П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 квітня 2010 року Дубенський міськрайонний суд Рівненської області
Суддя: Юзьвяк Б.Г.,
при секретарі судового засідання: Свирида М.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Дубно справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПС Золотонішського взводу ДПС ГУМВС України в Черкаській області про визнання нечинною постанови про адміністративне правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
Позивач посилається на те, що 27 лютого 2010 року відповідачем було винесено постанову, на підставі якої позивача притягнуто до адміністративної відповідальності з накладенням штрафу в розмірі 255 гривень в прибуток держави. Відповідно до тексту постанови відповідач дійшов висновку, що 27 лютого 2010 року о 20 годині 40 хвилин на 120 км. автодороги Бориспіль-Запоріжжя ОСОБА_1 в темну пору доби керував автомобілем з неосвітленим заднім номером, символи якого не читались з відстані 10 метрів.
Цю постанову позивач вважає незаконною з наступних підстав. У протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено ні свідків, ні понятих, які б підтверджували факт вчинення позивачем правопорушення. Пояснення по суті правопорушення у позивача не відбирались, а в протоколі про адміністративне правопорушення позивач записав те, що його змусили працівники міліції, які сказали, що не віддадуть водійське посвідчення, якщо він не напише в протоколі те, що вони скажуть. Зважаючи на викладені доводи, позивач просить визнати нечинною постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності.
В судовому засіданні представник позивача підтримала позов з підстав, викладених у позовній заяві. Пояснила, що службовою особою не дотримано процесуального порядку оформлення протоколу про адміністративне правопорушення. Так не наведено показів свідків, чи понятих при фіксації правопорушення, і взагалі не наведено ніяких доказів того, що правопорушення мало місце. ОСОБА_1 працівники ДАІ зупинили без всякої причини, та сказавши, що їм потрібно показники, склали протокол про те, що у нього не освітлювався номерний знак, хоча такого насправді не було. Крім того заставили написати в протоколі те, що вони говорили, бо не віддадуть йому посвідчення водія.
За змістом ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, та в межах повноважень, що передбачені Конституцією, та законами України, обгрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення.
Відповідно до змісту ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень суб’єкта владних повноважень обов’язок доказування правомірності свого рішення покладається на відповідача, якщо він заперечує проти позову.
Ніяких доказів того, що в автомобілі позивача не був освітлений задній номерний знак відповідачем не наведено. Не наведено пояснень свідків, фотографій, що доводили б вину позивача у наведеному правопорушенні, при тому, що порушник вже на місці не погоджувався із наявністю в його діях правопорушення, а дав незрозумілі пояснення, що знак не освітлювався через дорожнє покриття. Хоча як може впливати дорожнє покриття на освітлення номерного знака незрозуміло. За цих обставин не зафіксована вина водія у вчиненні правопорушення, а отже не було підстав для складення постанови.
Керуючись ст.158-163 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Позов ОСОБА_1 до інспектора ДПС Золотонішського взводу ДПС ГУМВС України в Черкаській області про визнання нечинною постанови про адміністративне правопорушення, задоволити.
Визнати нечинною постанову СА №043426 від 27.02.2010 року про накладення на ОСОБА_1 штрафу в розмірі 255 гривень за вчинення правопорушення передбаченого ч.5 ст.121 КУпАП.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Дубенський міськрайонний суд з поданням в 10-денний строк заяви про апеляційне оскарження, з наступним поданням у 20-денний строк з дня подання заяви про апеляційне оскарження апеляційної скарги.
Постанова також може бути оскаржена і без подання заяви про апеляційне оскарження у випадку подання апеляційної скарги в 10 денний строк з дня проголошення постанови.
У випадку неподання заяви про апеляційне оскарження в 10 денний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але після цього у 20 денний строк після подання заяви про апеляційне оскарження не буде подано апеляційної скарги, постанова набирає законної сили.
В разі подання апеляційної скарги, постанова набирає законної сили у разі її не скасування судом апеляційної інстанції.
Суддя :
- Номер: 2-а-277/10
- Опис:
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-277/10
- Суд: Пирятинський районний суд Полтавської області
- Суддя: Юзьвяк Б.Г.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.08.2015
- Дата етапу: 26.08.2015
- Номер:
- Опис:
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-277/10
- Суд: Золочівський районний суд Львівської області
- Суддя: Юзьвяк Б.Г.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.09.2015
- Дата етапу: 17.09.2015
- Номер:
- Опис: перерахунок пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-277/10
- Суд: Славутицький міський суд Київської області
- Суддя: Юзьвяк Б.Г.
- Результати справи:
- Етап діла: Залишено без розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.09.2010
- Дата етапу: 01.10.2010
- Номер: 2-а-277/10
- Опис: про стягнення соцдопомоги як дитині війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-277/10
- Суд: Миколаївський районний суд Львівської області
- Суддя: Юзьвяк Б.Г.
- Результати справи:
- Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.03.2010
- Дата етапу: 12.03.2010