Справа №2-4710/2009
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(ЗАОЧНЕ)
15 травня 2009 року Заводський районний суд м. Миколаєва в складі:
головуючого судді: Кваші С.В.,
при секретарі: Вдовиченко І.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Заводського районного суду м. Миколаєва цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства «Миколаївський ремонтно – механічний завод», про стягнення заборгованості по заробітній платі,-
ВСТАНОВИВ:
31.03.2009р. позивач звернувся до суду з позовом до Державного підприємства «Миколаївський ремонтно – механічний завод», про стягнення заборгованості по заробітній платі в сумі 10557,09 грн.
В судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги повністю.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про час слухання справи був повідомлений своєчасно та належним чином, поважної причини своєї неявки суду не повідомив. Суд, на підставі ст. 169 ЦПК України, вважає можливим розглядати справу за відсутності представника відповідача.
Суд постановляє рішення про заочний розгляд справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, на підставі ст. 115 КЗпП України, вважає позовні вимоги обґрунтованими та підлягаючими задоволенню з наступних підстав.
Так судом встановлено, що 05 грудня 2007 року позивач згідно наказу №258 був прийнятий на роботу до Державного підприємства «Миколаївський ремонтно – механічний завод», цеху №3 на посаду слюсаря по ремонту БСМ. Як встановлено в судовому засіданні починаючи з липня 2008 року по лютий 2009 рік відповідач припинив виплачувати позивачу заробітну плату, мотивом стала відсутність грошових коштів на рахунках. Заборгованість по заробітній платі з липня 2008 року по лютий 2009 рік становить 9763 грн., що знайшло своє підтвердження довідкою відповідача за №67 від 25.03.2009р. Відповідно довідки головного управління статистики у Миколаївській області від 23.03.2009р. №13-09/190 за даними Держкомстату індекс споживчих цін (інфляції) по Україні за 2008 р. у липні – 1,112; у серпні – 1,113; у вересні – 1,101; у жовтні – 1,082; у листопаді – 1,066; у грудні - 1,044; а за 2009р. у січні – 1,015, таким чином загальна сума заборгованості по заробітній платі з урахуванням індексу інфляції складає – 10557,09 грн., сума якої і підлягає стягненню з відповідача.
Відповідно до ст. 115 КЗпП України заробітна плата повинна виплачуватись робітникам регулярно у робочі дні у терміни, встановлені відповідним договором, але не рідше ніж два рази на місяць.
У зв’язку з тим, що відповідач добровільно не бажає виплатити заробітну плату позивачу, він був змушений звернутися до суду з цим позовом.
Зважаючи на вищевикладене, керуючись ст. 115 КЗпП України, ст. ст. 5, 8, 10, 11, 212-215, 218 ЦПК України, суд –
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Державного підприємства «Миколаївський ремонтно – механічний завод», про стягнення заборгованості по заробітній платі – задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства «Миколаївський ремонтно – механічний завод» на користь ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі в сумі 10557,09 грн.
Стягнути з Державного підприємства «Миколаївський ремонтно – механічний завод» на користь держави державне мито в сумі 105,58 грн. і витрати пов’язані зі сплатою інформаційно – технічного забезпечення у розмірі 250 грн.
Рішення суду в межах заробітної плати за один місяць допустити до негайного виконання.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області, відповідно до ст. ст. 294, 296 ЦПК України.
Суддя Заводського районного
суду м. Миколаєва С.В. Кваша