Судове рішення #4892826

    Справа № 2-287, 2008 року

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 лютого 2008 року                                                     м. Миргород

Миргородський міськрайонний суд  Полтавської області в складі: головуючого

судді - Гриб М.В.,

при секретарі – Непокупній Л.М.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Миргороді цивільну справу за позовом

  ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та Миргородської міської ради,  3-я особа – Перша Миргородська Державна нотаріальна контора,  про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -

ВСТАНОВИВ :

1 лютого 2008 року в суд  звернулася ОСОБА_1  із зазначеним позовом, посилаючись на те, що передбачений ст. 1270 ЦК України строк для подання заяви про прийняття спадщини після померлої  7 червня 2007 року її матері ОСОБА_6, пропущений нею у зв”язку з юридичною необізнаністю,  тобто з поважних причин. Тому просила встановити їй згаданий строк в два місяці.

 В попередньому судовому засіданні позивачка уточнила свої позовні вимоги і просила встановити їй додатковий строк для прийняття нею спадщини в один місяць з часу набрання рішенням законної сили.

Представник відповідача – Миргородської міської ради, ОСОБА_7, в судовому засіданні позов визнала і не заперечувала проти його задоволення.

Відповідачі ОСОБА_2, ОСОБА_3,ОСОБА_4, ОСОБА_5 в попередньому судовому засіданні також позов визнали і просили задовольнити позов.

Представник Першої Державної нотаріальної контори  в попереднє судове засідання не з”явилася, а звернулася до суду із заявою, якою позов визнала і просила справу розглянути у відсутності її представника.

Судом встановлено, що 7 червня 2007  року в  м. Миргород Полтавської області  померла ОСОБА_6,  в зв”язку з чим відкрилася спадщина на її майно.(а.с.7).

Відповідно до ст.. 1223 ч.1 ЦК України позивачка  ОСОБА_1  є спадкоємцем першої черги за  законом на  спадкове майно померлої.(а.с.4).

Відповідно ст.. 1268-1270 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину шляхом подачі в нотаріальну контору відповідної заяви в шестимісячний термін з часу відкриття спадщини.

 Позивачка у визначений законом термін з поважних причин не звернулася  в нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини, тобто пропустила строк для її прийняття, що підтверджували і відповідачі в судовому засіданні.

Згідно ст.. 1272 ч.3 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Зважаючи на відсутність заперечень відповідачів проти позову та вважаючи строк для прийняття спадщини пропущеним позивачкою з поважних причин, суд  знаходить можливим задовольнити її позов, визначивши їй додатковий  місячний    строк для подання нею заяви про прийняття спадщини.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.   4-8, 10, 11, 130 ч.4, 174 ч.4, 208, 209, 212-215    ЦПК України, ст.. ст.. 1261, 1268-1270, 1272 ЦК України,  суд,-

В И Р І Ш И В:

Позов   ОСОБА_1 задовольнити.

Визначити  ОСОБА_1 додатковий строк для  подання нею заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини від спадкодавця   ОСОБА_6, померлої  7 червня 2007 року,     терміном у 1 місяць, починаючи з дня набрання чинності цим рішенням.

Рішення може бути оскаржене в Полтавський апеляційний суд через  Миргородський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його  проголошення та подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя:                                                                                                     М.В. ГРИБ  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація