симоненка - 24 Серпня для геотермальної установки в м. Івано-Франківську.
Стягнути з Івано-Франківської міської ради (м.Івано-Франківськ, вул.Грушевського,21) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Геотермал» (м.Івано-Франківськ, вул.Гнатюка, 22/3) 85,00 грн. держмита та 118,00грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Видати наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, у разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання повного рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Булка Володимир Ігорович
Рішення підписане 31.12.08.
Виготовлено в АС "Діловодство суду"
Помічник судді Гандера М.В.
- Номер:
- Опис: Стягнення
- Тип справи: Позовна заява(звичайна)
- Номер справи: 14/132
- Суд: Господарський суд Дніпропетровської області
- Суддя: Булка В.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.09.2001
- Дата етапу: 09.09.2010