Судове рішення #48818783

Справа № 524/7773/13-ц


ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



22.10.2013 року Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі:

головуючого судді - Лободенка О.С.,

при секретарі – Євтушенко А.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кременчуці цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства Національна акціонерна страхова компанія «Оранта» до ОСОБА_1 про стягнення грошової суми сплаченого страхового відшкодування в порядку регресу,-


ВСТАНОВИВ:


Позивач ВАТ НАСК «Оранта» звернувся в суд з позовом до відповідача ОСОБА_1 про стягнення грошової суми сплаченого страхового відшкодування в порядку регресу, мотивуючи тим, що 02.04.2011 р. з вини відповідача, який керував автомобілем «ВАЗ-21063» була скоєна дорожньо – транспортна пригода. В результаті вище зазначеної дорожньо – транспортної пригоди був пошкоджений автомобіль НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_2. Вина відповідача у скоєнні дорожньо-транспортної пригоди підтверджується постановою Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 10.05.2011 року. В зв’язку з настанням страхового випадку, передбаченого умовами страхування позивачем було виплачено потерпілій особі – ОСОБА_2 власнику пошкодженого автомобіля НОМЕР_1, страхове відшкодування відповідно до розрахунку в сумі 13 215,22 грн. Просив стягнути з ОСОБА_1 сплачене страхове відшкодування в розмірі 13 215,22 грн та судові витрати у розмірі 229 грн 40 коп.

В судове засідання ВАТ НАСК «Оранта» свого представника не направили, просили розглянути справу без участі їх представника, позов підтримали в повному обсязі, проти винесення заочного рішення не заперечували, про що надали письмову заяву.

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, про розгляд справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, заперечення проти позову не надав.

На підставі наявних у справі доказів та зі згоди представника позивача, суд вважає за можливе ухвалити рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Суд дослідивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований та підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що вина відповідача у скоєнні дорожньо-транспортної пригоди підтверджується постановою Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 10.05.2011 року.

          Розмір завданих збитків за пошкоджений транспортний засіб, відповідно до розрахунку страхового відшкодування складає 13 215,22 грн.

10.07.2013 року листом за вих. № 05-01/6404 ВАТ НАСК «Оранта» зверталося до відповідача з проханням добровільно компенсувати завдані збитки, але сума відшкодування сплачена не була.

Відповідно до ст. 1.6. Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно – правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» власники транспортних засобів – юридичні та фізичні особи, які відповідно до законів України є власниками або законними володільцями (користувачами) наземних транспортних засобів на підставі права власності, права господарського відання, оперативного управління, на основі договору оренди, довіреності або правомірно експлуатують транспортний засіб на інших законних підставах.

Відповідно до ст.11 ЦК України – цивільні права та обов’язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства.

Таким актом є Закон України «Про обов’язкове страхування цивільно – правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», який містить спеціальні норми щодо регулювання даних правовідносин.

Відповідно до ст.22 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно – правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» ВАТ НАСК «Оранта» відшкодовує у встановленому цим Законом порядку оцінену шкоду, яка була заподіяна життю, здоров’ю та майну третіх осіб під час дорожньо – транспортної пригоди.

Ст. 29 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно – правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» передбачено, що у зв’язку з пошкодженням транспортного засобу відшкодовуються витрати, пов’язані з відновлювальним ремонтом транспортного засобу з урахуванням зносу, розрахованому у порядку, встановленому законодавством, шкоду пов’язану із втратою товарного вигляду ВАТ НАСК «Оранта» не відшкодовує (ст.32 п.7 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно – правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»).

Відповідно до ст.1191 ЦК України та ст.38 п.2 ч.1 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно – правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» передбачено, що особа, яка відшкодувала шкоду завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.11, 1191 ЦК України, ст.ст.1, 29, 38, 39, 41 Закону України «Про обов»язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», ст.ст. 10, 11, 60, 62, 88, 169, 208, 212-215, 218, 224-226 ЦПК України, суд, -


ВИРІШИВ:


Позов Відкритого акціонерного товариства Національна акціонерна страхова компанія «Оранта» до ОСОБА_1 про стягнення грошової суми сплаченого страхового відшкодування в порядку регресу - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь Відкритого акціонерного товариства Національна акціонерна страхова компанія «Оранта» (р/р 26507010000471 в ПАТ «Укрсоцбанк» м. Київ МФО 300023, ЄДРПОУ 00034186 (код структурного підрозділу - 1690) сплаченого страхового відшкодування в розмірі 13 215 (тринадцять тисяч двісті п'ятнадцять) грн. 22 коп.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь Відкритого акціонерного товариства Національна акціонерна страхова компанія «Оранта» (р/р 26507010000471 в ПАТ «Укрсоцбанк» м. Київ МФО 300023, ЄДРПОУ 00034186 (код структурного підрозділу - 1690) судові витрати в розмірі 229 (двісті двадцять дев’ять) грн. 40 коп.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, воно може бути оскаржене до апеляційного суду Полтавської області через Автозаводський районний суд м. Кременчука шляхом подання апеляційної скарги на заочне рішення протягом 10 днів з дня проголошення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.


Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація