Судове рішення #488523293

 


"19" лютого 2015 р.

Номер провадження 2/331/646/15

                        ЄУН 331/1292/15-ц

        У Х В А Л А

             19.02.2015 р.                                         м. Запоріжжя

     Суддя  Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Світлицька В.М.  розглянувши матеріали  позовної  заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну прізвища дитини,  -

                                                                                 В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом  до ОСОБА_2 про зміну прізвища дитини.

Суддя вважає, що  позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог статей              119, 120 ЦПК України, виходячи з наступного.

Відповідно до  п. 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем серед позовних, ставиться позовна вимога про зобов`язання Жовтневий відділ РАЦС внести запис про зміну прізвища дитини, що передчасною вимогою адміністративного характеру, та не є коректною вимогою в цивільному провадженні, оскільки перелік способів захисту цивільних прав та інтересів судом, передбачений ст. 16 ЦК України не містить способу захисту заявленого позивачем, а тому, позивачу слід сформулювати та уточнити свої позовні вимоги відповідно до цивільного законодавства. 

Крім того, позивачем не залучено до участі у справі Жовтневий відділ РАЦС, адже рішення по справі може вплинути на права або обов`язки вказаної особи.

Згідно з ч.1 ст. 133 ЦПК України, особи, які беруть участь у справі і вважають, що подання потрібних доказів є неможливим або у них є складнощі в поданні цих доказів, мають право заявити клопотання про забезпечення цих доказів.  

З тексту позовної заяви вбачається, що серед позовних вимог позивачем ставиться питання про допит свідків,  що відповідно до ст. 133 ЦПК України є способом забезпечення доказів та подається окремими клопотаннями і не може бути позовними вимогами. 

Згідно з ч.1 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно  до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Згідно з ч. 1 ст. 157 ЦПК України, суд розглядає справи протягом розумного строку.

За таких обставин, суддя позбавлений можливості відкрити провадження за даною позовною заявою у первісному вигляді, як такою, що складена в неналежному обсязі, необхідному для правильного і своєчасного розгляду і вирішення справи у визначений законом строк.

Відповідно до ст. 121 ЦПК України, якщо  позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у статтях 119-121 ЦПК України або не сплачено судовій збір, суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху та надає строк для усунення недоліків.

Таким чином, суддя приходить до висновку про необхідність надання позивачу терміну для усунення зазначених недоліків, шляхом надання суду оновленої позовної заяви.

На підставі викладеного  та керуючись ст.121 ЦПК України, -

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну прізвища дитини залишити без руху, і надати позивачу термін  для усунення недоліків два дні з дня отримання копії ухвали.

Повідомити позивачу  про необхідність усунення недоліків шляхом направлення  копії даної ухвали та роз`яснити, що у разі не виправлення недоліків до вказаного терміну позовна заява вважатиметься не поданою та буде  повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:                                                                                                                      В.М.Світлицька


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація