Судове рішення #4880944

справа №1-170/09

В И Р О К

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 квітня 2009 року                                                        

Залізничний районний суд м.Львова

в складі:  головуючого- судді                        Іванюк І.Д.

                 при секретарі с/з-                         Кукундіній К.В.

з участю: прокурора -                                    Пиць Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові справу відносно:

 

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українеця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючого, розлученого, не судимого згідно ст. 89 КК України, проживаючого і зареєстрованого: ІНФОРМАЦІЯ_4,

обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.186 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Підсудний ОСОБА_1 22.01.2009год. о 00.30 год., перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, знаходячись у кіоску ПП «Похила», що по вул.Двірцевій, 1 у м.Львові, відкрито, застосувавши до потерпілої ОСОБА_2 фізичне насильство, яке не є небезпечним для її життя та здоров’я, а саме заподіявши удар кулаком у ліву скроню та око, викрав належне потерпілій ОСОБА_3 майно, а саме гроші у сумі 1000 грн. та ваучери  поповнення рахунку мобільних операторів зв’язку «Лайф» в кількості 10 штук номінальною вартістю по 50грн., 40 штук, номінальною вартістю по 25 грн., 32 штуки номінальною вартістю по 10грн., ваучери  поповнення рахунку мобільних операторів зв’язку «Білайн» в кількості 48 штук номіналом по 30 грн., 20 штук номінальною вартістю по 15 грн., ваучери поповнення рахунку мобільних операторів зв’язку «МТС» у кількості 100 штук номінальною вартістю по 25 грн., а всього майна потерпілої ОСОБА_3 вартістю 15992 грн.

В судовому засіданні підсудний вину у скоєному визнав повністю, пояснив, що 22.01.2009р. близько 00.30 год. після вживання алкогольних напоїв, приїхав у кіоск ПП «Похила», що по вул.Двірцевій, 1 у м.Львові, де він мав намір позичити гроші у візуально йому знайомої потерпілої ОСОБА_2, яка працювала там продавцем. Її відмова позичити гроші його обурила і він наніс їй удар кулаком правої руки у ліву скроню та око, від чого та присіла на ногах. Після цього він  забрав з каси гроші у сумі 1000 грн. та ваучери поповнення рахунку різних операторів мобільного зв’язку, як потім з’ясувалось усього майна на загальну суму 15992 грн. Гроші він витратив на спиртні напої, частину ваучерів поповнення рахунку мобільних операторів зв’язку продав на АС-2 м. Львова, гроші отримані від їх реалізації витратив на спиртні напої. Наступного дня був затриманий працівниками міліції і при затриманні у нього було вилучено залишки ваучерів поповнення рахунку на загальну суму 3028 грн., які повернуті потерпілій ОСОБА_3 У вчиненому щиро розкаюється.

Потерпіла ОСОБА_2 у судовому засіданні пояснила, що діями ОСОБА_1 їй заподіяно як фізичну так і психологічну травму, просила його суворо не карати, однак застосувати таку міру покарання, яка б була достатня для його виправлення.

Потерпіла ОСОБА_3 у судовому засіданні просила підсудного суворо не карати, не дивлячись на те, що шкода в повному обсязі ним не відшкодована.

Учасниками судового розгляду не оспорювались фактичні обставини справи, цивільний позов по справі заявлено не було, а тому докази, які їх стверджують, в судовому засіданні не досліджувались.

Таким чином, суд приходить до висновку, що в судовому засіданні винність підсудного у вчиненні відкритого викрадення чужого майна, поєднаному із насильством, яке не є небезпечним для життя та здоров’я потерпілої, доведена повністю, а його дії кваліфіковано вірно за ч.2 ст.186 КК України по ознаці вчинення грабежу, поєднаного із насильством, яке не є небезпечним для життя та здоров’я потерпілої.

Обираючи підсудному міру покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, який відноситься до тяжких злочинів, особу винного, який не судимий згідно ст. 89 КК України, розлучений, за місцем проживання характеризується позитивно, на обліку в психіатричному та наркологічному закладах не перебуває, офіційного місця праці не має.

Обставиною, що пом’якшує покарання ОСОБА_1 є його щире каяття.

Обтяжуючою вину обставиною є вчинення злочину в стані алкогольного сп’яніння.

Враховуючи наведене суд приходить до висновку, що підсудному слід обрати покарання в межах санкції статті у виді позбавлення волі, звільнивши його від відбування покарання з випробуванням.

Керуючись ст.ст.323, 324 КПК України,-

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_1  визнати винним у вчиненні злочину передбаченого ч.2 ст.186 КК України та призначити йому покарання у виді 5 (п’яти) років позбавлення волі.

На підставі ст.ст.75 КК України звільнити засудженого ОСОБА_1 від відбування покарання з іспитовим строком тривалістю 3 (три) роки.

Відповідно до ст.76 КК України зобов’язати засудженого ОСОБА_1 періодично з’являтись для реєстрації в органи КВС, не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органів КВС та повідомляти органи КВС про зміну місця проживання.

Запобіжний захід до вступу вироку у законну силу залишити попередній – підписку про невиїзд.

Речові докази (а.с. 66-69) – зберігати у справі, речові докази (а.с. 72- 75) – повернути потерпілій ОСОБА_3    

На вирок може бути подано апеляцію до апеляційного суду Львівської області протягом 15 діб з моменту його проголошення.

СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація