Судове рішення #48934424

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі


20 вересня 2011 рокум. ПолтаваСправа № 2а-1670/7592/11


Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Гарник К.Ю., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управління Державної пенітенціарної служби України у Полтавській області, адміністрації Кременчуцької виправної колонії УДДУПВП в Полтавській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії, -


В С Т А Н О В И В:


19 вересня 2011 року ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Державної пенітенціарної служби України у Полтавській області, адміністрації Кременчуцької виправної колонії УДДУПВП в Полтавській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії.

          Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суд після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить її розглядати в порядку адміністративного судочинства.

          Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією України чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

          Розглянувши подану ОСОБА_1 позовну заяву, суд приходить до висновку, що позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства з огляду на наступне.

          Пунктом 2 частини 3 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові спори, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.

          Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, бездіяльність відповідача, що на думку позивача полягає у неправомірному утриманні засудженого колишнього працівника правоохоронних органів разом з іншими засудженими в порушення норм частини 5 статті 92 Кримінально-виконавчого кодексу України.

          Відповідно до статті 4 вказаного кодексу України підставою виконання і відбування покарання, зокрема, є вирок суду, який набрав законної сили, інші рішення суду.

          Розподіл, направлення та переведення для відбування покарання осіб, засуджених до позбавлення волі на певний строк та довічного позбавлення волі, до установ виконання покарань здійснюються на підставі статей 12, 64, 65 Кримінального кодексу України та статей 11, 18, 19, 86, 87, 92, 93, 101, 138, 140, 147 Кримінально-виконавчого кодексу України за відповідними індивідуальними та персональними нарядами.

          Розв'язання зазначених питань стосується виконання вироку суду та, відповідно до статей 407, 409, 411 Кримінально-процесуального кодексу України, є однією із стадій кримінального процесу, у зв'язку з чим їх належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.

          Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі викладеного, керуючись статтею 109 Кодексу адміністративного судочинства України, -


У Х В А Л И В:


Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Державної пенітенціарної служби України у Полтавській області, адміністрації Кременчуцької виправної колонії УДДУПВП в Полтавській області про визнання дій неправомірними та зобов"язання вчинити дії.

          Копію ухвали направити позивачеві разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

          Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

          Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.          




          Суддя                                                                                К.Ю. Гарник


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація