ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
"04" жовтня 2011 р. Справа № 3/90/5022-1343/2011
УХВАЛА
про порушення провадження по справі
Суддя Турецький І.М. розглянувши матеріали
за позовом Фізичної особи –підприємця ОСОБА_1, вул. Тернопільська, 4/10, смт. Гусятин, Тернопільської області
до Васильковецької Сільської ради, с. Васильківці, Гусятинський район, Тернопільська область
про стягнення заборгованості в сумі 72066,73 грн.
визнав подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви.
Відповідно до статей 64,65 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
1. Порушити провадження у справі та прийняти позовні матеріали до розгляду.
2. Розгляд справи призначити на "27" жовтня 2011 р. о 10:00 год.
3. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду, який знаходиться за адресою м. Тернопіль, вул. Князя Острозького, 14,а, зал судових засідань № 4, 5 поверх.
4. Зобов'язати сторони подати в засідання:
Позивача : - докази сплати державного мита у встановлених порядку та розмірі.
Підпунктом „а” пункту 2 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” від 21 січня 1993 року (із наступними змінами та доповненнями), встановлено, що розмір ставки державного мита, що подаються до господарських судів із позовних заяв майнового характеру складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 6 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (102 грн.00 коп.) і не більше 1500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 25500 грн. 00 коп.
Як вбачається, з поданої до позовної заяви квитанції від 26.07.2011р., державне мито в дохід державного бюджету України сплачено заявником в сумі 720 (сімсот двадцять) грн.. 00 коп., замість необхідних 720 (сімсот двадцять) грн. 67 коп., тобто у меншому розмірі , ніж встановлено нормою Декрету .
- докази надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
В силу ст. 56 ГПК України, позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Частиною 1 пунктом 2 статті 57 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
У відповідності з п. 2 "Правил надання послуг поштового зв'язку", затверджених Постановою КМ України від 05.03.2009р. № 270, розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв'язку. В свою чергу п. 19 Правил визначено, що внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.
Відповідно до п. 61 Правил надання послуг поштового у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Із наведених норм вбачається, що належним доказом направлення саме копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачеві у справі може бути лише бланк опису вкладення, завірений відповідним відділенням зв'язку, разом з касовим чеком/квитанцією про відправлення.
Оскільки, до позовної заяви, долучений опис документів засвідчений Фізичною особою ОСОБА_1, тобто позивачем у справі, у зв’язку з чим суд не може прийняти, як належний доказ вищенаведений опис вкладення.
- належним чином завірені копії документів, долучених до позовної заяви.
Відповідно до ч. 2 ст.36 ГПК України, письмові докази, які підтверджують викладені в позовній заяві обставини, подаються в оригіналі або в належним чином засвідчених копіях у відповідності до вимог п.4.10.1 ПРИМІРНОЇ ІНСТРУКЦІЇ з діловодства у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 1997р. №1153, яка відповідно до п.2 постанови обов’язкова для здійснення діловодства на підприємствах, в установах та організаціях –Копія документа виготовляється рукописним, машинописним способами, текст документа відтворюється повністю, включаючи елементи бланка, і засвідчуючи підписом посадової особи, яка підтверджує відповідність копії оригіналу. Відмітка „копія” зазначається у верхній правій частині лицьового боку першого аркуша документа. Напис про засвідчення документа складається із слова „Згідно”, найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляється нижче реквізиту „Підпис”.
Відповідача : обгрунтований відзив на позов та копію довідки про включення до ЄДРПОУ .
5. У випадку не подання позивачем витребуваних господарським судом матеріалів позовна заява буде залишена без розгляду.
Суддя І.М. Турецький
У відповідності до ч.2 ст.36 ГПК України, письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідченій копії.
Витребувані судом документи подавати в канцелярію з супровідним листом до дня розгляду справи.
Представникам сторін мати належним чином оформлені повноваження (довіреність тощо) та документ, що посвідчує особу (паспорт).
Довідки про рух справи надаються Державним підприємством "Інформаційні судові системи" за тел. 0-352- 52-78-20.