У Х В А Л А
Справа № 817/1095/13-а
26 березня 2013 року м. Рівне
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Ткачук Н.С., перевіривши виконання вимог статті 106 КАС України за позовною заявою
ОСОБА_1
доУправління Пенсійного фонду України у Володимирецькому районі
про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій та стягнення коштів і шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України у Володимирецькому районі про визнання протиправними дій відповідача щодо прийняття рішення та скерування вимоги про стягнення недоїмки зі сплати єдиного внеску, штрафу та пені за №Ф-12 від 19.02.2013 року на суму 4572,42 грн., зобов'язання відкликати з відділу ДВС Володимирецького РУЮ незаконну вимогу за №Ф-12 від 19.02.2013 року і в подальшому утриматися від винесення рішень (повідомлень, вимог) про сплату єдиного внеску, інших платежів (штрафу, недоїмки, пені), стягнення з відповідача коштів на відшкодування моральної шкоди у розмірі 5000 грн. і матеріальної шкоди (збитків) у розмірі 4572,42 грн.
Позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України.
Відповідно до ч.3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011 року судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ст.8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" від 06 грудня 2012 року за №5515-VI (станом на січень 2013 року) мінімальна заробітна плата на 2013 рік у місячному розмірі: з 1 січня становить 1147 грн.
В силу вимог ч.3 ст.6 Закону України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011 року за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що позовна заява має одночасно майновий і немайновий характер.
З долученої до матеріалів позовної заяви квитанції від 19.03.2013 року вбачається, що позивачем сплачено судовий збір в розмірі 34,41 грн. за подання адміністративного позову, що має немайновий характер. Однак, позивачем до матеріалів позовної заяви не додано документу про сплату судового збору за подання адміністративного позову, що має майновий характер.
Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011 року встановлено, що розмір судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру становить 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Таким чином, позивачем не сплачено судовий збір у розмірі 114,70 грн. за подання позовної заяви майнового хараткеру.
За наведених обставин, слід запропонувати позивачу усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом подання до суду оригіналу документа про сплату судового збору за подання адміністративного позову, що має майновий характер.
Для усунення недоліків судом встановлюється строк до 08 квітня 2013 року.
Керуючись частиною 1 статті 108 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Володимирецькому районі про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій та стягнення коштів і шкоди - залишити без руху.
Встановити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви - до 08 квітня 2013 року
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась з позовом.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Ткачук Н.С.