h
справа № 2а-1900/09/0670
категорія 66
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 травня 2009 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Семенюк М.М. ,
при секретарі - Романчук Т.А. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Прокурора м. Коростеня в інтересах Коростенського міського центру зайнятості
до Відкритого акціонерного товариство "Коростенський завод хімічного машинобудування"
про стягнення 8779,31 грн.,-
встановив:
Прокурор м. Коростень в інтересах Коростенського міського центру зайнятості звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з ВАТ “Коростенський завод хімічного машинобудування”штраф у розмірі 8779,31 грн., обгрунтовуючи це тим, що відповідач в порушення вимог ч.5 ст.20 Закону України "Про зайнятість населення", не подав у 10-ти денний строк після вивільнення списки фактично вивільнених працівників, за що на нього накладен штраф у розмірі річної заробітної плати вивільненого працівника, який ним не сплачено в добровільному порядку.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача позов підтримали.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, зазначивши, що звіт про вивільнення працівника ОСОБА_1. був поданий до Коростенського міського центру зайнятості вчасно 28.11.2008 року.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши надані докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Наказом відповідача від 25.11.2008 року №127-К звільнено із займаної посади ОСОБА_1. за скороченням штату за ст. 40 п.1 КЗпП України.
Актом НОМЕР_1 перевірки додержання вимог Закону України “Про зайнятість населення”від 15.01.2009 року стверджується, що відповідач допустив порушення Закону України "Про зайнятість населення", а саме не надіслав до центру зайнятості інформацію про фактичне вивільнення працівника ОСОБА_1. в десятиденний строк після вивільнення.
Згідно довідки, наданої відповідачем, розмір річної заробітної плати працівника ОСОБА_1. у 2008 році складав 8779,31 грн.
Відповідно до звіту відповідача про фактичне вивільнення працівників за станом на 28.11.2008 року, ОСОБА_1. звільнено із займаної посади, і цей звіт зареєстрований в Коростенському міському центрі зайнятості 30 грудня 2008 року за вхідним НОМЕР_2. Ніяких доказів того, що зазначений звіт поступив до позивача 28.11.2008 року, відповідач не надав.
За таких обставин, суд вважає, що відповідач, відповідно до ч.5 ст.20 Закону України "Про зайнятість населення", зобов'язаний сплатити штраф у розмірі 8779,31 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.20 Закону України "Про зайнятість населення", ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
постановив:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариство "Коростенський завод хімічного машинобудування" на користь Коростенського міського центру зайнятості 8779 грн. 31 коп. штрафу.
Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня виготовлення повного тексту постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: М.М. Семенюк