Судове рішення #488530721


                                                                             

"13" березня 2015 р.                                              

                                                                     Номер провадження 2/331/746/15

                                                                                     ЄУН 331/1893/15-ц

 

      У Х В А Л А

             13.03.2015 р.                                         м. Запоріжжя

    

Суддя   Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Світлицька В.М.  розглянувши матеріали  позовної  заяви ОСОБА_1 до Жовтневого відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції, третя особа ОСОБА_2 про зняття арешту майна та скасування заборони відчуження, -

                                                                                 В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Жовтневого ВДВС Запорізького міського управління юстиції, третя особа ОСОБА_2 про зняття арешту майна та скасування заборони відчуження.

Розглянувши матеріали позовної заяви, суддя приходить до висновку, що  позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог статей 119, 120 ЦПК України, виходячи з наступного.

       Відповідно до  п. 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.

Всупереч вимогам п. 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України, позивачем не зазначено доказів, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, а саме: постанови про відкриття виконавчого провадження, на яку міститься посилання по тексту позовної заяви..

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», із змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 19.09.2013 р., який набрав чинності 23.10.2013 р., за подання позовної заяви немайнового характеру встановлено ставку судового збору - 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 243, 60 грн.

Відповідно до пункту 13 Постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17.10.2014 року  «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах», якщо в позовній заяві об`єднано дві або більше самостійних вимог немайнового характеру, пов`язані між собою, судовий збір сплачується окремо з кожної із таких вимог (або загальною сумою), наприклад, за вимогами про усунення перешкод у користуванні власністю та відшкодування моральної шкоди.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем ставиться позовна вимога немайнового характеру про зняття арешту майна і позовна вимога немайнового характеру про  скасування заборони здійснювати відчуження майна.                                                                                  

Проте, позивачем сплачено  судовий збір у розмірі 243,60 грн., тобто лише за одну позовну вимогу немайнового характеру.

За таких обставин позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 243,60 грн. за кожну другу позовну  вимогу немайнового характеру.

Згідно  ч.1 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно  до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Згідно з ч. 1 ст. 157 ЦПК України, суд розглядає справи протягом розумного строку.

За таких обставин, суддя позбавлений можливості відкрити провадження за даною позовною заявою у первинному вигляді, як такою, що складена не в належному обсязі, необхідному для правильного і своєчасного розгляду і вирішення справи у визначений законом строк.

Відповідно до ч. 4 ст. 119 ЦПК України заява повинна відповідати вимогам, встановленим законом.

Відповідно до ст. 121 ЦПК України, якщо  позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у статтях 119-121 ЦПК України або не сплачено судовій збір, суддя постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху та надає строк для усунення недоліків.

Таким чином позивачу, необхідно усунути вказані недоліки.

На підставі викладеного  та керуючись ст.121 ЦПК України, -

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Жовтневого відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції, третя особа ОСОБА_2 про зняття арешту майна та скасування заборони відчуження залишити без руху, і надати позивачеві термін  для усунення недоліків два дні з дня отримання копії ухвали.

Повідомити позивачу  про необхідність усунення недоліків шляхом направлення  копії даної ухвали та роз`яснити, що у разі не виправлення недоліків до вказаного терміну позовна заява вважатиметься не поданою та буде  повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

                    Суддя:                                                                                                 В.М.Світлицька    


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація