Судове рішення #4892554

Копія                                             Справа № 2-1132/2008р.

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

16 жовтня 2008р.     Миргородський міськрайонний суд Полтавської області

в складі:    

головуючої судді    – Андрущенко-Луценко С.В.

        при секретарі          – Литвиненко О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Миргороді

справу за позовом ОСОБА_1  

в інтересах ОСОБА_2

до Кибинської сільської ради Миргородського району

про визнання права власності в порядку спадкування на земельну ділянку та покладення зобов’язання по видачі держаного акта про право власності на земельну ділянку,

в с т а н о в и в :

08.09.2008 року ОСОБА_1 звернувся до Миргородського міськрайонного суду із позовом в інтересах ОСОБА_2 до Кибинської сільської ради Миргородського району про визнання права власності в порядку спадкування на земельну ділянку та покладення зобов’язання по видачі державного акта про право власності на земельну ділянку.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримав. Пояснив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько ОСОБА_2 – ОСОБА_3, після смерті якого відкрилася спадщина на житловий будинок з господарськими будівлями розташований в АДРЕСА_1 і земельну ділянку площею 0,20га. для обслуговування житлового будинку та господарських будівель. У визначений законом строк ОСОБА_2 подав до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_3 і частково оформив спадкове майно на себе, а саме – житловий будинок з господарськими будівлями. В той же час він позбавлений можливості оформити в порядку спадкування земельну ділянку площею 0,20га., оскільки за життя батько ОСОБА_2 не оформив на себе правовстановлюючих документів на землю, в зв’язку з чим нотаріальна контора відмовляє у оформленні йому свідоцтва про право власності на землю в порядку спадкування. Але мається рішення виконавчого комітету Кибинської сільської ради Миргородського району від 24.03.1997 року про передачу ОСОБА_3 безкоштовно у приватну власність земельної ділянки площею 0,20га. для обслуговування житлового будинку та господарських будівель. За діючим на той час законодавством передача земельних ділянок у власність здійснювалась у відповідності до Земельного кодексу України та Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.1992 року. Відповідно до ст. 3 вище згаданого Декрету, право власності громадян на земельну ділянку виникало з моменту прийняття відповідного рішення місцевою радою. Як наслідок вважає, що ОСОБА_3 за життя набув право власності на земельну ділянку, а тому його син може її успадкувати.

Просить суд визнати за ОСОБА_2 право власності в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_3 на земельну ділянку площею 0,20га. для обслуговування житлового будинку та господарських будівель та зобов’язати Кибинську сільську раду видати ОСОБА_2 Державний акт про право власності на цю земельну ділянку.

Представник відповідача – Кибинської сільської ради Миргородського району в судове засідання не з’явився. Установа була належним чином повідомлена про день та час судового розгляду справи, направила на адресу суду заперечення на позов з яких вбачається, що позов сільською радою не визнається, оскільки ОСОБА_2 не може успадкувати земельну ділянку після смерті батька, так як він не мав правовстановлюючого документа на землю. Відповідно до положень ст.ст. 77; 225 ЦПК України судом ухвалено провести заочний розгляд справи у відсутність відповідача.

Представник третьої особи ІІ Миргородської державної нотаріальної контори в судове засідання не з’явився. Установа була належним чином повідомлена про день та час слухання справи.

Суд, заслухавши пояснення позивача, який представив інтереси ОСОБА_2, дослідивши та проаналізувавши письмові докази по справі, приходить до висновку, що позов не підлягає  до задоволення з таких підстав.

Встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 (а.с.9).

Єдиним спадкоємцем після смерті ОСОБА_4 являється його син ОСОБА_2, що підтверджується копією свідоцтва про народження (а.с.7).

Спадкування майна після смерті ОСОБА_3 здійснюється за законодавством, яке діяло на час його смерті.

Згідно ст. 524; 525; 526 ЦК України 1963 року спадкоємство здійснюється за законом і за заповітом. Спадкоємство за законом має місце, коли і оскільки воно не змінено заповітом. Часом відкриття спадщини визнається день смерті спадкодавця.

ОСОБА_2 прийняв спадщину після смерті батька, як спадкоємець по закону на жилий будинок і господарські споруди (а.с.11).

Рішенням виконавчого комітету  Кибинської сільської ради Миргородського району від 24.03.1997 року передано ОСОБА_3, бузкоштовно, у приватну власність земельну ділянку площею – 0,20га. для обслуговування житлового будинку та господарських споруд (а.с.17).

Згідно ст. 19 Закону України «Про місцеві ради народних депутатів та місцеве і регіональне самоврядування», який діяв на момент прийняття відповідного рішення виконавчого комітету Кибинської сільської ради виключно на пленарних засіданнях  Ради народних депутатів вирішуються питання регулювання земельних відносин відповідно до законодавства.

Законність рішення виконавчого комітету  Кибинської сільської ради народних депутатів Миргородського району сторонами не оспорюється .

Станом на 1997 рік діяв Земельний кодекс України 1991 року.

Згідно ст. 9 ЗК України 1991 року до відання сільських, селищних і міських районного підпорядкування рад народних депутатів у галузі регулювання земельних відносин на їх території належить: передача земельних ділянок у власність, реєстрація права власності.

Відповідно до ст.ст. 22; 23 Земельного кодексу України 1991 року право власності на землю або право користування наданою земельною ділянкою виникає після встановлення землевпорядними організаціями меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) і одержання документа, що посвідчує це право . Право власності, або право постійного користування землею посвідчується державними актами , які видаються і реєструються сільськими, селищними, міськими, районними Радами народних депутатів.

ОСОБА_3 за життя не замовив землевпорядній організації розробку технічної документації на земельну ділянку площею 0,20га., не отримав державного акта про право власності на вище згадану земельну ділянку, а тому і не набув статусу її власника, що позбавляє його спадкоємця ОСОБА_2 можливості успадкувати дану земельну ділянку.

На підставі вище викладеного, суд приходить до переконання, що ОСОБА_2 не може отримати право власності в порядку спадкування на земельну ділянку площею 0,20га. для обслуговування жилого будинку та господарських будівель за адресою: АДРЕСА_1, відсутні будь-які підстави щодо покладення на Кибинську сільську раду зобов’язань по видачі ОСОБА_2 Державного акта про право власності на земельну ділянку.

Керуючись ст.ст. 10; 11; 60; 62; 64; 77; 88; 208; 214; 215;224; 225; 226 ЦПК України; ст.ст. 524; 525; 526 ЦК України 1963 року; ст.ст. 9; 22; 23 Земельного кодексу України 1991 року, суд, -

в и р і ш и в :

Відмовити в задоволенні позову   ОСОБА_1 в інтересах громадянина Росії ОСОБА_2 до Кибинської сільської ради Миргородського району про визнання права власності в порядку спадкування на земельну ділянку та покладення зобов’язання по видачі держаного акта про право власності на земельну ділянку.

Рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача про перегляд заочного рішення, яка може бути подана до суду протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Полтавської області через Миргородський міськрайонний суд, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення та подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя: / підпис /

Оригіналу відповідає:

Суддя Миргородського міськрайонного суду                 С.В.Андрущенко-Луценко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація