Справа № 22 - 3177 / 2008р. Головуючий у 1 інстанції: Купавська Н.М.
Суддя.-доповідач: Осоцький І.І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
" 02 " вересня 2008 року м. Запоріжжя
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Запорізької області у складі:
Головуючого: Приймака В.М.,
Суддів: Осоцького І.І.,
Мануйлова Ю.С.
При секретарі: Бабенко Т.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою Мелітопольської міської ради Запорізької області на рішення Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від "17" червня 2008 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Мелітопольської міської ради про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИЛА:
У травні 2008 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно.
В позові зазначав, що його бабусі ОСОБА_2., померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, на підставі договору дарування належала спірна частина будинку. Його мати ОСОБА_3, донька померлої, прийняла спадщину, фактично вступивши в управління та володіння спадковим хмайном. Оскільки ОСОБА_2. хворіла, він з матір'ю забрали її до себе. Проте, після смерті ОСОБА_2., ОСОБА_3 постійно відвідувала спадкову частину будинку АДРЕСА_1, зробила там ремонт. 31.07.2007 року померла його мати ОСОБА_3, і він став єдиним спадкоємцем. Проте, оскільки втрачено оригінал договору дарування частини будинку, він не має можливості оформити спадщину в нотаріальній конторі. Просив суд встановити факт того, що його мати ОСОБА_3 прийняла спадщину після смерті своєї матері ОСОБА_2., померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, фактично вступивши в управління та володіння спадковим майном, а також визнати за ним в порядку спадкування за законом після смерті матері право власності на 2/25 частини житлового будинку АДРЕСА_1.
Рішенням Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від "17" червня 2008 року позов задоволено.
Встановлено, що ОСОБА_3 прийняла спадщину після смерті ОСОБА_2., померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, фактично вступивши в управління та володіння спадковим майном.
Визнано за ОСОБА_1 право власності на 2/25 частини житлового будинку АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_3
Не погоджуючись з рішенням суду, Мелітопольська міська рада Запорізької області подала апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить рішення суду першої інстанції в частині визнання права власності на спадкове майно скасувати та постановити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог в цій частині.
Вислухавши доповідача, дослідивши матеріали справи в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відповідно до ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішеї ня з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Постановляючи рішення суду про задоволення позову ОСОБА_1 суд першої інстанції обгрунтовно та відповідно до вимог норм цивільного законодавства встановив факт прийняття спадщини позивачем та визнав за ним право власності на спадкове майно.
З матеріалів вбачається, що ОСОБА_1 та його померла мати ОСОБА_3 за своє жиггя проживали за адресою АДРЕСА_1, де також мешкала ОСОБА_2. / а.с.7, 14, 19 /. У зв"язку з проживанням зі спадкодавцями ОСОБА_3 після смерті своєї матері - ОСОБА_2. як і позивач після смерті своєї матері - ОСОБА_3 прийняли у спадщину 2/25 частини житлового будинку, розташованого за вищевказаною адресою.
Доводи апеляційної скарги не спростовують правильність висновку суду першої інстанції.
Керуючись ст.ст. 307, 308, 313, 317 ЦПК України, колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Мелітопольської міської ради Запорізької області відхилити.
Рішення Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від "17" червня 2008 року по цій справі залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, проте вона може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.