Справа № 2- 0-171/ 2009 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 квітня 2009 року . Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим
у складі : головуючого судді Панченко О.І.
при секретарі: Воробйовій Г.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосії про встановлення факту належності документа,
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1, звернулася в суд із заявою про встановлення факту належності їй трудової книжки, посилаючись на те, що 23 грудня 1971 року їй на дівоче прізвище « ОСОБА_1» була заповнена трудова книжка. В зв’язку з вступом, 28.06.1975 року у шлюб, їй було змінено прізвище на « ОСОБА_1», після розірвання, 13.09.1995 року, шлюбу з ОСОБА_2 вона взяла прізвище « ОСОБА_1», а 05.01.2002 року вона вступила в шлюб з ОСОБА_3 і їй було присвоєно прізвище « ОСОБА_1». Про зміну прізвища проводились відповідні відмітки в трудовій книжці. Однак, дані зміни були проведені в порушення інструкції про порядок ведення трудових книжок робітників і неналежним чином посвідчені. Встановлення факту належності їй трудової книжки, необхідно для оформлення пенсії.
Представник зацікавленої особи- Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосії, в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Суд, дослідивши матеріали справи, знаходить заяву такою, яка підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно п. 6 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якого, зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеними у свідоцтві про народження або в паспорті.
Судом встановлено, що 23 грудня 1971 року завникові на дівоче прізвище «ОСОБА_1» була заповнена трудова книжка. В зв’язку з вступом, 28 червня 1975 року у шлюб з ОСОБА_2, заявникові було змінено прізвище на « ОСОБА_1». Після розірвання, 13.09.1995 року, шлюбу з ОСОБА_2 заявник взяла дівоче прізвище « ОСОБА_1», а 05.01.2002 року заявник вступила в шлюб з ОСОБА_3 і їй було присвоєно прізвище « ОСОБА_1». Про зміну прізвища проводились відповідні відмітки в трудовій книжці. Однак, дані зміни були проведені в порушення інструкції про порядок ведення трудових книжок робітників і неналежним чином посвідчені.
Так, відповідно Інструкції про порядок ведення трудових книжок робітників, затвердженою Наказом Міністерства праці України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 року № 58, зміна записів в трудових книжках прізвища, імені, по батькові і дати народження проводиться адміністрацією за останнім місцем роботи на підставі документів ( свідоцтва про народження, про шлюб, про розірвання шлюбу,про зміну прізвища, імені, по батькові і ін..) і з посиланням на номер і дату цих документів.
Факт належності заявнику трудової книжки підтверджується копією свідоцтва про народження, копіями свідоцтво про реєстрацію та розірвання шлюбу ( а.с.5-7) та вкладишем в трудову книжку, заповненим 26.08.2005 року на власника трудової книжки « ОСОБА_1 Людмила Іллівна» ( а.с. 9-21).
Проаналізувавши зібрані в справі докази, у їх сукупності, суд дійшов до висновку, що трудова книжка заповнена 23 грудня 1971 року на ім’я « ОСОБА_1 Людмила Іллівна» належить заявникові ОСОБА_1.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 234-235, 256 п. 6 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ :
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити факт належності ОСОБА_1, трудової книжки заповненої 23 грудня 1971 року на ім’я «ОСОБА_1».
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Феодосійський міський суд шляхом подачі в 10- денний термін із дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя