Судове рішення #487923071



Бориспільський міськрайонний суд Київської області

м. Бориспіль, вул. Героїв Небесної Сотні, 8, 8300, (04595) 6-76-19


Справа № 2-4168/2008






РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.12.2008 року в складі Бориспільський міськрайонний суд Київської області

головуючого судді Левченка А.В.

при секретарі Банасько І.В.

розглянувши в відкритому судовому засіданні в м, Борисполі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Рогозівської сільської ради Бориспільського району Київської області про визнання права власності на спадщину ,

встановив:

19.12.2008 року позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду. В своїй позовній заяві вона зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її тітка ОСОБА_2 . Після її смерті відкрилася спадщина, до складу якої входить житловий будинок з надвірними будівлями по АДРЕСА_1 . 16.01.1996 року її тіткою був складений заповіт, згідно якого спадкодавиця заповіла все належне їй майно позивачці. Після смерті тітка позивачка звернулася з заявою про прийняття спадщини в Державну нотаріальну контору, але отримати свідоцтво про право на спадщину за заповітом не може в зв`язку з відсутністю правовстановлюючого документа на домоволодіння. В зв`язку з цим, вона просить суд визнати за нею право власності на житловий будинок в АДРЕСА_1 , що належав на праві власності померлій ОСОБА_2 . Позивач в судовому засіданні свій позов підтримала повністю,судові витрати просила покласти на неї.

Відповідач позов визнав повністю, про що надав суду письмову заяву, справу просив слухати у відсутність їхнього представника. Про таке позивач не заперечує.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що даний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , про що в книзі реєстрації смертей виконавчого комітету Рогозіської сільської ради Бориспільського району Київської області зроблено запис

за № 37.

Після її смерті відкрилася спадщина, до складу якої входить житловий будинок з надвірними будівлями по АДРЕСА_1 , що підтверджується довідкою Рогозівської сільської ради від 20.02,2008р.

16 січня 1996 року померлою був складений заповіт, посвідчений секретарем виконавчого комітету Рогозівської сільської ради, зареєстрований в реєстрі за №1. Згідно заповіту спадкодавиця заповіла все належне їй майно - ОСОБА_1 - позивачу по справі

У встановлений сг. 1270 ЦК України шестимісячний строк позивачка звернулась до державного нотаріуса із заявою про прийняття спадщини за заповітом, що підтверджується витягом про реєстрацію в Спадковому реєстрі за № 10485797 від 26.07.2007 року, спадкова справа № 532.

Державний нотаріус відмовив позивачу у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом за відсутності підтверджуючих гіравовстановлюючих документів на вказаний будинок.

У відповідності до ч.З ст. 1296 ЦК України, відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

Згідно ст. 1218 Цивільного кодексу У країни, до складу спадщини входять усі права і обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент смерті.

Згідно ч.5 ст.1268 ЦК України, незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу її відкриття.

«Тимчасовим положенням про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно», затвердженим Наказом Міністерства Юстиції України №7/5 від 07.02.2002р. визначено, що одним із документів, на підставі яких проводиться реєстрація прав власності на нерухоме майно, є рішення суду про визнання права власності.

У відповідності до ст. 25 ЦК України, цивільна правоздатність припиняється у момент смерті особи.

На підставі викладеного та того, що правовстановлюючий документ відсутній та визнання відповідачем позову в повному об`ємі не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси Інших осіб, суд прийшов до висновку, що заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі, а саме визнати за позивачем право власності на житловий будинок з надвірними будівлями по АДРЕСА_1 в порядку спадкування після смерті її тітки ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Враховуючи наведене відповідно до ст.ст. 392, 1218, 1268, 1223, 1261 ЦК України, та ст.ст.

10,130,174, 212,213,215 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву задовольнити повністю. Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок в АДРЕСА_1 , що належав на праві власності ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення та наступної подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя: підпис

і оригіналом згідно

Суддя Бориспільського міськрайсуду А.ВЛевченко





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація