Справа № 2-544, 2008 року
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 травня 2008 року м. Миргород
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області в складі: головуючого
судді - Гриб М.В.,
при секретарі – Непокупній Л.М.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Миргороді цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до Великосорочинської сільської ради Миргородського району Полтавської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, 3-і особи, не заявляючі самостійних вимог по справі: ОСОБА_2, ОСОБА_3, суд-
ВСТАНОВИВ :
2 квітня 2008 року в суд звернувся ОСОБА_1 із зазначеним позовом, посилаючись на те, що передбачений ст. 1270 ЦК України строк для подання заяви про прийняття спадщини після померлого 22 листопада 2005 року його батька, ОСОБА_4, пропущений ним у зв”язку з юридичною необізнаністю, тобто з поважних причин. Тому просив встановити йому згаданий строк в 3 місяці.
Ухвалою суду від 22 квітня 2008 року до участі в справі було залучено в якості 3-х осіб, шо не заявляють самостійних вимог на предмет позову по справі: ОСОБА_2 та ОСОБА_3.
В судовому засіданні позивач уточнив свої позовні вимоги і просив встановити йому додатковий строк для прийняття ним спадщини в один місяць з часу набрання рішенням законної сили.
Представник відповідача, Великосорочинської сільської ради Миргородського району Полтавської області в судове засідання не з”явився, а звернувся до суду із заявою, якою позов визнав і просив справу розглянути у його відсутності.
3-і особи по справі: ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в судовому засіданні не заперечували проти задоволення позову ОСОБА_1
Судом встановлено, що 22 листопада 2005 року в с. Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області помер ОСОБА_4, в зв”язку з чим відкрилася спадщина на його майно.
За свого життя, 21.11.2005 року ,спадкодавець заповідав все своє майно позивачу ОСОБА_1, що підтверджується копією заповіту на а.с.11.
Відповідно до ст.. 1223 ч.1 ЦК України позивач ОСОБА_1 має право на спадкове майно померлого за заповітом.
Відповідно ст.. 1268-1270 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину шляхом подачі в нотаріальну контору відповідної заяви в шестимісячний термін з часу відкриття спадщини.
Позивач у визначений законом термін з поважних причин не звернувся в нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини, тобто пропустив строк для її прийняття.
Згідно ст.. 1272 ч.3 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Зважаючи на відсутність заперечень проти позову відповідача та 3-х осіб по справі, вважаючи строк для прийняття спадщини пропущеним позивачем з поважних причин, суд знаходить можливим задовольнити його позов, визначивши йому додатковий місячний строк для подання ним заяви про прийняття спадщини.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 4-8, 10, 11, 208, 209, 212-215 ЦПК України, ст.. ст.. 1223 ч.1, 1268-1270, 1272 ЦК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_5 задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання ним заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини від спадкодавця ОСОБА_4, померлого 22 листопада 2005 року, терміном у 1 місяць, починаючи з дня набрання чинності цим рішенням.
Рішення може бути оскаржене в Полтавський апеляційний суд через Миргородський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Миргородського міськрайонного суду: М.В. Гриб