Судове рішення #488523294


"09" лютого 2015 р.                                        Номер провадження 2/331/585/15

                    ЄУН 331/998/15-ц

 

                        У Х В А Л А

             09.02.2015 р.                                         м. Запоріжжя

                 Суддя   Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Світлицька В.М.,  розглянувши матеріали  позовної  заяви Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» до ОСОБА_1   про стягнення боргу з спадкоємця, -

                            В С Т А Н О В И В :

ПАТ КБ «Приватбанк» звернулось  до суду з позовною заявою  до ОСОБА_1   про стягнення боргу з спадкоємця.

Суддя вважає, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог статей              119, 120 ЦПК України виходячи з наступного.

Відповідно до  п. 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.

Так, позивач просить стягнути з відповідачів заборгованість за договором кредиту, укладеного між банком та ОСОБА_2 , проте, всупереч  вимогам п. 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України, позивачами на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги не зазначено жодного доказу, про які їм  відомо і  які можуть бути використані судом при розгляді даної справи, зокрема, свідоцтва про право на спадщину на ім`я відповідача або інших спадкоємців, після померлого ОСОБА_2 ,  необхідного для встановлення кола спадкоємців (відповідачів по справі) та меж вартості майна, одержаного у спадщину.

Разом з тим, позивачем не зазначено жодного доказу, про які їм  відомо і  які можуть бути використані судом при розгляді даної справи на підтвердження обставин щодо спільного постійного проживання відповідача з ОСОБА_2 , на які містяться посилання у позові, як то довідки з місця проживання, тощо.

Згідно з ч.1 ст. 133 ЦПК України, особи, які беруть участь у справі і вважають, що подання потрібних доказів є неможливим або у них є складнощі в поданні цих доказів, мають право заявити клопотання про забезпечення цих доказів.  

       Відповідно до ст. 133 ЦПК України до клопотання про забезпечення доказів додається документ про сплату судового збору. Відповідно до ч. 2 ст. 4  Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання заяви про забезпечення доказів або позову становить 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.

Крім того, до участі у справі позивачем не залучено нотаріальну контору у якості третьої особи, що є необхідним для встановлення повного кола спадкоємців, відповідачів по справі та задля витребування спадкової справи, як доказу, і відповідно не додано до матеріалів позовної заяви копії позову та додатків до нього для вручення вказаній особі.

Згідно  ч.1 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно  до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.        Згідно з ч. 1 ст. 157 ЦПК України, суд розглядає справи протягом розумного строку.

За таких обставин, суд позбавлений можливості відкрити провадження за даною позовною заявою у первісному вигляді, як такою, що складена в неналежному обсязі, необхідному для правильного і своєчасного розгляду і вирішення справи у визначений законом строк.

Відповідно до ч. 4 ст. 119 ЦПК України заява повинна відповідати вимогам, встановленим законом.

Відповідно до ст. 121 ЦПК України, якщо  позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у статтях 119-121 ЦПК України або не сплачено судовій збір, суддя постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху та надає строк для усунення недоліків.

З огляду на викладене, суддя приходить до висновку про залишення позовної заяви без руху та надання терміну для усунення недоліків, шляхом подання оновленої позовної заяви.

На підставі викладеного  та керуючись ст.121 ЦПК України, -

У Х В А Л И В :

Позовну заяву  Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» до ОСОБА_1   про стягнення боргу з спадкоємця  залишити без руху, і надати позивачеві термін  для усунення недоліків два дні з дня отримання копії ухвали.

Повідомити позивачу  про необхідність усунення недоліків шляхом направлення  копії даної ухвали та роз`яснити, що у разі не виправлення недоліків до вказаного терміну позовна заява вважатиметься не поданою та буде  повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:                                                                                                              В.М.Світлицька


  • Номер: 22-ц/778/95/16
  • Опис: про стягнення заборгованості за кредитним договором спадкодавця
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 331/998/15-ц
  • Суд: Апеляційний суд Запорізької області
  • Суддя: Світлицька(Йосипенко) В.М.
  • Результати справи: Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення без зміни рішення суду першої інстанції
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 30.09.2015
  • Дата етапу: 20.04.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація