Справа №2-940 2008 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 серпня 2008 року Косівський районний суд Івано-Франківської області в складі:
Головуючого судді - Цапина Б.М.
Секретаря - Губчук Д.Ю.
Прокурора - Гоголь В.В.
Розглянувши у відкритому, заочному судовому засіданні справу за позовом прокурора Івано-Франківської міжрайонної природоохоронної прокуратури в інтересах держави в особі Космацької сільської ради до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди заподіяної незаконною порубкою дерев , -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Івано-Франківської міжрайонної природоохоронної прокуратури звернувся в суд із позовом в інтересах держави в особі Космацької сільської ради до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди заподіяної незаконною порубкою дерев.
В судовому засіданні прокурор району, що приймав участь у справі, на стороні позивача, ОСОБА_2 позов підтримав, суду пояснив, що перевіркою проведеною Івано-Франківською міжрайонною природоохоронною прокуратурою за матеріалами ДП "Кутське лісове господарство" встановлено, що 15 лютого 2008 року працівниками лісової охорони ДП "Кутське лісове господарство" в кв.16 діл.4 лісів першої групи Космацького лісництва було виявлено незаконну рубку двох дерев смереки сироростучої загальною кубомасою 1, 11м. куб., таксовою вартістю 11 грн., вартістю по цінах ДП "Кутське лісове господарство" 218, 88 грн. В ході перевірки встановлено, що згадану деревину самовільно зрубав гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, , що проживає в с. Космач - Діл Косівського району. По даному факту працівниками Космацького лісництва ДП "Кутське лісове господарство" відносно гр. ОСОБА_1 було складено протокол № 1/2-8 від 15.02.2008 року про адміністративне правопорушення передбачене ст. 65 КупАП. Постановою № 8 у справі про адміністративне правопорушення вимог лісового законодавства від 16.02.2008 року гр. ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 65 КупАП та накладено штраф в розмірі 85 грн. Даним порушенням лісовим ресурсам спричинено матеріальну шкоду на суму 1259, 90 грн. В добровільному порядку завдана шкода не відшкодована. Просить позов задоволити.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з"явився, хоч про час та місце розгляду справи був повідомлений своєчасно. Причина неявки суду невідома.
Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України . Представнику позивача роз»яснено особливості та правові наслідки ухвалення заочного рішення.
Суд, вислухавши прокурора району, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов слід задоволити із слідуючих підстав:
З протоколу про адміністративне правопорушення № 1/2 - 8 від 15.02.2008 р. вбачається, що в.о. Лісничого Космацького лісництва ОСОБА_3, пом. лісничого Космацького лісництва ОСОБА_4 в кв.16 діл.№3 1-ї групи лісів Космацького лісництва ДП "Кутське лісове господарство" виявлено самовільну рубку двох дерев породи смерека. Дане лісопорушення вчинено відповідачем ОСОБА_1 - а.с. 4-5 , що також підтверджено планом-схемою лісопорушення ( а.с. 8) та поясненнями в.о. Лісничого Космацького лісництва ОСОБА_3В.(а.с. 6) , пом. лісничого Космацького лісництва ОСОБА_4 (а.с. 7) які ствердили, що на місці лісопорушення 15.02.2008 року вони затримали відповідача ОСОБА_1
М. Д., який самовільно зрубав два дерева породи смерека.
ст. 100 Лісового кодексу України та ст. 69 Закону України " Про охорону навколишнього природного середовища" передбачено, що громадяни і юридичні особи зобов'язані відшкодувати шкоду, заподіяну лісу внаслідок порушення лісового законодавства у розмірі і порядку , визначених законодавством. Згідно ст. 101 ЛК України незаконно здобута деревина підлягає вилученню або стягується її вартість. Із довідки - розрахунку (а.с. 10) пом. лісничого Космацькогб лісництва ОСОБА_4 вбачається, що вартість завданої шкоди по протоколу № 1/2 - 8 від 15.02.2008 року становить 1259, 90 грн.
Охорона навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності людини - невід»ємна умова сталого економічного та соціального розвитку України.
Відповідно до Конституції України - земля, її надра, атмосферне повітря , водні, лісові та інші природні ресурси є об»єктами права власності українського народу. Від імені українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Тому виснажливе використання лісових ресурсів з порушенням законодавства порушує державні інтереси і є основами захисту їх органами прокуратури.
ст. 1 Лісового Кодексу України встановлено, що ліси України є її національним багацтвом і за своїм призначенням та місце розташуванням виконують переважно водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні, естетичні, виховні та інші функції та є джерелом для задоволення потреб суспільства в лісових ресурсах . Усі ліси на території України, незалежно від права власності на них, становлять лісовий фонд України і перебувають під охороною держави. Відповідно до ст. 77 ЛК України спеціальне використання лісових ресурсів є платне.
На підставі наведеного ст. 107 Лісового Кодексу України, ст. 37, 68-69 ЗУ «Про охорону навколишнього природного середовища», керуючись ст. ст. 213-215, 224-226 ЦПК України, суд-
ВИРІШИВ :
Позов задоволити. Стягнути з ОСОБА_1 1259, 90 грн у фонд охорони навколишнього природного середовища Космацької сільської ради ( р/р № 33114331700279 УДК у Косівському районі код ЗКПО 20567973 МФО 836014 код бюджетної класифікації платежу 24062100).
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави 51 грн державного мита та 30 гривень інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи Косівським районним судом в користь ТУДСА в Івано-Франківської області.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано до Косівського районного суду протягом десяти днів з дня отримання його копії .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскардження , якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження , але апеляційна скарга не була подана в строк , рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку .
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до Косівського районного суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Івано-Франківськорго апеляційного суду через Косівський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.