Судове рішення #489009647

Справа № 2 - 105\2008

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 червня 2008 року

Народицький районний суд Житомирської області

в складі : головуючого - судді Бруховського Є.Б.

при секретарі Пивовар К.М.

позивача ОСОБА_1

відповідача

представника

розглянувши у відкритому судовому засіданні у смт.Народичі справу за позовною заявою ОСОБА_1 до виконкому Народицької селищної ради про визнання права власності на спадкове майно ,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернулася до суду із позовом, в якому просить визнати за нею право власності на спадкове домоволодіння розташоване в АДРЕСА_1 . Свої вимоги позивач мотивує тим, що після смерті батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , вона залишилася єдиним спадкоємцем належного батьку на день смерті майна, але не може оформити спадкове майно на себе, оскільки реєстрація права власності за її покійним батьком не проводилася .

В судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги повністю.

Представник селищної ради в судове засідання не з`явився, надіслав заяву, в якій просить суд розглянути справу без їх участі, вирішення справи залишає на розсуд суду.

Відповідно до ст.ст.1235, 1268, 1269, 1270 ЦК України, заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин. Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Із копій свідоцтв про смерть та народження, довідок видно, що ОСОБА_2 який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , дійсно був батьком позивачки і йому на праві особистої власності належить домоволодіння в АДРЕСА_1 . Після його смерті, спадкоємцем належного йому майна залишилася позивачка, яка документально не оформила спадщину , але фактично вступила у її володіння , так як постійно проживає у вказаному будинку, а також не може документально оформити спадщину, оскільки реєстрація права власності на вказане домоволодіння за ОСОБА_2 не проводилася .

Згідно довідок Народицької селищної ради, копії паспорта позивачка є єдиним спадкоємцем майна ОСОБА_2 , до дня смерті батька постійно проживала із ним та вела спільне господарство.

Враховуючи все вище викладене , суд , приходить до висновку про необхідність задоволення позову.

Керуючисьст.ст.6,10,59,60,174,212,213,214,215,218ЦПКУкраїни,ст.ст.1222,1228,1 268,1270,1272,1273 ЦК України,суд,-

в и р і ш и в :

Позов задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на будинок та надвірні споруди , які розташовані в АДРЕСА_1 .

Сторони від сплати судового збору звільнені.

На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження або апеляційна скарга до апеляційного суду Житомирської області через Народицький районний суд протягом 10 днів з дня його проголошення та апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Бруховський Є.Б.





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація