Справа № 2-а-333/2009р.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 березня 2009 року Бобровицький районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого-судді Кузюри В.О.
при секретарі Голуб Л.Л.
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Бобровиця адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України в Бобровицькому районі Чернігівської області про зобов»язання нарахування недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни , -
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулася до суду з позовом до управління Пенсійного Фонду України в Бобровицькому районі Чернігівської області про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни , мотивуючи тим , що вона має статус дитини війни та відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни « їй щомісячно повинна підвищуватися пенсія на 30 % мінімальної пенсії за віком».
Державні соціальні гарантії дітям війни , встановлені ч.2 ст. 3 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» , не можуть бути обмежені чи скасовані іншими нормативно- правовими актами , розмір пенсії протиправно не підвищувався на 30 % мінімальної пенсії за віком.
Всупереч положень ст. 22 Конституції України , якими передбачено , що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод ,пунктом 41 розділу 11 Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік» та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 року положення ст. 6 Закону України « Про соціальний захист дітей війни» було викладено в новій редакції , відповідно до якої право на державну соціальну допомогу дітям війни було обмежено.
Проте рішеннями Конституційного Суду України від № 10-рп/2008 від 22.05.2008 року дане положення було визнано таким, що не відповідає Конституції України ( є неконституційним) та втратило свою чинність з дня ухвалення . Таким чином відповідач зобов»язаний був здійснювати виплату допомоги у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за 2008 рік.
Просить визнати відмову відповідача щодо виплати щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком неправомірною, зобов»язати провести її перерахунок та забезпечити виплату надбавки за 2008 роки в сумі 1737, 90 грн.
В судове засідання позивачка не з»явилася , проте в своїй позовній заяві просить справу розглянути в порядку письмового провадження , без її участі , вимоги підтримує.
Відповідач в судове засідання не з»явився, проте надіслав письмові заперечення в яких просить справу слухати в відсутність представника , просить закрити провадження по справі , так як позивачка отримує надбавку до пенсії як учасник війни, а відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України «Про соціальний захист дітей війни» передбачено, що такі пільги надаються за вибором пенсіонера лише по одному з зазначених законів.
Розглянувши позовну заяву та заперечення відповідача з доданими доказами, суд вважає , що вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини , на яких ґрунтуються вимоги та заперечення .
Позивач відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни « є дитиною війни , тобто особою , якій на час закінчення Другої світової війни (2 вересня 1945 року) було менше 18 років, про що свідчить і відмітка в пенсійному посвідченні.
Проте вона , відповідно до відмітки в пенсійному посвідченні є і учасником війни і їй , відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни , гарантії їх соціального захисту « виплачується надбавка ,як учаснику війни, що підтверджується також і наданими суду відповідачем доказами ( а.с. 8-14) , а відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України «Про соціальний захист дітей війни» передбачено, що такі пільги надаються за вибором пенсіонера лише по одному з зазначених законів.
Позивачка обрала пільгу як учаснику війни, отже виплат пільги , як дитині війни їй не передбачена .
Керуючись ст.ст. 160-163 КАС України , суд ,-
П О С Т А Н О В И В :
Відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України в Бобровицькому районі Чернігівської області про зобов»язання нарахування недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано , але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк , постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано , набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
На постанову може бути подана апеляція до Київського апеляційного адміністративного суду протягом двадцяти днів з дня подачі заяви про апеляційне
оскарження , яка подається протягом десяти днів з моменту проголошення , а в разі складення постанови в повному обсязі , з дня складення в повному обсязі через Бобровицький районний суд.
Суддя: