ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06.03.2007 Справа № 17/46-АП-07
Господарський суд Херсонської області у складі судді Литвинової Г.П. при секретарі Сулімовській М.Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Державної податкової інспекції у м.Нова Каховка
до Приватного підприємця ОСОБА_1, м.Нова Каховка
про припинення суб'єкта підприємницької діяльності - приватного підприємця
за участю представників сторін:
від позивача: старший державний податковий інспектор юридичного відділу Шепелєва О.В. - довір.№11433/10/10 від 25.12.2006р.
від відповідача: не прибув
Державною податковою інспекцією у м.Нова Каховка заявлено вимогу про припинення фізичної особи -суб'єкта підприємницької діяльності у зв'язку із неподанням ним більше року податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності.
У зв'язку з неявкою в судове засідання 20.02.2007р. відповідача розгляд справи відкладено на 06.03.2007р.
Відповідач в судове засідання не прибув, відзив та витребувані судом документи не надав, про причини своєї неявки суд не повідомив.
У відповідності з п.3.6 Роз'яснення Вищого арбітражного суду України «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України»№ 02-5/289 від 18.09.1997р., особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною у позовній заяві. У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо явка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
Згідно з п.3.5.1 «Інструкції з діловодства в господарських судах України», затвердженої наказом Голови Вищого господарського суду України від 10.12.2002р. №75, ухвала про порушення (відкриття) провадження у справі і призначення її до розгляду розсилається в день її прийняття всім учасникам процесу з повідомленням про вручення. Повідомлення з відміткою про вручення ухвали адресатові залучаються до матеріалів справи.
З матеріалів справи вбачається, що судову повістку про розгляд адміністративної справи №17/46-АП-07 надіслано відповідачу за поштовою адресою, вказаною в позовній заяві та отримано ним особисто, про що свідчить відмітка на повідомленні про вручення поштового відправлення, що міститься в матеріалах справи №17/46-АП-07.
Таким чином, відповідач вважається належним чином повідомленим про дату, час і місце розгляду справ.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд
в с т а н о в и в:
Відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності, виданого Новокаховським міськвиконкомом 15.05.2002р., відповідача зареєстровано як суб'єкта підприємницької діяльності - фізичну особу без створення юридичної особи.
В ДПІ у м. Нова Каховка відповідача зареєстровано 20.05.2002р.
За результатами перевірки своєчасності подання податкової звітності по податках і зборах ПП ОСОБА_1, проведеної позивачем, встановлено, що з 01.07.2003р. відповідач не подає до органу державної податкової служби документів бухгалтерської звітності та відповідних декларацій.
Згідно із ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" та ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" суб'єкти підприємницької діяльності зобов'язані надавати до державної податкової інспекції за місцем реєстрації звіти про отримані доходи у процесі здійснення ними підприємницької діяльності.
Таким чином, відповідно до ст.46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.
За наданими позивачем доказами, відповідач не має відкритих рахунків в установах банків, заборгованості перед бюджетами не має, що свідчить про відсутність підприємницької діяльності відповідача та відсутність доказів (ознак) банкрутства відповідача.
Згідно з ч.1 п.15 ст.58 ГК України припинення державної реєстрації суб'єкта господарювання здійснюється на підставі рішення суду у випадках, передбачених законом.
Законом, що регулює вказані правовідносини є Закон України від 15.05.2003р. №755-ІУ "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців", відповідно до п.2 ст.38 якого підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є: неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Оскільки відповідач не подає до ДПІ податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності більш ніж протягом року, позов про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - приватного підприємця - відповідача підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судовий збір у справі не стягується.
Керуючись ст.ст.158, 160-163, п.6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України,-
постановив:
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-приватного підприємця ОСОБА_1, який проживає за адресою АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, р/р відсутній.
3. У день набрання постановою законної сили направити її копію Державному реєстратору за місцезнаходженням відповідача для внесення до Єдиного державного реєстру запису про дане судове рішення та для його виконання у встановленому законодавством порядку.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. .
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Г.П.Литвинова
Дата підпису постанови
07 березня 2007 року