h
справа № 2-а-29251/08
категорія 2.31
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 травня 2009 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Романченка Є.Ю. ,
при секретарі - Крижанівській О.В. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації, Управління праці та соціального захисту населення Лугинської районноїдержавної адміністрації
про стягнення 269194,00 грн.,-
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить зобов'язати відповідачів поставити його на чергу, встановлену місцевими органами виконавчої влади, для отримання компенсації за втрачене домоволодіння АДРЕСА_1, яке отримав на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом в сумі 169706 грн., а також за втрачене домоволодіння АДРЕСА_2, яке належало на праві приватної власності в сумі 99488грн. мотивуючи тим, що має право на вказану компенсацію.
Позивач в судове засідання не з'явилася. В позовній заяві просить справу розглядати у його відсутність.
Представник Управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації в судове засідання не з'явився. Надіслав письмові заперечення в обґрунтування своїх доводів. Просить справу розглянути у його відсутність.
Представник Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації в судове засідання не з'явився, про розгляд справи повідомлений належним чином, його неявка не перешкоджає розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
23.09.2008 року позивач отримав направлення на переселення НОМЕР_1 з села Волошино Лугинського району до м. Житомира.
Встановлено, що рішенням Богунського районного суду Житомирської області від 04.02.2009 року визнано протиправною відмову Червоноволоцької сільської ради Лугинського району Житомирської області про взяття на баланс будинку АДРЕСА_2, що належить на праві приватної власності ОСОБА_1. Зобов`язано Червоноволоцьку сільську раду Лугинського району Житомирської області взяти на баланс будинок АДРЕСА_2, що належить на праві приватної власності ОСОБА_1.
Відповідно до акту Червонолоцької сільської ради від 06.03.09р. позивач здав на баланс ради будинок АДРЕСА_2, яке відповідно до Переліку населених пунктів Житомирської і Київської областей, віднесених до зони радіоактивного забруднення внаслідок катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 106 від 23.07.91 та розпорядженням КМ України №17 від 12.01.93 відноситься до зони радіоактивного забруднення.
Також встановлено, що згідно свідоцтва про право власності на нерухоме майно ОСОБА_1. є власником 1/2 частини будинку АДРЕСА_1та відповідно Переліку населених пунктів Житомирської і Київської областей, віднесених до зони радіоактивного забруднення внаслідок катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 106 від 23.07.91 та розпорядженням КМ України №17 від 12.01.93 відноситься до зони радіоактивного забруднення.
Відповідно до акту Руднянської сільської ради від 8.12.08р. позивач здав на баланс ради 1/2 частини будинку АДРЕСА_1.
Відповідно до ст.4 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, населення, яке проживає на території безумовного (обов'язкового) відселення, підлягає обов'язковому відселенню. Кожен громадянин, який проживає у зоні гарантованого добровільного відселення, має право на підставі наданої йому об'єктивної інформації про радіаційну обстановку, дози опромінення і можливі їх наслідки для здоров'я самостійно приймати рішення про подальше проживання на цій території чи відселення. Громадяни, які відселяються або самостійно переселяються користуються компенсаціями, передбаченими цим Законом.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст.35 вказаного Закону, компенсацію, передбачену ст.4 цього Закону, у повному розмірі за цінами, встановленими на момент звернення щодо неї, мають право отримати громадяни, які не проживали на територіях радіоактивного забруднення, але одержали у спадщину майно (жилі, дачні, садові будинки, гаражі, господарські будівлі та споруди), яке не може бути перевезено із зазначених територій.
Підставою для відмови в постановці на чергу Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації, зазначило те, що ст. 28 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік" відмінено пп.5,6 ст.35 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Відповідно до ст.ст. 24, 50 Конституції України, громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками місця проживання. Кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля, а тому, суд вважає, що відмовляючи позивачу в постановці на чергу для отримання компенсації, відповідач обтяжує його становище й примушує використовувати належне позивачу на праві власності майно в небезпечних для здоров'я умовах відносно постійного місця проживання.
Разом з тим, рішенням Конституційного суду України №10-рп/2008 від 22 травня 2008 року зміни внесенні підпунктом 6 пункту 28 розділу ІІ Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів України", визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), отже з цього часу відновлено дію пп.5,6 ст.35 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Управління праці та соціального захисту населення Лугинської районноїдержавної адміністрації підставою для відмови в постановці на чергу зазначило те, що ОСОБА_1. у зв`язку з відсутністю доказів забезпечення житлом у місці переселення.
Відповідно до довідки КВЖРЕП №1 від 28.10.08 року ОСОБА_1. постійно проживає в АДРЕСА_3
Відповідно до Положення про порядок виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забруднених територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №755 від 15.07.1997 року, вартість втраченого майна у зоні добровільного гарантованого відселення оцінюється експертами з оцінки ринкової вартості і не може бути вище вартості за оцінкою бюро технічної інвентаризації.
Згідно заключення експертизи вартість домоволодіння становить за втрачене домоволодінняАДРЕСА_1в сумі 169706 грн., а за втрачене домоволодіння АДРЕСА_2, яке належало йому на праві приватної власності в сумі 99488грн..
Керуючись ст.ст.24,50 Конституції України, ст. ст. 4,35 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, рішенням Конституційного суду України №10-рп/2008 від 22 травня 2008 року, постановою Кабінету Міністрів України №755 від 15.07.1997 року, керуючись ст.ст. 158-163, 167, 254 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити повністю.
Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації поставити ОСОБА_1 на чергу для виплати грошової компенсації за втрачене домоволодінняАДРЕСА_1 в сумі 169706 грн.
Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Лугинської райдержадміністрації поставити ОСОБА_1 на чергу для виплати грошової компенсації за втрачене домоволодіння АДРЕСА_2 в сумі 99488грн..
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: Є.Ю. Романченко